17MB130 Connected TV Güncel yazılım, EYLÜL 2018 3.62.24

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
U unlu51 bazı modellerde cec özelliği mevcut yani hdmı girişinden cec özellikli uydu cihazı bağaladığımız da tv kumandasından hdmı girişinde bağlı olan uydu vs cihaz da kanal değişkliği ses vs gibi özelliklerin kullanılması imkan tanıyor. bildiğim bu kadar Adem Helvacı Ado

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Teveccühünüze teşekkür ediyorum lakin bu maalesef görerek yapılması gereken bir kontrol :ok
Başka zaman ne sormak isterseniz yine buradayız :ok

TEKNOwest teknovest arkadaşımızda değerli bir VESTEL ustasıdır, kendisinin önerileri de cevapları da kıymetlidir, ben yoksam kendisine de danışabilirsiniz :ok
teknovest arkadaşa da size de sonsuz tesekkurler

qenetix Çevrimdışı

qenetix

Yeni Üye
1 Haz 2018
10
Güncelleme sorunsuz şekilde başlıyor. Progress Bar dolduktan sonra "Yükseltme tamamlandı. Yeniden başlatılıyor..." yazısı geliyor. Ama herhangi bir hareket olmadı. Yaklaşık yarım saattir ekran o şekilde kaldı. TV böyle kalınca kumandadan kapattım. Açında sürüme baktım. Hala eskisi gözüküyor. Tekrar güncellemeyi denediğimde direk olarak yine o mesaj geliyor? Ne yapmam lazım? Fikri olan var mıdır?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Güncelleme sorunsuz şekilde başlıyor. Progress Bar dolduktan sonra "Yükseltme tamamlandı. Yeniden başlatılıyor..." yazısı geliyor. Ama herhangi bir hareket olmadı. Yaklaşık yarım saattir ekran o şekilde kaldı. TV böyle kalınca kumandadan kapattım. Açında sürüme baktım. Hala eskisi gözüküyor. Tekrar güncellemeyi denediğimde direk olarak yine o mesaj geliyor? Ne yapmam lazım? Fikri olan var mıdır?

Sorun düzeldi. TV'yi kapattıktan sonra fişten çektim. Tekrar taktığımda marka'nın altında olan kırmızı ışık yanıp söndü 2dk kadar. Ardından sürüm yükseltilmişti. Teşekkürler :)

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
@ qenetix qenetix bugibi durumlarda yazılım yüklemeden tkgs otomatikte ise kapalı hbb tv özelliği varsa kapalı konuma almakta fayda var sonrasın servis menüsü diagnotic için de factory reset çekip (bunu yapmamızdaki amaç ram de çalışan bazı uygulamaları durdurmak) yazılım yüklemekte fayda var .yazılım uygulamasında 220 fişini çekmek biraz riskli bir durum.Allah tan cihaz göçmemiş

qenetix Çevrimdışı

qenetix

Yeni Üye
1 Haz 2018
10
TEKNOwest teknovest anlamış gibi yapayım hocam :) tkgs ne? hbbtv ne :) Tv konularında pek bilgi sahibi değilim. Bu arada fişi çekmeden önce tvyi kapatmıştım.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
tkgs (türksat kanal güncelleme kurulum menüsünde çıkar) hbb tv ise modern teletex dileyim (buda ayarlar daha fazla bölümünün içinde bulunur açıksa kapalı yapın çünkü tv nin kendiliğinde açılıp kapanmasına sebebiyet verir türkiyede yayıncı kuruluşlar tarafından pek kullanılmaz )

wendor11 Çevrimdışı

wendor11 

Aktif Üye
6 Şub 2018
80
47
Bu sürümde benim de wifi tamamen gidiyor ya fişi cekersem geliyor olmadı tv yi sıfırla
ıyorum inşallah düzeltirler önceki sürümde yutup da tv cöküyordu bitarafı yaparken bitarafı bozuyorlar

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
merhaba arkadaşlar youtube da donma kasma kumanda işlememe problemi şuan için arge tarafında çalışılmakta.cihazlar android olmadığı için bu tarz güncellemeleri alamamakta vesteldeki portal serverinde youtube güncellemeleri konusunda çalışılıyor cihazlarınızda herhangi bir sorun yok

D Çevrimdışı

Daviddilbura

Yeni Üye
3 Eki 2018
38
Selamlar MB130 kullanıcıları.

Uzun süredir beklediğiniz yeni yazılımınız geldi.

31 Ağustosta gelen yazılımı 1-2 gün kurcaladım. Biraz da siz kurcalayın bakalım :ok

[Gizli içerik]
merhaba adem abi,bahsettiğiniz yazılım ve MB130 kodu, BİM'den aldığım bu JVC 50'' 127 Ekran 4K tv içinmidir.
= birde ayarlardan internet ile dün akşam ( 2.10.2018) güncelleme yaptığımda,yeni sürüm yazılım yok diyor.
sizdeki sürüm benden yüksek ise neden güncelleme yok diyor ki?
= şuanki sürümüm : uygulama sürümü V.3.10.0.0 ile yazılım yükseltme V.3.62.4.0 'dır.
= sizdeki sürüm nedir ve ekran görüntüsü varmı ne özellikler gelmiş acaba..?
teşekkürler.

Ekran-Alintisi6740c6e09d771406.png

IMG-20181002-WA0017bd8e9fae42b742b4.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt