24 Eylül A101 HiLevel 55UHL1000

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
A Adem Helvacı F fikoloji Sota Sota abi merak ettiğim bir konu var bende 55uhl950 var simdi ayni anakart ayni boyut vs olan birbirine eşdeğer toshibanin yazilimi bu tv ye yuklenir mi? Ne için soruyorum rate degeri videoda toshiba icin 2000hz demissiniz bu yazilimi hilevel yuklememiz durumunda rate degeri 2000hz yukselir mi, sonucta panel 50hz yazilimla 2000 oluyor, cok merak ettigim bir konu boyle birsey mumkunmudur, sanki daha oncesinde forumda bir konu icinde okumustum Regal yazilimi attim rate degeri yukseldi goruntude iyilesme oldu diye ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A Adem Helvacı F fikoloji Sota Sota abi merak ettiğim bir konu var bende 55uhl950 var simdi ayni anakart ayni boyut vs olan birbirine eşdeğer toshibanin yazilimi bu tv ye yuklenir mi? Ne için soruyorum rate degeri video toshiba icin 2000hz demissiniz bu yazilimi hilevel yuklememiz durumunda rate degeri 2000hz yukselir mi, sonucta panel 50hz yazilimla 2000 oluyor, cok merak ettigim bir konu boyle birsey mumkunmudur, sanki daha oncesinde forumda bir konu icinde okumustum Regal yazilimi attim rate degeri yukseldi goruntude iyilesme oldu diye ?
Böyle birşey pek mümkün değildir. mümkün olsa ben 65u9400 alır üstüne 65ud9860 yazılımı atardım al sana 65ud9860 ?

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
Böyle birşey pek mümkün değildir. mümkün olsa ben 65u9400 alır üstüne 65ud9860 yazılımı atardım al sana 65ud9860 ?
Abi dediğim gibi bir konu içinde okumuştum biri bahsediyordu yaptim diye farkli bir marka tv ye regal yazilimi yukledim diye goruntude belli oranda iyilesme oldu diye ordan aklimda kaldi, ki bence anakarti ve ozellikleri ayni olan hilevel a misal regal yazilimi sanki olur gibime geliyor ama sadece ben mantiken diyorum işin detayi konusunda bilgim fikrim yok ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu bulabilsem bizzat yapana sorucam ama hatirlamiyorum ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abi dediğim gibi bir konu içinde okumuştum biri bahsediyordu yaptim diye farkli bir marka tv ye regal yazilimi yukledim diye goruntude belli oranda iyilesme oldu diye ordan aklimda kaldi, ki bence anakarti ve ozellikleri ayni olan hilevel a misal regal yazilimi sanki olur gibime geliyor ama sadece ben mantiken diyorum işin detayi konusunda bilgim fikrim yok ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu bulabilsem bizzat yapana sorucam ama hatirlamiyorum ?
O konuda da yazmıştım . Hemen hemen her modele ayrı ana kart kullanılır. Bu kartların işlemci ve ram değeri aynı olsada ne bilim memc hdr10 vs için ayrı ayrı lisans anlaşması yada ayrı bir entegre vardır. Sen memc olmayan bir TV ye ne kadar da olsa memcli yazılım atsan yine olmaz çünkü işlemcide o ayak boş.
Misal benim TV de Regal yazılımı var görüntü daha iyi gibi geliyor bu yazılım kaynaklı değil tema kaynaklı farklılık olunca göz yanılıyor. He biraz toparlama olabilir ihtimal dahilindedir ama Şahin'e BMW motor taksanda şahin yine şahin

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
O konuda da yazmıştım . Hemen hemen her modele ayrı ana kart kullanılır. Bu kartların işlemci ve ram değeri aynı olsada ne bilim memc hdr10 vs için ayrı ayrı lisans anlaşması yada ayrı bir entegre vardır. Sen memc olmayan bir TV ye ne kadar da olsa memcli yazılım atsan yine olmaz çünkü işlemcide o ayak boş.
Misal benim TV de Regal yazılımı var görüntü daha iyi gibi geliyor bu yazılım kaynaklı değil tema kaynaklı farklılık olunca göz yanılıyor. He biraz toparlama olabilir ihtimal dahilindedir ama Şahin'e BMW motor taksanda şahin yine şahin
Hocam işin ustadi sizsiniz bişey diyemem benim ko sadece mantik yonundendi olabilirligi konusunda fikrim yok dedigim gibi ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
A Adem Helvacı F fikoloji Sota Sota abi merak ettiğim bir konu var bende 55uhl950 var simdi ayni anakart ayni boyut vs olan birbirine eşdeğer toshibanin yazilimi bu tv ye yuklenir mi? Ne için soruyorum rate degeri videoda toshiba icin 2000hz demissiniz bu yazilimi hilevel yuklememiz durumunda rate degeri 2000hz yukselir mi, sonucta panel 50hz yazilimla 2000 oluyor, cok merak ettigim bir konu boyle birsey mumkunmudur, sanki daha oncesinde forumda bir konu icinde okumustum Regal yazilimi attim rate degeri yukseldi goruntude iyilesme oldu diye ?

Olmuyor boşa uğraşmayın :)

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

Forumun amacına ulaşması adına koşarak kaçın yazmak yerine aldığınız ürünle ilgili deneyimlerinizi ürünün iyi yanlarını kötü yanlarını yazarsanız daha fazla faydanız dokunur

Koşarak kaçın yazmanızın kimseye faydası olmaz hatta makul seviyede kabul edilebilir bir ürünü bir kullanıcının almasına bile engel olabilir ayrıca benim gibi bu ürünün kurulumunu yapıp deneyimleyen birinin sizin bu ürüne sahip olmadığınızı kulaktan dolma bilgilerle yazdığınızı düşünmesine bile sebep olabilir

?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Forumun amacına ulaşması adına koşarak kaçın yazmak yerine aldığınız ürünle ilgili deneyimlerinizi ürünün iyi yanlarını kötü yanlarını yazarsanız daha fazla faydanız dokunur

Koşarak kaçın yazmanızın kimseye faydası olmaz hatta makul seviyede kabul edilebilir bir ürünü bir kullanıcının almasına bile engel olabilir ayrıca benim gibi bu ürünün kurulumunu yapıp deneyimleyen birinin sizin bu ürüne sahip olmadığınızı kulaktan dolma bilgilerle yazdığınızı düşünmesine bile sebep olabilir

?

Ben bu tarz yorumları siliyorum genelde. Sen cevap yazmışsın diye bıraktım sevgili Ramço.

Somut veriler, sebep sonuç ilişkileri olmayan mesnetsiz hiç bir içeriğin forumumuzda geçmişte yeri olmadı, bu gün ve yarın da olmayacak :ok

Haaa alıp kullanmış sorun yaşamışsındır, seninle birlikte biz de o markanın gömülmesine iki kürek toprak sallarız seve seve ancak içi boş övme veya yermeler forumumuzda kabul görmez :ok

rselcukn Çevrimdışı

rselcukn 

Yeni Üye
28 Ağu 2019
44
Şöyle biraz daha açalım madem ki f/p ürünü olmaktan uzak bana göre sonuçta içini açıp incelemedim kullanan arkadaşlarımdan edindiğim ve kısa süre zarflarında deneyimlemerim üzerine bu şekilde düşünüyorum ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt