2 hdmı farkı

frkn4knc Çevrimdışı

frkn4knc

Aktif Üye
29 Ocak 2020
96
IMG_20200131_135658.jpg

Merhaba 2 hdmı kablo var elimde hangisini bağlasam uydu cihazına en güzel görüntüyü verir

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Marka özellik bilmiyorum fakat şekil olarak o kırmızıdan bende vardı tv yi çalıştırıp ps3 çalıştırmıyordu attım

Görüntü aktarımında Çokta aşırı bir kalite farkı olucagınıda zannetmiyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Bakınız bu HDMI kabloların teknik olarak belirlendiği tek bir kriter vardır,o da "Sertifikası" varmıdır??
tabi ki %99 ın da yoktur,çünkü gerek de yoktur! ya da bir diğer ifadeyle sertifika alma mecburiyeti
yoktur!

Tek mecburiyet;örneğin HDMI lisanslı/tesçilli bir ürün olduğu için,üretici firmasına her bir port için
Lisans bedeli ödenmek gerekiyor,ama çoğu çakal üreticiler bunu da "aşıyorlar"!

Dikkat ettiyseniz,örneğin X bir cihaz da HDMI port vardır ama cihaz da bunun ismi ya DV ya HDVideo
v.s diye geçiyor/geçer!! özellikle TVBox lar da lisanslı HDMI hemen hiç yoktur!

HDMI kablo kalitesi de sertifika ile anlaşılıyor! üretici bunu almışşsa sorun yoktur,MARKA sı da önemli
değildir o zaman!

Zaten "MARKA" diye olan kabolara da bakınca fiyatın da bunların ne mal olduğu anlaşılıyor!
Örneğin ben sanırım en az 12/13 yıldır "QED" kullanırım(İngiliz ama son yıllar da hepsi ÇİN de
üretilmekte dir; "WireWorld" da dahil ki bu en pahalısıdır! araştırırsanız ülen bunlar ne absürt
rakamlar diyeceksiniz:kiskis üstelik bu üreticiler en az 50 yıldır kablo işindeler!

Bu MARKA ların hepsi Lisanslıdır!

Ben uzun yıllardır kendime ve bazı dostlarıma şurudan getirtiyorum;

firma eski ve çok sağlam dır+UK için VAT %19 da düşmekte dir!

Not;ben geçmiş te buradan bir tane Optical kablo almıştım;kafası sallanıyor diye itiraz etmiştim,adamlar hiç
sektirmeden bana yenisini göndermişlerdi! eskisini ben göndereceğim dediğim zamanda istemediler size güveniyoruz
demişlerdi! sanırım o kablo pahalı ve £ 30/40 luk bir şeydi

örneğin bunu şunu çok beğeniyorum:hoba1>>>

++

Bir not daha size;biz de böyle işler olmuyor çakallık sebebiyle ama UK/USA/CD de bu işler olmaz ve 4K/UHD
için adam gibi firmalar dan HDMI seçeceğiniz zaman size "uyumlu" olan olmayan diye seçenekler çıkar!

++

Girin futureshop sitesine bir güzel inceleyin MARKA ise kralı var,güç/analog/digital v.s v.s

++

Ben en son yerli bir firmadan HDMI kablo aldım kendime ve çevremde ki bazı kişilere,Çin malı
yine Sertifikalı ürünmüş,öyle diyor adamlar,ancak çok kaliteli ve fiyatı da bana göre uygun sayılır!

PS4 ve XBox kullanan bazı arkadaşlarım da bariz fark ortaya çıktı,hatta bana göre bu fark biraz belirgin
iken onlara göre acaip düzeldi-güzel oldu diye abartanlar da oldu!

Farkı en çok renklerin oturmasın da göreceksiniz,daha doygun,natural v.s şeklin de

Markası; "PAUGGE" dir
Ben deki 2.0b version dur,ancak en yeni olanı 2.1 dir+
ve ürün ler dedikleri gibi "Sertifikalı" ise bu version laro zaman harbidir!
(ben bunu n11 den aldım "TVBox+Panel" arasın da kullanıyorum)

Sertifikalı şay değilse verilen version v.s bilgileri de "sallamadır" çoğun da olduğu gibi 1,4 kabloyu 2.0 diye satıyorlar! kim kontrol ediyor!

Benim aldığım kablo 2.0b>>2metre ve fiyatı da 89,5 kağıt
2.1 olanın fiyatı ise 129,5 kağıt dır,ancak bugün için hiç gerek yoktur 2.1 aktaracak DATA lar yok elimiz de!!
yada varsa yüksek data+ethernet+audio v.s aktarımı eliniz de cihazlar,bunları bildirin ona göre bilgi vereyim

Örneğin eliniz de 4K panel vardır;ebatı da 75 ve üstüdür! zira 65 ve altın da video data nın resim işlemesin de
falso az olur ama 75 ve üstünde daha çok olacaktır kablo kalitesine bağlı olarak ancak bu dediğim olay
örneğin elinizde "4K Bluray" vardır ve kablo kalitesi ve versiyonu o zaman önem arzadecektir!!

Not;eliniz de 4K panel(örneğin 65")Bluray var(2k-1080p-gerçek 24fps işleyen zira bazı Bluray cihazları
gerçek 24fps işleyemezler ve bunu "scaling" ile yapıyorlar(böyle cihazlar "dandiktir") kablo kalitesi
yine ortaya çıkar! örneğin Panasonic gibi bir BD niz varsa farkı hemen görürsünüz ve dandik 1.4 kablo
ile görüntüyü açmaz ya da renkler sapıtır ama Sony,Samsung da bu olmaz!

Haybeye gidip de kaliteli+marka v.s diye HDMI kablo almayınız!!! eliniz deki panelin+ext.cihazların durumuna göre
bunu belirlemeniz gerekiyor!

++

buradan girin inceleyin markanın kablolarını ve özellikle de "fiber"lere bakınız
örneğin 10metre ve çok daha üstün için!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Sakın MARKA diye çakal satıcıların veya eve gelen montajcıların dayattıkları kablolarını satın almayınız

En başta Sony ve Philips!! veya eskiden Panasonic ler veya Samsung cuların verdikleri v.s

yaw bunların hiç birisi bir kere kablo cu değiller,fason en dandik yere yaptırıp(Çin de tabiki)
üzerine SONY basıyor oluyor sana Marka+Sony:hayir

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Sakın MARKA diye çakal satıcıların veya eve gelen montajcıların dayattıkları kablolarını satın almayınız

En başta Sony ve Philips!! veya eskiden Panasonic ler veya Samsung cuların verdikleri v.s

yaw bunların hiç birisi bir kere kablo cu değiller,fason en dandik yere yaptırıp(Çin de tabiki)
üzerine SONY basıyor oluyor sana Marka+Sony:hayir
bende hama 56586 var. gerçek 2.0b destekli 1.5 metre ve sadece 30 tlcik.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
albanez albanez
yurt dışında mı yaşıyorsun ? yoksa her aldığın yurt dışı mı ?
sorma sebebim bütün forumda paylaştığın örnekler yabancı, bunları yurt dışından getirttirebiliyormusun? , ayrı vergi vs çıkıyor mu ?
kısa öz yazsan yeterli abi :):bye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt