2 hdmı farkı

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Evet aynen öyle sorunsuz geliyor,işim gümrük kısmı eski den olduğu gibi değil artık ve rahat
netice de "Avrupa Birliği" kurallarına göre bazı işler!

ANCAK unutulmasın ki,"PAY-PAL" sistemi artık 2 senedir TR de çalışmıyor!!!
ülen dünya da belki bir kaç özel ülke hariç örneğim Küba ve Kuzey Kore,PAY-PAL ın
yasaklandığı ülke yok ama TR de yasaklı şimdi!
$ 1000/2000 lık meblağlara göre en sağlam sistem buydu! zaten bunu kullanmak için eliniz de bir tane
malum USA bankalarının kredi kartı bulunacaktır,hepimizin Visa/Master v.s kartları da işe bunlardandır

Dolayısıyla satıcı firmanın normal Kredi Kart sistemin den ödeme yapmanız gerekiyor ki kimisi bunu
istemiyor veya sakat buluyor v.s kararı size kalıyor,ben bildiğim yerler den alıyorum,ayrıca öyle
binlerce dolar da harcamıyorum,belki 20/50 veya 150 dolar gibi işlemler oluyor ve firmaları da
bildiğim için sakat yok,olursa da(mal da)çamura yatıp heriflerle chat yaparak bir şekilde hallediyorum:sopa1

Benim kullanıp da sattıklarım son iki senedir hep Android li TV Box lardır! genel de $50 ile 150 arasında olanlar
tekrar yazıyorum KAR yok bende,az da olsa zarar oluyor çoğu kere de! zaten ürünü de kullanmış oluyorum
bazılarını bir kaç ay içinde en fazla da 6 için de şutlarım

şimdi sırada şunlar var
1-Minix den NEO U22-XS düzgün üretici,güvenirim,yazılımları da iyi sayılır!
2-Magicsee den N6 Plus bu da düzgün ama yazılımları çok iyi değil,beni tanırlar,şimdi bu Box ı alsam da adamlara
aldım desem,herifler de yaw bu adam yine ortaya çıktı diye sinir olurlar:haha geçen sene bunlarlardan da $ 40 kağıt
geri almıştım!

3-Ugoos dan AM6 Plus bunlar en düzgün üretici,sağlam ROM yapan harici adamları var! yani mal iyi ama pahalı ancak
yazılım konusu sıkıntısız(belki çok az olur ki zaten hangisin de yokki?)

Benim için ilk ve tek kriter "resim kalitesi" dir;gerisi hikaye dir!

Şu anda 5 aydır "X96 H" diye kimin ürettiği bile belli olmayan Box kullanıyorum,ancak resim kalitesi çok iyi(AMLogic ler den
daha iyidir!) yazılım filan yok tabiki,gittiği kadar gider,350 kağıtlık ve bana göre performansına göre beleş bir cihaz!
Not;Oyuncu lara yaramaz ama!!
8/10 metre den sonra etkiler ancak bu biraz da senin hangi cihazları bağlayacağına göre değişmektedir
örneğin PC(Desktop olduğunu düşünüyorum) normal bir 1.4 kablo yeter,ben de böyle bir kablo kullanıyorum
Desktop+Panel arasın da(7 metrelik) "Marka" filan da değildir!

Not;benim Desktop dan HDR+DV+DA ses veya çok ileri grafik uygulamaları v.s olmadığı için,1.4 yeterlidir
ancak senin Desktop nedir özellikle G.Card nasıl bir şey? ayrıca PC de yüksek config midir?

Teşekkür ederim .. Ben sadece PC yi TV ye bağlayacağım.. (film, dizi. belgesel, canlı yayın yabancı tv'ler.. vs. basit amaçlı.. ) öyle ahım şahım bir PC değil.. İşlemci QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2733 MHz, ekran kartı Asus Amd radeon 4gb R7 240, ses kartı onboard realtek hd. monitor Acer AL2216W buna ilaveten 450 ve 120GB 2 adet SSD.. pek oyun oynamam ancak deneme amaçlı indirdiğim son çıkan oyunları iyi optimize edersem medium ayarlarda takılmadan oynar..Örneğin GTA 4 - 5 , far cry, wolfenstien, crysis tüm serileri sorunsuzdur..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkür ederim .. Ben sadece PC yi TV ye bağlayacağım.. (film, dizi. belgesel, canlı yayın yabancı tv'ler.. vs. basit amaçlı.. ) öyle ahım şahım bir PC değil.. İşlemci QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2733 MHz, ekran kartı Asus Amd radeon 4gb R7 240, ses kartı onboard realtek hd. monitor Acer AL2216W buna ilaveten 450 ve 120GB 2 adet SSD.. pek oyun oynamam ancak deneme amaçlı indirdiğim son çıkan oyunları iyi optimize edersem medium ayarlarda takılmadan oynar..Örneğin GTA 4 - 5 , far cry, wolfenstien, crysis tüm serileri sorunsuzdur..

4K ve HDR gibi üst düzey ihtiyaçların var mı yok mu onu sormak istemiş kısacası.
HDMI 2.0 kablo işini görecektir. (4K çözünürlükte kullanacaksan.)

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
Hdmi versiyonu hangisi yüksekse o daha iyidir. Ancak uydu yayınında aradaki farkı anlamanız çok zor.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
4K ve HDR gibi üst düzey ihtiyaçların var mı yok mu onu sormak istemiş kısacası.
HDMI 2.0 kablo işini görecektir. (4K çözünürlükte kullanacaksan.)

HDR ve 4K ihtiyacım şimdilik yok .. 2.0 hdmi kablonun 6 - 7 metreliği piyasada bulunur mu yoksa yaptırmak mı lazım.. ?.. Sadece onu öğrenmek istedim..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Senin PB bendenkin de bile düşük ve ben 1.4 kablo kullanıyorum!
Gaming de ise config önemlidir ilk önce,kaldı ki senin PC zaten düşük seviye de!

HDMI yüksek version içinde hiç bir destekleyici DATA(yüksek) yok sende

Ve yine bildiğim o dur ki bizim yerli piyasa da(tabi ki alayı ÇİN malları bunların)2.0/2.1 kablo gerçek manada
sertifikalı v.s yoktur!

Sadece bazı markaların(ithal,ama bunlar "MARKA" dır!!!) bulunduğunu biliyorum,ancak çok pahalı ve yine değmez!

HDMI kablo işinde eliniz deki kaynak cihazlara göre "version" seçimi yapmanız gerekiyor!

Ve ayrıca bazı kaynak cihazların da zaten örneğin 2.0 desteği VAR dense bile bu destek yoktur! o zaman da
kablo 2.1 olsa ne yazar!

İşte burada HDMI kabloların bazılarının çok pahalı olması+Marka v.s olması;bu kabloların gerçekte harbi
sertifikalı olmasına bağlıdır,yani 2.1 kablo alırsanız emin olun ki o kablo 2.1 dir!

++
Ancak her 1.4 kablo da kaliteli değildir ve taktığınız zaman zaten çıplak gözle şak diye anlarsınız!
XBox/PS4 bu durum da fazla kablo seçer,bazı cihazlar hiç seçmez çünkü ona 2.0 demiştir üreticisi ama
belki ancak 1.4 dür! o zamanda kaliteli kablo yine hikaye olacaktır!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Bir de şöyle sorular arada alıyorum

örneğin kişi 4K panel almış ama PC si zayıf/düşük config de veya eski nesil v.s
şimdi panelin de diyelim ki HDR/HDR+ v.s desteği var,1 HDMI port dan veya diyelim ki
panelin 3 veya 4 tane HDMI portu var ve hepsi de HDR yi destekliyor olsun veya eski 4K lar da genel de
1 veya 2 port destekler ama günümüz de üst seviye panellerin hemen hepsi(1-2-3-4) HDR yi destekler

şimdi kişi PC yi bağladığı HDMI portun HDR sini aktif eder ama uyarı gelir,kaynak cihazınız HDR desteklemez diye
o zaman PC nin bağlı olan portundaki HDR pasif etmeniz gerekiyor!

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
albanez albanez
yurt dışında mı yaşıyorsun ? yoksa her aldığın yurt dışı mı ?
sorma sebebim bütün forumda paylaştığın örnekler yabancı, bunları yurt dışından getirttirebiliyormusun? , ayrı vergi vs çıkıyor mu ?
kısa öz yazsan yeterli abi :):bye
en son kısa öz yazsanız yeterli dediniz ya valla içten güldüm :)) haha :) albenez abimiz çok uzun cevaplar verdiği için öyle dediniz dimi :)) albanez hocam faydalı bilgiler veriyor...onun için de ayrıca teşekkür ederiz.. ;)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
en son kısa öz yazsanız yeterli dediniz ya valla içten güldüm :)) haha :) albenez abimiz çok uzun cevaplar verdiği için öyle dediniz dimi :)) albanez hocam faydalı bilgiler veriyor...onun için de ayrıca teşekkür ederiz.. ;)
albanez albanez hocamın maşallahı var.
A Adem Helvacı , teraspy teraspy , Umut Barış Umut Barış Sota Sota Domestos Domestos gibi kullanıcılar uzun yazıyor :) bende özet istiyorum. bazen uzun yazılarını okuduğumda özet alıyorum kendime.

bunun sebebi arkadaşların bilgi ve tecrübesi kaynaklı verdiği destek ve zaman ayırabilmesi :)
benim en uzun mesajım 3 satırdır :) sebebi burada herkes gibi ücretsiz hizmet veren bir birey olarak; hem yoğun iş temposunda bir sürü kişiye kısa ve öz cevaplar vermek, zamandan kazanmak, malum bazılarımız bu işin gerçek tende içinde, bazılarımız ise emir kulu çalışan. Ben çalışan gurubundayım, iki iş arası boşlukta foruma bakıp yardım etmeye çalışıyorum.
ben D NetCaliber TEKNOwest TEKNOWEST By_Trol By_Trol gibi garibanlar hızlı cevap verip kaçıyor :haha1 :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt