18 Haziran Hİ-LEVEL 55 UHL 960

P Çevrimdışı

persmash

Yeni Üye
2 May 2020
2
34
18 Haziran diyordu erkenden nasıl aldınız :)
Yazlık için bir TV bakıyordum ben de internete baglansin youtube olsun tv izletsin arada yeter. Bu TV uygun sanirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sanırım izlenebilir durumdadır şu an.

Video bir saat sürdü ancak aslında 5 - 10 dakika sadece bu model ile ilgili birkaç bilgi verip kapatmayı düşünmüştüm, Soruları durdurmak zor oldu ve hatta soruları forumda sabaha kadar cevaplama sözü verdim yayını öyle kapattım.

İlk 7-8 dakika ilgili model ile ilgili görüş içerir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Video bir saat sürdü ancak aslında 5 - 10 dakika sadece bu model ile ilgili birkaç bilgi verip kapatmayı düşünmüştüm, Soruları durdurmak zor oldu ve hatta soruları forumda sabaha kadar cevaplama sözü verdim yayını öyle kapattım.

Ellerine sağlık abi

U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
24
43
Merhaba, iyi geceler

Adem Bey, yayının büyük bölümünü canlı iken izledim. Yayını kapatırken, bu gece forumdan soru cevap yapabiliriz deyince buraya gelip birkaç soru da ben sormak istedim :)

İki haftadır bulunduğum yerdeki A101 mağazasında Toshiba'nın 50UL3A63DT modelini takip ediyordum. Fakat televizyon hakkında kutu üzerindeki genel özellikler dışında hiçbir teknik bilgiye ulaşamadım. Hatta üreticinin internet sitesinde (Toshiba-Vestel) böyle bir televizyon bile olmadığını görünce şaşırdım. Mağaza özel üretimleri olduğu için mi yer verilmiyor bilemiyorum. Cihazın fiyatı 2 hafta önce 2799 TL ydi. Geçen hafta 2899 TL oldu. Bu hafta ise 2999 TL oldu... Bu arada geçen zamanda foruma televizyon hakkında birkaç soru ve cevap da geldi(PANDA-VA-MB130T). Emin olmak için(Seri numarasına göre değişiklik olabiliyormuş cihazlarda), ben de Toshiba müşteri hizmetlerini arayarak model ve seri numarası belirtip teknik bilgi rica ettim. Görevli hanımefendi notlarını aldığını, teknik ekibe ileteceğini ve bana dönüş yapılacağını belirtti fakat 3 gündür geri dönüş sağlanmadı. Sanırım onlar da ulaşamadılar kesin bilgilere :) Ayrıca ürünü alıp kurulumunu kendim yapabilir miyim soruma; Her ne şekilde kurulum yaparsam yapayım(Videolu, fotoğraflı...) üründe kırık, çizik, herhangi bir arıza olması durumunda garanti kapsamında değerlendirilmeyeceğini belirttiler. Bazı müşterilerin servisin izin verdiğini ve kendilerinin kurulum yaptığını okumuştum ama buradaki durumda garantiden vazgeçmek yapılacak en büyük hata olur.

Yaptığınız canlı yayında bahsettiğiniz cihaz Hi-Level 55UHL960 ve özellikle MB130E anakart aklımı biraz çeldi açıkçası. Fiyatları kabaca 2700 TL ve 3000 TL. Büyüklükleri 55" ve 50". Arkalarında Vestel güvencesi var. Merak ettiklerim; Kaç HZ değerlere çıkabiliyorlar? Büyük ekrandaki hareketli görüntülerde(Sadece 5") daha fazla da dağılma olabilir mi? Toshiba-Panda ve Hi-Level cihazdaki panelin açı duyarlılığı ne kadar farklıdır? Çoğu zaman 7 metrelik bir mesafeden ve tam karşıdan, nadiren de 30 derecelik bir açıdan izleniyor. Spor müsabakaları ve film ağırlıkta olabilir. Hangi cihaza daha sıcak bakardınız? Veya eklemek isteyeceğiniz üçüncü bir cihaz var mıdır?

Toshiba cihazın bilgileri:
10128466 2005 000186

VPAZ: 20275614

SN:8438555 000186

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba, iyi geceler

Adem Bey, yayının büyük bölümünü canlı iken izledim. Yayını kapatırken, bu gece forumdan soru cevap yapabiliriz deyince buraya gelip birkaç soru da ben sormak istedim :)

İki haftadır bulunduğum yerdeki A101 mağazasında Toshiba'nın 50UL3A63DT modelini takip ediyordum. Fakat televizyon hakkında kutu üzerindeki genel özellikler dışında hiçbir teknik bilgiye ulaşamadım. Hatta üreticinin internet sitesinde (Toshiba-Vestel) böyle bir televizyon bile olmadığını görünce şaşırdım. Mağaza özel üretimleri olduğu için mi yer verilmiyor bilemiyorum. Cihazın fiyatı 2 hafta önce 2799 TL ydi. Geçen hafta 2899 TL oldu. Bu hafta ise 2999 TL oldu... Bu arada geçen zamanda foruma televizyon hakkında birkaç soru ve cevap da geldi(PANDA-VA-MB130T). Emin olmak için(Seri numarasına göre değişiklik olabiliyormuş cihazlarda), ben de Toshiba müşteri hizmetlerini arayarak model ve seri numarası belirtip teknik bilgi rica ettim. Görevli hanımefendi notlarını aldığını, teknik ekibe ileteceğini ve bana dönüş yapılacağını belirtti fakat 3 gündür geri dönüş sağlanmadı. Sanırım onlar da ulaşamadılar kesin bilgilere :) Ayrıca ürünü alıp kurulumunu kendim yapabilir miyim soruma; Her ne şekilde kurulum yaparsam yapayım(Videolu, fotoğraflı...) üründe kırık, çizik, herhangi bir arıza olması durumunda garanti kapsamında değerlendirilmeyeceğini belirttiler. Bazı müşterilerin servisin izin verdiğini ve kendilerinin kurulum yaptığını okumuştum ama buradaki durumda garantiden vazgeçmek yapılacak en büyük hata olur.

Yaptığınız canlı yayında bahsettiğiniz cihaz Hi-Level 55UHL960 ve özellikle MB130E anakart aklımı biraz çeldi açıkçası. Fiyatları kabaca 2700 TL ve 3000 TL. Büyüklükleri 55" ve 50". Arkalarında Vestel güvencesi var. Merak ettiklerim; Kaç HZ değerlere çıkabiliyorlar? Büyük ekrandaki hareketli görüntülerde(Sadece 5") daha fazla da dağılma olabilir mi? Toshiba-Panda ve Hi-Level cihazdaki panelin açı duyarlılığı ne kadar farklıdır? Çoğu zaman 7 metrelik bir mesafeden ve tam karşıdan, nadiren de 30 derecelik bir açıdan izleniyor. Spor müsabakaları ve film ağırlıkta olabilir. Hangi cihaza daha sıcak bakardınız? Veya eklemek isteyeceğiniz üçüncü bir cihaz var mıdır?

10128466 2005 000186

Adem Helvacı Adem Helvacı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, iyi geceler

10128466 2005 000186

Merhabalar; Toshibanın bu üretiminde kullanılan panelin üreticisi panda. Anakartı ise MB130T İşlemci yine Mstar.

Temel olarak canlı yayında belirttiğim detayların halen fikren savunucusuyum.

Eskiden (Ben Vestelde çalışırken) bir yeni anakart çıktığında bu anakartın digramları, donanım özellikleri, port destekleri, işlemcisi ram belleği vs vs aklınıza gelebilecek her detayı içeren özel bir eğitim programı düzenlenirdi.

Bu eğitimler duruma göre lokal, merkezi veya o dönemler var olan DEXAR sistei üzerinden canlı yayın ile yapılır dı.

Düşünün ki ben, Bu canlı yayın eğitimi izlemek için Kulakları çınlasın değerli ustam Enver Cengiz ve o dönem (2006 gibi mesela) benim atölye şefim olan Süleyman (Soyadını unuttum) ile birlikte Kuşadasından Aydın merkeze gider, Coşkun ustanın servisinde canlı yayını izler, notlarımızı alır geri dönerdik.

Yani eğitim çok çok önemli, buna önem vermeyen kişi ve kuruluşların sonucunu bu gün görüyoruz ne yazık ki.

Gelişen teknoloji sayesinde bilgiye erişim artık çok kolay olmakla birlikte, kapitalist düzenin acımasız dişlileri arasında ekonomik olarak ezilen üreticiler gerek eğitim faaliyetlerinden, gerekse etik kurallardan feragat etmeye başladı.

Bu bağlamda sahaya sürülen bir çok model hakkında bilgiye erişmek artık çok zor oluyor zira modeller hızla değişiyor, bu hıza ise eğitim müdürlüğünün yetişip bir planlama yapabilmesi mümkün olmuyor.

Bir departman üretime, Bir departman pazarlamaya, bir departman satış sonrası hizmetlere odaklanırken kimin sözü geçer? Nakit girdisini kim sağlıyor ise onun sözü geçiyor. İşte bu doğrultuda altyapı hazır mı değil mi?, Eğitim faaliyetleri oldu mu olmadı mı? Ürün detayları belirlendi mi belirlenmedi mi? Saha bu konuda bilgili mi değil mi vs vs artık bunlara bakılmıyor.

Düşünün ki sahaya ürün sürülmüş, arıyorsunuz ve aradığınız müşteri hizmetlerinin bu üründen haberi yok. İşte sizin durum da bundan farklı değil.

Canlı yayına konu olan 55UHL960 için de durum farklı değil.

Garanti koşulları gariptir. Kurallar mı? İnisiyatif mi? Kanunlar mı? hangisine uyalım, hangi servis hangisine uyar vs gibi bir çok değişken var.

Bir servis var ''Aç kur aaabi sorun olursa ben rapor yazarım'' der, Başka servis var ''Abicim kendin açarsan zerre kadar sorumluluk kabul etmem '' der.

A101 ve Bİm gibi satışlarda, MARKALAR serisi Videolarımda da belirttiğim üzere vatandaşa böyle asıp kesen VMH, A101 ve BİM personeline gık diyemiyor neden? Çünkü onlar satış kanalı. İşte bu yüzden bu satışlarda mutlaka mağaza personelinin kutuyu açmasını ve panelin sağlam olduğunu teyit ederek satışın tamamlanmasını tavsiye ediyorum.

''Doğrusu ne?'' derseniz elbette ki servis montajıdır.

Panel sağlam çıksın, ondan sonraki kısımlar her şekilde çözülüyor buna inanın.

İzleme mesafeniz ve ve o nadir dediğiniz açı için her iki ürün de uygun değil bana göre. Ancak kıyaslama yaparsam rate değeri hariç ben yine de UHL960 ı baskın görürüm. Toshibanın artıları yüksek rate değeri, uzun garantisi, estetik kasası iken, UHL nin avantajı büyük ekranı, görece daha ekonomik olması ve Samsung paneli.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

Ellerine sağlık adem,tam canlı yayına bağlanacaktım ki "aha " dedim ,bağlanamadım (derken şaka yazdım tabii bunu) :)
T uzantılı kartları ben yurt dışı diye biliyordum ,veya en azından öyle idi galiba ,yoksa başka uzantısı mı vardı hatırlamıyorum ,peki bu kartların birbirinden ayıran ne özelliği var acaba biliyormusun :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ellerine sağlık adem,tam canlı yayına bağlanacaktım ki "aha " dedim ,bağlanamadım (derken şaka yazdım tabii bunu) :)
T uzantılı kartları ben yurt dışı diye biliyordum ,veya en azından öyle idi galiba ,yoksa başka uzantısı mı vardı hatırlamıyorum ,peki bu kartların birbirinden ayıran ne özelliği var acaba biliyormusun :alala
Abi sana özel video yayınladım görmüşmüydün? :)

Y Çevrimdışı

Yukcell666

Yeni Üye
14 Haz 2020
2
42
Adem bey iyi akşamlar acaba 100 Hertz ekran yenileme hızı olan Philips 55 veya 58 tavsiyeniz nedir ambilight özelliği için Philips almak istiyorum teşekkürler

Geri
Üst Alt