2 hdmı farkı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Tekrar yazıyorum,net de filan haybeye araştırmayın ltf,HDMI işinin sonu yok
herkes bir şeyler yazıyor,senin ilettiğin "DATA" önemli yaw

şimdi çok ekstrem kişiler hariç ki bunlar paraya kıyan ve de işi bilen prof.tipler dir
bunları geçin,zaten bu tipler forumlar da filan gezmezler ve gider alırlar neyi
istiyorlarsa,parası da sorun değildir!

İletilen DATA ile ilgilidir bu olay zaten Lisanslı bir ürün olan HDMI da versiyonlar
(biraz da ticari tabiki) hep DATA ya göre üretiliyor

adama soruyorum 4K-Bluray ın varmı diye,yok abi diyor! hadi 4K sını geçtim 2-Bluray
cihaz varmı yok abi diyor,AVR varmı yok abi ne gezer diyor,baba bir PC varmı yok abi diyor
Ethernet den bilmem ne datasını AVR den şunu yaparak aktaracakmısın olayınmı var,yok abi....

iyi de kardeşim senin bilmem ne version dediğin kablo neyine yarayacak!

En fazla "Bluray" in olsa;"MARKA" bir kablonun "1.4v" olanı bile işini çok güzel görecektir! neyine şimdi
2.1 veya 2.0 arıyorsun???? ama gidip de pazar tezgahın dan 10 kağıtlık HDMI alıp takarsan büyük
ihtimalle su koyverecektir! hepsi bu olur,ya da Bluray Panasonic ise;bu meret çok kablo seçer!
iyi diye aldığın kablo da su koyverir

İyi diyen veya kaliteli diyen adam önce şunu sorsun ....benim x cihazım vardır,hangi kablo olsun.....???
bir de şunu sorsun .....şu şu şu işleri yapacağım... diye

Örneğin ben şimdi HDMI2.0 aldım(Paugge 2metrelik olan) niye bunu aldım;TV Box var>>2.0 desteği var
ama 2.0 desteği olsa da benim istediğim performansı yapamıyor o da ayrı bir konu!

Bluray var ama 2.0 zaten gerekmez on da 7/8 sene önce aldığım QED kablo vardır 1.4 ama harbi bir kablo
olduğu için Panasonic bile su koyvermemiştir! diğer bazı normal kablolarımı kabul etmedi!

Harici Receiver var ama kablo kalitesine hiç gerek yoktur,zaten alet 10 senelik ve 1.4
ama alet zaten süper resim üretiyor öncelikle! normal bir HDMI yetiyor,gerçi yine QED var ama
normal bir kablo her zaman iş görmektedir

AVR yok,ancak panel baba olursa yine aman aman kablo gerekmez ama yeni nesil Bluray/PC
hatta Shield gibi bir Box filan olursa kablo versiyonu öne çıkar!

toparlarsam,bu HDMI kabloyu nerede kullanacağınız önemlidir!

Herifler 4K panel üretiyorlar,iyi de 4K yayınmı var,ya da kaç tane var yada kaç tanesi
şifresiz! dün baktım HotBird ve Astra 19.2 den ülen neredeyse hepsi şifreli!
kaldıki tüm içerikleri de 4K değil,ortaya karışık veriyorlar:kiskis

HDMI da öyle herifler habire versiyon yükseltiyorlar iyide ortada öyle DATA lar yok yaw!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt