hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
20210208_023120.jpg
20210208_023129.jpg

Normalde android tv ler icin olan özellik mb230 da cikti Ama ayar yapılmıyor bu özelliği başka kartlarda çalıştırabilen oldu mu? Sesli komut ozelliginin yani sira Smart home sunucu olabilmesi açısından güzel özellik aslinda..

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Merhaba, Vestel 55U9500 kullanıyorum, forumdaki güncel yazılımı yükledim, Pixellence açmak istiyorum. Burda yazdığı gibi softpix altındaki softpix'i TRUE yaptım. Fakat Pixellence'a tıkladığımda 0x000000001 değerini değiştiremiyorum, sanırım fotodaki pixellencestring değerini TRUE yapmam gerekiyor? Onu da True yapamıyorum, max string lenght 3 yazıyor ve PRO olarak atanmış.

pixellencea3eae9d0e8b83da1.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhaba, Vestel 55U9500 kullanıyorum, forumdaki güncel yazılımı yükledim, Pixellence açmak istiyorum. Burda yazdığı gibi softpix altındaki softpix'i TRUE yaptım. Fakat Pixellence'a tıkladığımda 0x000000001 değerini değiştiremiyorum, sanırım fotodaki pixellencestring değerini TRUE yapmam gerekiyor? Onu da True yapamıyorum, max string lenght 3 yazıyor ve PRO olarak atanmış.

pixellencea3eae9d0e8b83da1.jpg
İlk yaptığınız işlem yeterli. MB230'da Pixellence PRO takısı aldı, girdiğiniz ikinci yer PRO ismini kozmetik olarak değiştirmeye yarar.

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Neden Pixellence çıkmıyor bende? Editleyip kaydettiğim dosyayı TV'ye yükledim.

IMG_20210208_204528.jpg

IMG_20210208_204538.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Neden Pixellence çıkmıyor bende? Editleyip kaydettiğim dosyayı TV'ye yükledim.

IMG_20210208_204528.jpg

IMG_20210208_204538.jpg
Yüklemede bir sıkıntı oluyor muhtemelen. "profile" isminde bir klasörü oluşturup, içine düzenlediğiniz swprofile dosyasını atmanız gerekiyor. Karışıklık olmasın diye, profil dosyasını almanızı sağlayan downloadprofile.mb230 dosyasını bellekten silin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
20210208_023120.jpg
20210208_023129.jpg

Normalde android tv ler icin olan özellik mb230 da cikti Ama ayar yapılmıyor bu özelliği başka kartlarda çalıştırabilen oldu mu? Sesli komut ozelliginin yani sira Smart home sunucu olabilmesi açısından güzel özellik aslinda..
Televizyonu aç diyorsun açıyor kapat diyorsun kapatıyor youtube diyorsun youtube açıyor kanal değiştirmiyor ses açmıyor ses kısmıyor yeterli komutlara sahip değil zamanla belki yazılım ile düzelir.

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
bir sıkıntı oluyor muhtemelen. "profile" isminde bir klasörü oluşturup, içine düzenlediğiniz swprofile dosyasını atmanız gerekiyor. Karışıklık olmasın diye, profil dosyasını almanızı sağlayan downloadprofile.mb230 dosyasını belle
Bu dediklerini yapmıştım zaten. Yalnız şöyle absürd bi durum var, softpix'i TRUE yapıp save diyorum sonra diskete tıklayıp kaydettim. Sonra tekrar toolbox ile açıp kontrol ettim TRUE değeri kaydolmuş. Sonra profile klasörüne koyup USBden TVye yüklüyorum. Ayarlara Pixellence gelmiyor, toolbox ile USB'deki swprofile'ı PCden açıp softpix değerine bakıyorum, FALSE olmuş...

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu dediklerini yapmıştım zaten. Yalnız şöyle absürd bi durum var, softpix'i TRUE yapıp save diyorum sonra diskete tıklayıp kaydettim. Sonra tekrar toolbox ile açıp kontrol ettim TRUE değeri kaydolmuş. Sonra profile klasörüne koyup USBden TVye yüklüyorum. Ayarlara Pixellence gelmiyor, toolbox ile USB'deki swprofile'ı PCden açıp softpix değerine bakıyorum, FALSE olmuş...

Belki saçma olacak ama, üzerinde değişiklik yaptığınız dosyayı belleğe kopyaladığınıza emin misiniz? Bi'kaç kere başıma geldi de bu durum. :kiskis

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721

Yükledikten sonra tv nizin fisini cikartarak kapatip tekrar acin

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Belki saçma olacak ama, üzerinde değişiklik yaptığınız dosyayı belleğe kopyaladığınıza emin misiniz? Bi'kaç kere başıma geldi de bu durum. :kiskis
Evet. Eminim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pixellence vestel içinde standart olarak açıktır zaten diye biliyorum ,yani ismi değişik de olsa default olarak vardır tv yazılmda ve aktiftir zaten sanıyorum,ayrıca açılmasına gerek yok diye düşünüyorum :ok
Bu arada TVnin fişini çektim. Hala bi değişiklik yok. Menü yukarıda attığım gibi. Memc var. Pixellence yok. SWprofilde de softpix FALSE şekilde.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Evet. Eminim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada TVnin fişini çektim. Hala bi değişiklik yok. Menü yukarıda attığım gibi. Memc var. Pixellence yok. SWprofilde de softpix FALSE şekilde.

Profil dosyasını dosya.co ya da mediafire gibi bir siteye yükleyip buraya atın, farklı bilgisayarda şu Softpix'in False'a dönmesi durumu olacak mı bakalım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt