Sizce hangi versiyon daha iyi ?

• V0.51.5.0

Oy: 37 29.4%
  • V0.43.6.0

Oy: 5 4.0%
  • fabrika çıkış hali

Oy: 33 26.2%
  • V0.51.19.0

Oy: 17 13.5%
  • V0.51.22.0

Oy: 22 17.5%
  • V0.51.38.0

Oy: 12 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    126
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Kablo uzanacak bir yerde değil modem. Mecbur wfi ile yapılacak bağlantı ama bu modem yeni çıkan ve telefonda filan çok iyi.
Çok uzun yıllardır kablonet kullanıcısıyım. Tüm modemlerinin kronik problemi wifidir.
Aynı problemden müzdarip olduğum için yıllar önce şu çözümü yapmıştım

C Çevrimdışı

ceyhun27

Yeni Üye
28 Şub 2022
4
37
arkadaşlar sizde netflix uygulamasında bir süre film aradıktan sonra kasmaya başlayıp donup duruyor mu ?
cihazın fişini çekmeden kendine gelmiyor . hiç bir şekilde tepki vermiyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
arkadaşlar sizde netflix uygulamasında bir süre film aradıktan sonra kasmaya başlayıp donup duruyor mu ?
cihazın fişini çekmeden kendine gelmiyor . hiç bir şekilde tepki vermiyor.
TV donanımı netflixin yoğun kullanımına yeterli gelmiyordur. Söz konusu problem arama yaptıkça belleği doldurmanız ve cihazın bir süre sonra yanıt verememesinden kaynaklanıyor. Harici bir box ile aktif olarak kullanmanız benzeri problemlerin yaşanmasının önüne geçecektir.

C Çevrimdışı

ceyhun27

Yeni Üye
28 Şub 2022
4
37
TV donanımı netflixin yoğun kullanımına yeterli gelmiyordur. Söz konusu problem arama yaptıkça belleği doldurmanız ve cihazın bir süre sonra yanıt verememesinden kaynaklanıyor. Harici bir box ile aktif olarak kullanmanız benzeri problemlerin yaşanmasının önüne geçecektir.
Mi box var evde ama dolby vision yayınlar için TVdeki netflix uygulamasını kullanmak istiyorum. Sorunun kaynağı sizin açıklamaniza uyuyor ama böyle bir durumu geliştiriciler düşünmeli. Herkesde mi böyle merak ediyorum

anakart mb230 mu.?
Evet öyle

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Mi box var evde ama dolby vision yayınlar için TVdeki netflix uygulamasını kullanmak istiyorum. Sorunun kaynağı sizin açıklamaniza uyuyor ama böyle bir durumu geliştiriciler düşünmeli. Herkesde mi böyle merak ediyorum

Evet öyle
Öncelikle mesajlara tepki verebilirseniz seviniriz.

Geliştiriciler kısmına gelirsek, 1.5 GB RAM ve 8 GB ROM kapasitesiyle hiçbir geliştirici her şeyin çalışacağını iddia edemez. Ayrıca siz TV' yi kullanmaya devam ederken adı geçen hizmetler, ana kodlarını, sistem gereksinimlerini, teknolojilerini sürekli geliştiriyorlar. Eğer mantık bir cihazın sürekli gelişen bir sistemi sürekli çalıştırabilmesi olsaydı, donanım teknolojisinin gelişmesine hiç gerek olmazdı. Pazarlama taktiğinden hiç bahsetmiyorum. Forumu detaylı şekilde gezebilirseniz konuyla ilgili çok fazla konu ve yorum bulabilirsiniz.

Örnek klavuz;

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64

Evet öyle
Genelde herkeste böyledir muhtemelen, çünkü kartlar aynı,yazılım aynı olunca büyük ihtimalle sıkıntı da aynıdır, tv ye reset atmakla düzelir ama bu kez kanalları tekrar yükle-arat dert :ok

C Çevrimdışı

ceyhun27

Yeni Üye
28 Şub 2022
4
37
Genelde herkeste böyledir muhtemelen, çünkü kartlar aynı,yazılım aynı olunca büyük ihtimalle sıkıntı da aynıdır, tv ye reset atmakla düzelir ama bu kez kanalları tekrar yükle-arat dert :ok
TV de kanal yok. Sadece internet yayınlarını takip ediyorum en çok ayarlar ve kullanıcı bilgileri kaybolur. Reset atmayı deneyebilirim. Teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
TV de kanal yok. Sadece internet yayınlarını takip ediyorum en çok ayarlar ve kullanıcı bilgileri kaybolur. Reset atmayı deneyebilirim. Teşekkürler.

O zaman reset öncesi otel menüyü dene :ok

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Tv modeli vestel u9500, interneti pc de kablo üzerinden ölçtüğümde 60-63 civarı gösterdiğinde tv de yine kablo üzerinden hem sistem hem de tarayıcıdan ne zaman ölçsem 20-25 geçmiyor
tv ye neden bağlantı bu kadar zayıf geliyor anakart yüzünden midir arkadaşlar🤔

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Tv modeli vestel u9500, interneti pc de kablo üzerinden ölçtüğümde 60-63 civarı gösterdiğinde tv de yine kablo üzerinden hem sistem hem de tarayıcıdan ne zaman ölçsem 20-25 geçmiyor
tv ye neden bağlantı bu kadar zayıf geliyor anakart yüzünden midir arkadaşlar🤔
İnternette donma takılma reset atma yoksa ölçümü baz almayın.

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
İnternette donma takılma reset atma yoksa ölçümü baz almayın.
Kasma oluyor, aynı filmi tv kutusunda açınca takılma sorunu yok , yukarıda arkadaşta yazmış mesala üst üstte netfilix de dizi izlerken aynı donma bende de oluyordu galiba bu anakartla alakalı daha önce kullandığım mb120 anakartlı 9300 modelde böyle sorun yoktu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt