Sizce hangi versiyon daha iyi ?

• V0.51.5.0

Oy: 37 29.4%
  • V0.43.6.0

Oy: 5 4.0%
  • fabrika çıkış hali

Oy: 33 26.2%
  • V0.51.19.0

Oy: 17 13.5%
  • V0.51.22.0

Oy: 22 17.5%
  • V0.51.38.0

Oy: 12 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    126
H Çevrimdışı

Hazar16

Yeni Üye
20 Ara 2021
35
46
Modeminiz 5ghz destekli mi Modem 5g ayarını aşağıdaki gibi yapın kanal seçimi otomatik olmasın.

IMG_20230213_210304.jpg
Bunuda deneyim aynı modem var bende inşallah düzelir.

Sorun yine aynı anlamış değilim YouTube yarım yamalak herşeyi denedim hatta tvyi modemin yanına götürdüm kablolu bağlantı yaptım onda sıkıntı yok ama ne hikmetse kablosuz bağlantıda bu sorun var.Tvyi sıfırladım arkadaşların önerdiği herşeyi denedim 2.4 ve 5G olsun onuda denedim sonuç hüsran.Ama ne hikmetse sadece bu Zyxel modemde yapıyor.Eski modemi takınca sorun ortada kalkıyor.Eski olduğu için değiştirdim iyi modem ve dual bandlı olsun dedik fakat bu YouTube sorunu yaşıyorum.

IMG_20230213_232220.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sorun yine aynı anlamış değilim YouTube yarım yamalak herşeyi denedim hatta tvyi modemin yanına götürdüm kablolu bağlantı yaptım onda sıkıntı yok ama ne hikmetse kablosuz bağlantıda bu sorun var.Tvyi sıfırladım arkadaşların önerdiği herşeyi denedim 2.4 ve 5G olsun onuda denedim sonuç hüsran.Ama ne hikmetse sadece bu Zyxel modemde yapıyor.Eski modemi takınca sorun ortada kalkıyor.Eski olduğu için değiştirdim iyi modem ve dual bandlı olsun dedik fakat bu YouTube sorunu yaşıyorum.

IMG_20230213_232220.jpg
Modem yazılımı güncellediniz mi Modem yazılım sürümü nedir bende Mb230 lu hi-level var hiç sorun olmadı.

Screenshot_2023-02-13-23-38-37-241_com.opera.browsera5b2f39474a2a89e.jpg
Screenshot_2023-02-13-23-32-53-762_com.opera.browser.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
H Hazar16, tplink modemde wifi yayını hangi kanaldaysa, zyxel modeminde kanal numarasını ona getirin.

bir ihtimal tv kartı wifi yüksek kanal numarasını desteklemiyor olabilir.
Zyxel kanal numarasıb 12 veya 13 olabilir.
kontrol edip 1-11 arasinda biryere alın.

H Çevrimdışı

Hazar16

Yeni Üye
20 Ara 2021
35
46
Arkadaşlar herşeyi denedim herşeyi yaptım hatta tüm önerilerinizi de yaptım ama maalesef sonuç düzelmedi.Modem çok iyi biliyorum ama bu YouTube konusunda can sıkıntısı oldu.Beni hayrete düşüren yan odadaki Vestel mb211 işlemcili tvimde hiçbir sorun yok.Ama SEG markalı mb230 işlemcili tvmde sorun yaşıyorum.Eski modeme dönmek istemiyorum ama yapacak bir şey yok.Zyxel markalı modemi satıp başka bir dualbantlı bir modem bakacam.Yazık modeme acıyorum.Tahminim yeni bir yazılımla belki düzelir diye de düşünüyorum.Yani şuanda Tv'de 051.49 yazılımı var.Eski bir kaç yazılım denedim ama yine aynı şekilde sorun yaşadım.Tekrar yeni yazılıma döndüm.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,641
Arkadaşlar herşeyi denedim herşeyi yaptım hatta tüm önerilerinizi de yaptım ama maalesef sonuç düzelmedi.Modem çok iyi biliyorum ama bu YouTube konusunda can sıkıntısı oldu.Beni hayrete düşüren yan odadaki Vestel mb211 işlemcili tvimde hiçbir sorun yok.Ama SEG markalı mb230 işlemcili tvmde sorun yaşıyorum.Eski modeme dönmek istemiyorum ama yapacak bir şey yok.Zyxel markalı modemi satıp başka bir dualbantlı bir modem bakacam.Yazık modeme acıyorum.Tahminim yeni bir yazılımla belki düzelir diye de düşünüyorum.Yani şuanda Tv'de 051.49 yazılımı var.Eski bir kaç yazılım denedim ama yine aynı şekilde sorun yaşadım.Tekrar yeni yazılıma döndüm.
Tv garanti kapsamında ise servisten destek alın tv üzerindeki wifi modem, modem seçiyor olabilir.

H Çevrimdışı

Hazar16

Yeni Üye
20 Ara 2021
35
46
Zyxel modemi köprü moduna aldım sorunsuz youtube açtı ama modem olarak tekrar kurunca yine sorun yaşandı.Şimdi sorun modem demi yoksa internettemi?Modemde olsa köprü modunda neden youtubeyi sorunsuz açtı.internet sağlayıcısında olsa diğer modemlerde sorun yok ayrıca bu modemde köprü modunda sıkıntı yok.Kafam bayağı karıştı.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,641
Zyxel modemi köprü moduna aldım sorunsuz youtube açtı ama modem olarak tekrar kurunca yine sorun yaşandı.Şimdi sorun modem demi yoksa internettemi?Modemde olsa köprü modunda neden youtubeyi sorunsuz açtı.internet sağlayıcısında olsa diğer modemlerde sorun yok ayrıca bu modemde köprü modunda sıkıntı yok.Kafam bayağı karıştı.
Modemi resetlemeyi denediniz mi?

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
130
47
Arkadaşlar çok şey denedim videosunu çekip Vestel teknik servise izlettim.Onlarda anlamadılar çözümü bulamadılar.Tv modem seçiyor diyecem ama aynı frekans aynı modda çalıştırmama rağmen YouTube de sıkıntı var.Zyxel modem malesef YouTube tam açmıyor yarım yamalak ama tp-link marka modemde sıkıntı yok anlamış değilim.
Vestelin wifi kart ne kullaniuorsa klimasinda bile bu sorun var. Her modemi beyenmez. Klima icin manisadan gelmislerdi olayi yerinde gormek icin. Evdeki modeme belki 20 ye yakin cihaz bagli hicbirinde sorun yapmiyordu sadece kilimada yapiyordu. Modemde yapmafigim ayar kalmadi. Modem degisti duzeldi. Ne kanal numarasi ne port ile alakali bir durum degil. Vestel modem beyenmiyor.

H Çevrimdışı

Hazar16

Yeni Üye
20 Ara 2021
35
46
Modemi resetlemeyi denediniz mi?
3 sefer resetledim yine olmadı

Vestelin wifi kart ne kullaniuorsa klimasinda bile bu sorun var. Her modemi beyenmez. Klima icin manisadan gelmislerdi olayi yerinde gormek icin. Evdeki modeme belki 20 ye yakin cihaz bagli hicbirinde sorun yapmiyordu sadece kilimada yapiyordu. Modemde yapmafigim ayar kalmadi. Modem degisti duzeldi. Ne kanal numarasi ne port ile alakali bir durum degil. Vestel modem beyenmiyor.
Hocam bende 2 adet tvim var ikiside Vestel gerçi biri SEG markalı ama sonuçta vestelin yazılımını kullanıyor.Birinde sorun var diğerinde yok ve sadece YouTube de tek sorun var diğer bütün uygulamalar sorunsuz açıyor.Sinyalde sorun olsaydı neden modemi köprü moduna alıp sorunsuz 2.4 ve 5g sinyalleri ikiside sorunsuz ama gel gelelim modem olarak kurulunca SEG markalı mb230 işlemcili tvimde YouTube yarım yamalak açıyor yada açamıyor bunu anlamış değilim yıllarca internet ve PC işiyle uğraştım ilkdefa böyle bir sorunla karşılaştım.Ayrıca servisede gösterdim onlarda anlamadılar.Tek seçenek kalıyor yeni bir TV'ye yazılımımı gerekiyor diye düşünüyorum.

Peki uygulamalar ? Performans? Stabil durumu nedir ?
Diğer uygulamalar sorunsuz sadece YouTube de sıkıntı var.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Modem modundayken tv ip alabiliyor mu ona bakın

gerekirse tv dhcp manuel ip atayın.

modem üzerinden dahili ip bloguna bakin

ornek 192.168.1.2 gibiyse

192.168.1.10 verebilirsiniz

H Çevrimdışı

Hazar16

Yeni Üye
20 Ara 2021
35
46
Modem modundayken tv ip alabiliyor mu ona bakın

gerekirse tv dhcp manuel ip atayın.

modem üzerinden dahili ip bloguna bakin

ornek 192.168.1.2 gibiyse

192.168.1.10 verebilirsiniz
Hocam burdan değişiklik yaptım TV'ye gelen ip adresini manuel olarak sadece en üsteki ip adresini değiştirdim yine aynı sıkıntı devam ediyor.

IMG_20230216_000621.jpg

Geri
Üst Alt