Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,461
72
23743C7F-05B5-4DE8-A0A5-FDE685B213D5.jpg
D6321C83-43FA-44DF-A292-44388E4F8E4F.jpg
Panel profile
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
PQ isimli klasör içerisindeki yazılımlara sahip bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır
TV yeniden açıldığında ekran düzelmiş olur
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)

L Çevrimdışı

laleli34

Yeni Üye
23 Eyl 2021
5
43
Panel profile
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebili
Yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

OK tuşu ile yüklenecek
Dediklerinizi yaptım ama şimdi hiç ekran gelmiyor

L Çevrimdışı

laleli34

Yeni Üye
23 Eyl 2021
5
43
Barkoda ait yazılım verildi. Tv donanımı toplama mı? O

Barkoda ait yazılım verildi. Tv donanımı toplama mı? Orijinal mi?
sizin verdiğiniz yazılımı yükleyince düzeldi ama arka ekran ışığı yok
tv'nin sorunu şuydu,ilk açıldığında seg yazısı normal şekilde geliyordu sonradan arka ışık gidiyor sadece ses geliyordu burdaki yazılımı yükleyince düzeldi ancak ekran ters döndü
Barkoda ait yazılım verildi. Tv donanımı toplama mı? Orijinal mi?
orjinal
Hangisini yaptınız.
ilk panel yazılımı yükledim tv açılmadı sonra sizin verdiğiniz yazılımı yükleyince düzeldi ama arka ekran ışığı yok
Yardımlarınız için teşekkür ederim galiba ledleri değiştirmek gerekiyor
Panel profile
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)
teşekkür ederim

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
sizin verdiğiniz yazılımı yükleyince düzeldi ama arka ekran ışığı yok
tv'nin sorunu şuydu,ilk açıldığında seg yazısı normal şekilde geliyordu sonradan arka ışık gidiyor sadece ses geliyordu burdaki yazılımı yükleyince düzeldi ancak ekran ters döndü

orjinal

ilk panel yazılımı yükledim tv açılmadı sonra sizin verdiğiniz yazılımı yükleyince düzeldi ama arka ekran ışığı yok
Yardımlarınız için teşekkür ederim galiba ledleri değiştirmek gerekiyor

teşekkür ederim
Rica ederim Keşke en başta ses var görüntü yok diye yazsaydınız. Boşuna yazılım ile uğraştınız.

A Çevrimdışı

aksoyman

Yeni Üye
30 Eyl 2021
5
34
Evet sevgili tavsiyeforumu üyelerimiz ve bizi dışarıdan takip eden ama üye olmaya cesaret edemediği halde yazılımlarımızdan faydalanan değerli esnaf arkadaşlar, Hepinize hayırlı olsun diyor ve TEKNOwest teknovest ustama teşekkür ediyorum.

Bu tarz konuları AVANTAJ olarak görüp anında paraya çevirmeye çalışan kitlelere inat, bizler tavsiyeforumu ailesi olarak bütün kaynaklarımızı sizler için ve halka açık mecralarda paylaşmaya devam edeceğiz.

Bilenler bilir, MB82 anakartlarımızda kullanılan kurtarma yazılımları sayesinde birçok üyemizi, servislere para vermekten kurtarmıştık.

Yine daha önceki açıklamalarımı takip edenler bilirler ki MB140 anakart aslında MB82 anakartların devam niteliğini taşır.

MB82 ithal teknoloji, MB140 ise tamamen yerli mühendislik ile üretilen anakartlar dı. Nasıl ki MB82 de yazılım desteğine ihtiyaç duyuldu ise, elbette MB140 anakartımızda da bu desteğe ihtiyacımız vardı.

Her ne kadar birçok konuda eleştiriyor olsak da, VESTEL markasına buradan bir kere daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum zira adamlar durmuyor, çalışmaya devam ediyor.

Benim bundan sonraki beklentim, Bakalım MB130 anakartların yerine ne gelecek ? ?
ADEM BEY MERHABALAR ÖNCELİKLE BENDE HI LEVEL HL40DLK0938/1022 MODEL TV VAR MENÜ DE KANAL ARAMA KANAL EKLEME DÜZENLEME GİBİ HİÇ BİR ŞEY YOK SADECE YAZILIMI MI GÜNCELLEMEM GEREKİYOR YARDIM EDİN LÜTFEN DÖRT TANE KANAL VAR SİLEMİYORUM ARAMA YAPAMIYORUM KAFAYI YİYECEM

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
ADEM BEY MERHABALAR ÖNCELİKLE BENDE HI LEVEL HL40DLK0938/1022 MODEL TV VAR MENÜ DE KANAL ARAMA KANAL EKLEME DÜZENLEME GİBİ HİÇ BİR ŞEY YOK SADECE YAZILIMI MI GÜNCELLEMEM GEREKİYOR YARDIM EDİN LÜTFEN DÖRT TANE KANAL VAR SİLEMİYORUM ARAMA YAPAMIYORUM KAFAYI YİYECEM
Vestel ürünü değil sanırım o tv ,sunnydi sanki.Garantisi varsa servise başvurun bence ,vestel üretimi olsaydı şöyle yap demek kolay olurdu (benim açımdan)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt