43U9600 50U9600 55U9600 58U9600 65U9600 Teknik Özellikler

E Çevrimdışı

erdemkscvs

Yeni Üye
20 Mar 2022
8
21
16483192095353518534316041468595.jpg

Abi Panel tipi nedir? F fikoloji

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Evet arkadaşlar tekrardan 70U9600 aldım, Ben daha önce size bahsetmiştim vestelde çalışan bir tanıdığımın indirimi ile almıştım 9150 TL'ye sipariş verildikten sonra direk bana Manisa'dan fabrikadan gönderildi ürün ve bahsettigim gibi F fikoloji hocamın inceledigi cihazla bana gelen arasında servis menüsünde farklılıklar vardi, birde portal uygulamalara her girdigimde enerji tasarrfunu kaplı olarak başlıyordu, Ben de bu durumdan biraz rahatsız oldum iade ettim, ama araştırdım Ve hepsinin böyle Olduğunu öğrendim şuda varli gerçekten cihazın görüntü kalitesi hızı sesi vs beni çok cezbetmişti, 2 gün kullanımdan sonra 58 SEG MB230 Chot panele dönünce farkı direk hissettim ve ne kadar bariz bir şekilde iyi bir görüntüsü oldugunu 70U9600ün anladım ATTAN inip EŞŞEĞE binmiş gibi oldum, 70U9600de evet chot panel ama inanın aralarında MB180E'den kaynaklı muazzam fark var, Neyse lafı çok uzatmadan devam etmek istiyorum sonra ben dayanamadım dün gene bir tane sipariş verdim bu sefer bir bayiden aldım 1000 TL fazla para verdim 10200e satın aldım ve bugün gelip kurulum yaptılar bu cihaz tezel lojistik Gebze depodan gelmiş üzerinde çünkü onun etiketi var daha dün sevkiyat yapılmış Bugünde servise gelmiş serviste sağ olsun geldi kurulumunu yaptı, Bu sefer gelen cihaz F fikoloji Hocamın incelediği cihazla aynı rakamsal değerlere ve yazılım sürümüne sahip MBOOT MB180E-22 SVN numarası gibi Rakamsal değerler aynı, ( bana manisadan gele cihaz MBOOT MB180E-21'di ) İki cihaz arasında görüntü farkı görmedim, belkide yazılım sürümünden kaynaklanan bir durumdur bu, cihazın detaylarıda bu şekilde saygılar herkese

18DCA373-73E3-40E3-AF2A-92593128C890.jpg

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Bu seriden sanırım yüzümüz gülmeyecek bundada hatalı pixel var, testte sadece siyah ekranda belli oluyor diger renklerde bir sorun yok pixel sıkışmasımı acaba?

62F0618D-052E-41BF-A749-9C88817A6C0E.jpg

2366273E-569D-4770-AD16-DA977CC8C7AC.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Evet bu sabah servisi aradım 3 taneye kadar birşey yapamıyoruz dedi, fabrika değişmez bunu dedi, Ben de gayriihtiyari bunu dedim daha dün akşam geldiler kurdular İade ederim değişim yapılmazsa çok zor degil dedim, cihazı getirene de yazık kurana da yazık alıp götürene de yazık hep dedim maliyet, Aldığım bayi'yi aradım durumu izah ettim saolasun bayi yetkilisi bölge müdürlüğü ile falan görüşmüş yardımcı olacaklar yüksek ihtimal rica ettim dedi, vallahi dedim kendileri bilir vestel'in parası çoksa paraya ihtiyacı yoksa ben de gerekeni yapar iade ederim bir daha da dedim önünden geçmem bunuda dedim sosyal medyada bahsederim İyi kötü ne olduysa herkes görür, Alıp bu cihazı aylarca kullanıp böyle bir şey var demiyorum sonuçta daha dün kuruluma geldi test yaptım bu şekilde de ister dedim değiştirirler beni mutlu memnun ederler yoksa dedim direk iade edeceğim bakalım cevap bekliyorum ne şansız adamız ben anlamadım 21 inden beri uğraşıyorum bu ikinci cihaz

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Evet bu sabah servisi aradım 3 taneye kadar birşey yapamıyoruz dedi, fabrika değişmez bunu dedi, Ben de gayriihtiyari bunu dedim daha dün akşam geldiler kurdular İade ederim değişim yapılmazsa çok zor degil dedim, cihazı getirene de yazık kurana da yazık alıp götürene de yazık hep dedim maliyet, Aldığım bayi'yi aradım durumu izah ettim saolasun bayi yetkilisi bölge müdürlüğü ile falan görüşmüş yardımcı olacaklar yüksek ihtimal rica ettim dedi, vallahi dedim kendileri bilir vestel'in parası çoksa paraya ihtiyacı yoksa ben de gerekeni yapar iade ederim bir daha da dedim önünden geçmem bunuda dedim sosyal medyada bahsederim İyi kötü ne olduysa herkes görür, Alıp bu cihazı aylarca kullanıp böyle bir şey var demiyorum sonuçta daha dün kuruluma geldi test yaptım bu şekilde de ister dedim değiştirirler beni mutlu memnun ederler yoksa dedim direk iade edeceğim bakalım cevap bekliyorum ne şansız adamız ben anlamadım 21 inden beri uğraşıyorum bu ikinci cihaz
Bu büyüklükte bir tv için bence çok büyük bir sorun değil. Genel performanstan memnunsanız hiç değiştirmeyin.

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Bu büyüklükte bir tv için bence çok büyük bir sorun değil. Genel performanstan memnunsanız hiç değiştirmeyin.
Hocam sonuç itibari ile sıfır ürün açıkçası kabullenemiyorum kendi içimde bu durumu, elektronik eşyayı kullanırken gerçekten çok hassasım çok dikkatliyimdir gözüm gibi bakarım korurum kollarım ama ne biliyim böyle direk fabrika hatalı bir ürüne de ısınanmıyorum kafamı kurcalıyor, şimdi sağ olsun Aldıgım bayi Bölge müdürlüğü ile falan görüşmüştü 2 saat önce Manisa fabrikadan çözüm merkezi aradı yeni cihaz göndereceklerini söylediler, Aldık kullandık 3 5 ay sonra olsa tamam diyeceğim Ama daha eve geliniyor kuruluyor ve kutudan çıkıyor 2 saat sonra bakıyorum test ediyorum böyle bir durum var bilmiyorum bir çok insan bence bu ürünü böyle kabullenmezdi, İnşallah yeni gelen cihazda yoktur baska bir sıkıntı zaten servisi göndermeden bütün testleri yapacağım o şekilde adamları göndericem bir sıkıntı problem varsa zaten direk servise rapor tutturup paramı geri isteyecegim

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Hocam sonuç itibari ile sıfır ürün açıkçası kabullenemiyorum kendi içimde bu durumu, elektronik eşyayı kullanırken gerçekten çok hassasım çok dikkatliyimdir gözüm gibi bakarım korurum kollarım ama ne biliyim böyle direk fabrika hatalı bir ürüne de ısınanmıyorum kafamı kurcalıyor, şimdi sağ olsun Aldıgım bayi Bölge müdürlüğü ile falan görüşmüştü 2 saat önce Manisa fabrikadan çözüm merkezi aradı yeni cihaz göndereceklerini söylediler, Aldık kullandık 3 5 ay sonra olsa tamam diyeceğim Ama daha eve geliniyor kuruluyor ve kutudan çıkıyor 2 saat sonra bakıyorum test ediyorum böyle bir durum var bilmiyorum bir çok insan bence bu ürünü böyle kabullenmezdi, İnşallah yeni gelen cihazda yoktur baska bir sıkıntı zaten servisi göndermeden bütün testleri yapacağım o şekilde adamları göndericem bir sıkıntı problem varsa zaten direk servise rapor tutturup paramı geri isteyecegim
Bu ürünlerin fiyatının görece düşük olmasının bir sebebi var. o da üretim kalitesinin görece düşük olması. Kaldı ki LG ve Samsung un Alt serilerinde de benzer problemler var. Neyse. Canınız sağolsun. Bu kadar takmayın kafanıza.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Ürünün kumandasını değiştirmişler, malzeme kalitesi de yükseltmiş gibi. Yeni favori tuşları eklenmiş.

Eski kumanda:

kum1.jpg

Yeni kumanda:

kum2.jpg

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Selamünaleyküm cümleten yeni cihaz geldi bundada 5 tane ölü piksel mevcut direk siyah renk bundakiler, servis direk ne istiyorsunuz dedi dedim vallahi son kez değiştirin gene aynı şekil böyle gelirse iade edeceğim dedim bakalım yeni cihaz getirecekler bir tane daha bu gelecekte birlikte dördüncü cihaz olacak

CB1A2249-5FC7-4FA8-9BC3-EEA518D19CC3.jpg
F1D09119-A347-4E2D-9CF9-EBB394EE9B65.jpg
7E53F61B-0910-4B93-8C72-90B3563FB475.jpg

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Benim eski U9600 LG panel olmasına rağmen çok fena ışık sızması vardı, siyah diye bir şey yoktu neredeyse gri görüyordum hep. Vestel’de böyle sanırım deyip geçmiştim.

Yeni gelen TV bu konuda çok iyi, ışık sızmasına rastlamadım, ölü piksel testinde siyah ekranda ekran kapalı gibi siyahı veriyor eski tv o resimde bildiğin odayı aydınlatıyordu. LG gibi gibi başarılı bu konuda.
Demek ki bana gelen ilk TV baya sorunluymuş.

Geri
Üst Alt