17MB100 Anakart - Yeni toolbar smart menü, PuhuTV, BluTV aktifleştirdim.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
G Gence45'e resimli anlatım yaptım. Şu an MB100 anakartlı 55ca9550 TV'sinde hem MB120 Smart menüsünü, hem de parlak renk sağlayan güncel pq dosyalarını kullanıyor.

Tv'ye ftp ile nasıl dosya atılacağını gösteren resimli anlatımı düzenleyip buraya koyacağım. Bunun dışında PuhuTv içeren MB120 anakartlı modellerin Smart menüsünü kullanmak isteyen arkadaşlar, TV'lerinin swprofile ve hwprofile dosyalarını bana ulaştırırlarsa gerekli düzenlemeleri yapabilirim. Size sadece TV'ye yüklemesi kalır.

E Ekoo37 A aözkaya

Profil dosyalarını nasıl alacağınız modlama başlığında yazılı.

https://tavsiyeforumu.com/konu/ilk-...-nexon-seg-telefunken-tv-yazilim-modlama.898/

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Öncelikle full yazılımınızın olmasını tavsiye ederim. Zira 2.15.14 yazılımını kurduktan sonra benim vereceğim sw profili dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Ve bendeki dosya da MB100 anakartlı 9300'e ait. Farklı modellerin profil dosyasını birbirine yüklediğinizde tam uyum sağlar mı bilemiyorum.

Profil dosyasını bilgisayarıma geçtiğimde buraya yükleyeceğim.

Aslında yine MB100 anakartlı 9300'lerde soluk olan görüntüyü ve renkleri daha parlak hale getiren bir çalışmam da var. Ama TV'ye FTP ile bağlanıp dosya kopyalamak gerekiyor ve bunu herkes yapabilir mi emin değilim.

İstek okursa anlatım yaparız artık.

bu modlama 49ua9400 4k ya olurmu senin verdiğin yazılımı attığımda uyuyormu yoksa değiştirmem gereken şeyler varmı

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Şimdi de kurcalarken, MB120'lerdeki Puhu TV vs içeren normal Smart menüsünü MB100'de aktif ettim. :sirit

Yapmanız gereken; MB100'deki swprofile dosyasındaki Smart TV server bilgilerini MB120'dekilerle değiştirmek. Sonrasında da hwprofile dosyasında MB100 yazan boardconfig kısmını, MB120 olarak değiştirmek.

MB120'nin server bilgileri bunlar;

Adress1: vstlsrv.com
UserName1: 17MB120
Password1: hkvstl1sa

dcf: 6818.dcf
modelid: 0x00006818
oui id: 0009df

Hadi hayırlı olsun. :gul

bunu resimli olarak gösterme yada video çekme şansın varmı 49ua9400 4k var bende mb100 anakartlı o dediğin gibi yaptım olmadı bir yerde yanlış yaptım sanırım video yada hazır dosya atma şansın varsa filezilla ile atarım sıkıntı yok

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Yapmanız gereken; MB100'deki swprofile dosyasındaki Smart TV server bilgilerini MB120'dekilerle değiştirmek. Sonrasında da hwprofile dosyasında MB100 yazan boardconfig kısmını, MB120 olarak değiştirmek.

Merhaba Yukarıda bahsedilen adımlar hakkında;

Bu adımları SW ve HW dosyalarında hangi klasörlerinden hangilerine girilerek yapıldığını anlatır mısınız?
Aramızda bunu yapan var mı arkadaşlar?

SW profilde Smart TV server klasörünü bulamadım.
Yada bu özelliği açan ve kullanan varsa yapılacak adımları paylaşabilir mi?

H hkn40 bey acaba bu konuda bir yorumunuz var mı? MB211 için denemek istiyorumda bende PUHU ve BLUE tv yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
B Çevrimdışı

bestturkman

Yeni Üye
10 Nis 2018
43
25

Merhaba Yukarıda bahsedilen adımlar hakkında;

Bu adımları SW ve HW dosyalarında hangi klasörlerinden hangilerine girilerek yapıldığını anlatır mısınız?
Aramızda bunu yapan var mı arkadaşlar?

SW profilde Smart TV server klasörünü bulamadım.
Yada bu özelliği açan ve kullanan varsa yapılacak adımları paylaşabilir mi?

H hkn40 bey acaba bu konuda bir yorumunuz var mı? MB211 için denemek istiyorumda bende PUHU ve BLUE tv yok.
Öncelikle VESTEL-TOOLBOX programı ile yapman daha pratik olur. Oad klasörünün içinde aradıklarını bulacaksın

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Arkadaşlar uzunca bir süre buralarda olmadığım için cevap veremedim. Öncelikle kusura bakmayın.

Hem buradan, hem de özelden çok fazla soru gelmiş. İşlemin nasıl yapıldığını gayet açık şekilde anlattığımı düşünüyorum. -ki @bestturkman de anlatımdan yola çıkarak modlamayı yapmış.

Değiştirmeniz gereken server bilgileri; swprofile dosyasını Vestel Toolbox ile açınca karşınıza çıkacak olan "Oad" başlığında bulunuyor. hwprofile dosyasında ise sadece "boardconfig" kısmındaki MB100'ü MB120 olarak değiştirmeniz yeterli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri