24 Eylül A101 HiLevel 55UHL1000

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hocam merhaba, sizin cihazdan kanal geçişi veya benzeri boş siyah ekranın olduğu bir görüntü atabilir misiniz? Bende durum böyle.

20201016_200232.jpg
pattern test ile ekraninizi kontrol edebilirsiniz..nasil yapacaginiz linkteki konuda mevcut

M Çevrimdışı

MBugra 

Yeni Üye
21 Eki 2020
4
39
Herkese merhabalar, evdeki 8 yıllık LG 42LM640S kırılınca yerine uygun fiyatlı TV arayışına girmiştim. İlanlarda hep görüp merak ederdim bu Vestel üretimi Hi-Level TV leri, bu forum başta olmak üzere okuduklarım doğrultusunda benim işimi göreceği kanaatiyle dün 55UHL1000 aldım A101 mağazadan.

Bugün Vestel yetkili servis kurulumu yaptı 60TL karşılığında, yer Ankara (duvara askı ücreti farklıymış). Randevuyu 0850 222 4123 arayarak sesli yanıt sistemiyle aldım, bana ekip yönlendiren servis beni 0312 999 0130 numaradan aradı.

İlk izlenimlerim olumlu, TV de çok fazlasını arayan biri değilim. Kullanım amacım gündüz çocuk kanalları gece Netflix. D-Smart d-fix kullanıyorum, kuruluma gelen arkadaşlar uydu kurulumunu D-Smart olarak yaptı ama kanallarda sinyal yok uyarısı vardı hep. Günceller kendini diyerek gittiler ben TV yi sıfırlayıp standart tarama yaptım, şimdi bütün kanallar düzgün. Sanırım ön tanımlı kanal parametrelerinde sorun var veya güncel değil. Şimdi tek dert kanal sıralama ve temizlik yapmak gerekiyor.

Panel testi yaptım, ölü piksel yok, bulutlanma göremedim ama gündüz kurulum yapıldı, gece tekrar bakmak gerek. Kasa tasarım olarak güzel ve ince, kurulum ve ayarlamak kolay.

Yazının buradan sonrası önceki TV olan LG 42LM640S e göre kıyas olarak geçecek. Öznel bir kıyaslama haliyle.

Kanal geçişleri hızlı, görüntü HD kanallarda çok daha kaliteli ama SD kanallarda sanki daha kötü. Ekran boyutundan ötürü olabilir emin değilim ama SD kanallar gerçekten 4K panelde çamur gibi çok bulanık görünüyor.
Netflix hem güncel hem çok daha hızlı. Eski TV de kullanıcı seçme, ön izleme gibi ayarlar yoktu.
YouTube çalışıyor en azından :) YouTube flash desteğini kestiğinden beri gitmişti eski TV de.
Prime video için yorum yapamıyorum çünkü aboneliğim yok.

Dijital uydu kanallarında ses dili seçme eski TV de çalışmıyordu, bunda çalışıyor ona çok sevindim.

Ekran paylaşımı ilk etapta çalışmadı, sonra vestel smart center uygulamasını kurup TV eşleştirmesi yaptım, sonra düzeldi şimdi sorunsuz çalışıyor. Smart Center uygulaması güzel ama kanal listesini bulamadım, listeden kanal seçmek kolaylık oluyordu. TV rehberi var kanal listesi yok.

Gelelim olumsuz görüşlerime;
TV yi sehpa üstü kullanıyoruz. İki yanda ayak olması nedeniyle sağa sola döndürme olmuyor. Bizim kullanım şeklimizden ötürü ihtiyaç duyduğumuz bir özellikti. Şimdi nasıl yaparız bilmiyorum ama dönebilen duvar askısı almayı düşünüyorum.

PVR vardı eskisinde, bunda menülerde bulamadım. Modlamak gerekli sanırım ama keşke modlama ile uğraşmadan yapabilseydik. Kumandada tuşları bile var halbuki.

Giriş portlarının çoğu TV nin arkasına bakıyor, duvara monte edince buradan çıkan kablolar hep sorun olacak gibi. Alta veya yana bakan çıkışlar olsa daha kullanışlı olurdu.

Sonuç olarak ben eski TV me göre bundan çok memnunum. Bu fiyata beklediğimden fazlasını aldım diyebilirim. Tabi daha ilk gün ama kurcalayabildiğim ve test edebildiğim kadarıyla memnunum. İlerleyen süreçte bu durum ne ölçüde değişecek göreceğiz.

PVR için de modlamayı bir süre kullandıktan sonra yapmayı düşünüyorum.

D Çevrimdışı

Dr.Leon

Yeni Üye
11 Eki 2020
7
30
Herkese merhabalar, evdeki 8 yıllık LG 42LM640S kırılınca yerine uygun fiyatlı TV arayışına girmiştim. İlanlarda hep görüp merak ederdim bu Vestel üretimi Hi-Level TV leri, bu forum başta olmak üzere okuduklarım doğrultusunda benim işimi göreceği kanaatiyle dün 55UHL1000 aldım A101 mağazadan.

Bugün Vestel yetkili servis kurulumu yaptı 60TL karşılığında, yer Ankara (duvara askı ücreti farklıymış). Randevuyu 0850 222 4123 arayarak sesli yanıt sistemiyle aldım, bana ekip yönlendiren servis beni 0312 999 0130 numaradan aradı.

İlk izlenimlerim olumlu, TV de çok fazlasını arayan biri değilim. Kullanım amacım gündüz çocuk kanalları gece Netflix. D-Smart d-fix kullanıyorum, kuruluma gelen arkadaşlar uydu kurulumunu D-Smart olarak yaptı ama kanallarda sinyal yok uyarısı vardı hep. Günceller kendini diyerek gittiler ben TV yi sıfırlayıp standart tarama yaptım, şimdi bütün kanallar düzgün. Sanırım ön tanımlı kanal parametrelerinde sorun var veya güncel değil. Şimdi tek dert kanal sıralama ve temizlik yapmak gerekiyor.

Panel testi yaptım, ölü piksel yok, bulutlanma göremedim ama gündüz kurulum yapıldı, gece tekrar bakmak gerek. Kasa tasarım olarak güzel ve ince, kurulum ve ayarlamak kolay.

Yazının buradan sonrası önceki TV olan LG 42LM640S e göre kıyas olarak geçecek. Öznel bir kıyaslama haliyle.

Kanal geçişleri hızlı, görüntü HD kanallarda çok daha kaliteli ama SD kanallarda sanki daha kötü. Ekran boyutundan ötürü olabilir emin değilim ama SD kanallar gerçekten 4K panelde çamur gibi çok bulanık görünüyor.
Netflix hem güncel hem çok daha hızlı. Eski TV de kullanıcı seçme, ön izleme gibi ayarlar yoktu.
YouTube çalışıyor en azından :) YouTube flash desteğini kestiğinden beri gitmişti eski TV de.
Prime video için yorum yapamıyorum çünkü aboneliğim yok.

Dijital uydu kanallarında ses dili seçme eski TV de çalışmıyordu, bunda çalışıyor ona çok sevindim.

Ekran paylaşımı ilk etapta çalışmadı, sonra vestel smart center uygulamasını kurup TV eşleştirmesi yaptım, sonra düzeldi şimdi sorunsuz çalışıyor. Smart Center uygulaması güzel ama kanal listesini bulamadım, listeden kanal seçmek kolaylık oluyordu. TV rehberi var kanal listesi yok.

Gelelim olumsuz görüşlerime;
TV yi sehpa üstü kullanıyoruz. İki yanda ayak olması nedeniyle sağa sola döndürme olmuyor. Bizim kullanım şeklimizden ötürü ihtiyaç duyduğumuz bir özellikti. Şimdi nasıl yaparız bilmiyorum ama dönebilen duvar askısı almayı düşünüyorum.

PVR vardı eskisinde, bunda menülerde bulamadım. Modlamak gerekli sanırım ama keşke modlama ile uğraşmadan yapabilseydik. Kumandada tuşları bile var halbuki.

Giriş portlarının çoğu TV nin arkasına bakıyor, duvara monte edince buradan çıkan kablolar hep sorun olacak gibi. Alta veya yana bakan çıkışlar olsa daha kullanışlı olurdu.

Sonuç olarak ben eski TV me göre bundan çok memnunum. Bu fiyata beklediğimden fazlasını aldım diyebilirim. Tabi daha ilk gün ama kurcalayabildiğim ve test edebildiğim kadarıyla memnunum. İlerleyen süreçte bu durum ne ölçüde değişecek göreceğiz.

PVR için de modlamayı bir süre kullandıktan sonra yapmayı düşünüyorum.
Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. Gece karanlık ortamda tamamen karanlık bir sahnede siyah homojenitesini gösteren bir kaç foto çekip buraya yükleyebilir misiniz acaba?

M Çevrimdışı

MBugra 

Yeni Üye
21 Eki 2020
4
39
Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. Gece karanlık ortamda tamamen karanlık bir sahnede siyah homojenitesini gösteren bir kaç foto çekip buraya yükleyebilir misiniz acaba?
Siyah görüntüde hafif bir bulutlanma var ama beni rahatsız edecek düzeyde değil. Gözün gördüğü kameranın gördüğünden daha az oluyor haliyle. Bu düzeyde olması bence normal, sonuçta simsiyah ekrana sahip olmuyor izlediğim herhangi bir görsel.

IMG_20201021_210743.jpg
IMG_20201021_210343.jpg
IMG_20201021_210329.jpg
IMG_20201021_210244.jpg
IMG_20201021_210229.jpg
IMG_20201021_210225.jpg
IMG_20201021_210222.jpg
IMG_20201021_210218.jpg
IMG_20201021_210215.jpg
IMG_20201021_210208.jpg
IMG_20201021_210205.jpg
IMG_20201021_210200.jpg

M Çevrimdışı

MBugra 

Yeni Üye
21 Eki 2020
4
39
Bu arada ilginç bir sorunum var, geceleri çocuğumuz uyuduktan sonra evdeki wi-fi vericiyi kapattığımız için TVyi ethernet kablosu ile bağladım. Yalnız TV ilk kurulum yaptığımda bağlanırken daha sonra TV kapanıp açılınca tekrar bağlanmıyor. Ethernet kartı devreye girmiyor çünkü bağlı olduğu portun ışığı yanmıyor.

Bu durumdayken wi-fi ile bağlanmayı deneyince de bağlantı gelip gidiyor.

Yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama henüz çözüm bulamadım.

A Çevrimdışı

avastos

Yeni Üye
22 Eki 2020
14
35
Bugün bu tvyi kardeşime aldık. Bende 50uhl650 var onda bir sorun yok. Ama bu tvde görüntüde yırtılma oluyor. Sorun neyden kaynaklanıyor sizce? Youtube, netflix iptv vs denedim hepsinde yırtılma var özellikle hareketli sahneler insanı rahatsız ediyor.
K kvothe Sorunu çözebildiniz mi modlama işe yaradı mı?

D Çevrimdışı

Denizli

Yeni Üye
25 Eki 2020
1
40
Selam ihtiyacı olan vardır diye üye oldum Bu Tv yi satın aldım fiyatına göre iyi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

16036242645763314374454774535609.jpg

Sorularınız olursa cevaplarım

55 UHL 1000 modeli

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

MBugra 

Yeni Üye
21 Eki 2020
4
39
Bu arada ilginç bir sorunum var, geceleri çocuğumuz uyuduktan sonra evdeki wi-fi vericiyi kapattığımız için TVyi ethernet kablosu ile bağladım. Yalnız TV ilk kurulum yaptığımda bağlanırken daha sonra TV kapanıp açılınca tekrar bağlanmıyor. Ethernet kartı devreye girmiyor çünkü bağlı olduğu portun ışığı yanmıyor.

Bu durumdayken wi-fi ile bağlanmayı deneyince de bağlantı gelip gidiyor.

Yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama henüz çözüm bulamadım.
Sorunu kendim çözemedim servis çağırdım. Bazı ethernet HUB larında (Switch) bu sorun oluyormuş. TV yi HUB yerine doğrudan modeme bağlayarak çözdük sorunu. Ethernet kablolama sistemimde ufak bir değişiklik yapmak durumunda kaldım ama sonuçta işimi çözdüm.

Servis gittikten sonra da ilk iş olarak TV yi modladım.
-Dolby Vision yok,
-Pixellance açık,
-MEMC açık,
-PVR aktif,
-WinkAnimation açık (kızım çok sevdi)

Aradan geçen zaman zarfında da sorunsuz kullanıyoruz, genel olarak TV den memnunum.

A Çevrimdışı

avastos

Yeni Üye
22 Eki 2020
14
35
Merhaba,

Bu 55UHL1000'lerde hareketli sahne performansı nasıldır? Hareketli sahnelerde takılma/titreme oluyor mu? Pixellence ve MEMC'yi aktif hale getirip oradan hareketli sahne ayarı yapılınca etkisi oluyor mu?

Kayan altyazılarda ghost efekti veya titreme oluşuyor mu?

Futbol maçlarında performans nasıl?

Birçok a101'de bu model mevcut, bizim için renkler ile açılardan ziyade hareketli sahne (özellikle maçlar açısından) daha önemli.

A Çevrimdışı

abdydnn

Yeni Üye
2 Şub 2021
2
24
Merhaba ben a101 den 55uhl1000 aldım YouTube videolarini izledim hoşuma gitmisti. Ürün bugün geldi ama 55uhl960 olarak geldi. Müşteri hizmetlerini aradım bu model daha pahalı ve daha üst seviye dediler. Videolarına baktım açıkçası uhl1000 e göre soluk gibi. Bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi ya bunu kullanıcagim ya da iade edip 55uhl1000 gelecek

D Çevrimdışı

Dr.Leon

Yeni Üye
11 Eki 2020
7
30
Merhabalar, televizyonu epeydir kullanmaktayım. Cihazdan memnunum ancak bir türlü telefondan fotoğraf veya video paylaşımı olayını çözemedim. Vestel uygulaması üzerinden denedim tvye her hangi bir görüntü gitmiyor. Ayarlarda wireless display vb görüntü paylaşımı seçenekleri aktif. Hem android hem ios cihazla denedim olmuyor. Tv yi wireless displaye alıyorum orda da olmuyor.
Android cihazın samsung a71 ios cihaz ise iphone x.

Cihazlar ile ilgili bir sıkıntı mı var yoksa uygulama mı eksik ne yapmam lazım?

Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri