17MB100 Anakart - Yeni toolbar smart menü, PuhuTV, BluTV aktifleştirdim.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
MB110 Anakarta yapabilirmiyiz bunu emeklerinize sağlık güzel bişey bu ya Samsung smartlar gibi olmuş alt kısım.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Arkadaşlar linkteki anlatımda bulunan dosyaları tekrar yükledim. O postu editleyemediğim için indirme linklerini buraya kopyalıyorum.

Yalnız daha önce dediğim gibi MB100 dışında (elinizde full yazılım yoksa) denemenizi kesinlikle önermiyorum.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49

Arkadaşlar linkteki anlatımda bulunan dosyaları tekrar yükledim. O postu editleyemediğim için indirme linklerini buraya kopyalıyorum.

Yalnız daha önce dediğim gibi MB100 dışında (elinizde full yazılım yoksa) denemenizi kesinlikle önermiyorum.
düzenleme yapıldı

J Çevrimdışı

jancheok

Yeni Üye
20 Ocak 2020
4
36
Merhaba ua9300 model tvye yazdığınız adımları uyguladım sadece puhu tv uygulaması çıktı tivibu uygulaması var ama açmıyor netflix yok profil ayarlarından netflix olsun tivibu olsun true yaptım önerebileceğiniz bir fikir var mı? Versiyon 1.34.25 çünkü bana göre en stabil çalışan o idi. Versiyondan mı kaynaklı yapsa başka ayar veya modlama mı yapmam gerekli şimdiden teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba ua9300 model tvye yazdığınız adımları uyguladım sadece puhu tv uygulaması çıktı tivibu uygulaması var ama açmıyor netflix yok profil ayarlarından netflix olsun tivibu olsun true yaptım önerebileceğiniz bir fikir var mı? Versiyon 1.34.25 çünkü bana göre en stabil çalışan o idi. Versiyondan mı kaynaklı yapsa başka ayar veya modlama mı yapmam gerekli şimdiden teşekkür ederim.
Yazılım desteği yoksa sadece uygulama adı görünür,ama yinede sevgili EXcomZkko EXcomZkko etiketliyeyim ,en iyi cevabı verir mutlaka :ok

EXcomZkko EXcomZkko

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Anladığım kadarıyla MB120 smart menüsünü yüklemişsiniz. Puhu TV geldiyse doğru yapmışsınız demektir. Smart kısmındaki yazılımlar server tarafından sunulduğu için oraya müdahale etmeniz mümkün değil malesef. Netflix'i sw profile dosyasında iki yerden birden aktif etmeniz gerekiyor. Ama smart menüde görünmüyorsa, menuitemsupport kısmında Netflix'i aktif etikten sonra, aynı yerdeki seçeneklerden kullanmadığınız bir tanesini iptal etmeniz gerekiyor. Bu şekilde TV'nin ana menüsündeki kısayollardan kaldırdığınız seçeneğin yerine Netflix logosu gelecek ve oradan uygulamaya ulaşabileceksiniz.

MB130'a ait server bilgilerini girip (forumda bir başlıkta vardı, aratırsanız ulaşırsınız diye düşünüyorum) o şasenin smart menüsüne ulaşmayı da deneyebilirsiniz.

J Çevrimdışı

jancheok

Yeni Üye
20 Ocak 2020
4
36
Öncelikle çok teşekkür ederim ilgileriniz için dün gece sizin verdiğiniz server adreslerinden yola çıkarak uygulamaları gerçekleştirdim dediğiniz gibi puhu tv ortaya çıktı sonrasında forumda konu başlığında tivibu blu tv digiplay uygulamarını açan konuya rastladım fakat dosya silinmiş mi ne oldu artık onu alamadım sonra cevapları okurken bir şeye rastladım anakart modelinin mb211 olarak görünüyormuş sizin anlattığınız server adreslerini aynen girip boardconfingname yi mb120 yerine mb211 yaptım tivibu blutv ve digiplay a de ulaştım sw profilde netflix true, turkcell tv de vardı, tivibu da onlarıda true yaptım turkcell tv ve tivibu smart menü de çıkıyor fakat erişim olmuyor netflix hiçbir şekilde çıkmıyor şimdi yazdıklarınızdan yola çıkarak bir de tüm smart app ları false yapıp sadece netflix i true yapıp denemek bakalım sonuç ne olacak

E Çevrimdışı

Ekoo37

Aktif Üye
11 Ocak 2018
66
Dostum bende mb211 li modlanmış yöntemi yapmıştım zamanında uygulamaları kullanıyorum ama netflix menüde yok bende şöyle bişey keşfettim öbür odamda bulunan vestel tvimde netflix Tuşlu kumandamı burda denedim ve açtı sizde böyle bir kumanda kullanırsanız büyük bir ihtimal açılır.

J Çevrimdışı

jancheok

Yeni Üye
20 Ocak 2020
4
36
Anladığım kadarıyla MB120 smart menüsünü yüklemişsiniz. Puhu TV geldiyse doğru yapmışsınız demektir. Smart kısmındaki yazılımlar server tarafından sunulduğu için oraya müdahale etmeniz mümkün değil malesef. Netflix'i sw profile dosyasında iki yerden birden aktif etmeniz gerekiyor. Ama smart menüde görünmüyorsa, menuitemsupport kısmında Netflix'i aktif etikten sonra, aynı yerdeki seçeneklerden kullanmadığınız bir tanesini iptal etmeniz gerekiyor. Bu şekilde TV'nin ana menüsündeki kısayollardan kaldırdığınız seçeneğin yerine Netflix logosu gelecek ve oradan uygulamaya ulaşabileceksiniz.

MB130'a ait server bilgilerini girip (forumda bir başlıkta vardı, aratırsanız ulaşırsınız diye düşünüyorum) o şasenin smart menüsüne ulaşmayı da deneyebilirsiniz.
Evet haklısınız dediklerinizi yaptım ve başarılı oldu netflix sorunsuz bir şekilde açıldı hatta menüye girdiğim zaman netflix ayarları da karşıma çıktı bu siteyi gerçekten çok faydalı buldum umarım benimde bir faydam dokunabilir diğer tvleri bilmiyorum ama vestel grubunun programlama dili çok basit oluşturulmuş ve farklı görünüm gelişmelere açık
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dostum bende mb211 li modlanmış yöntemi yapmıştım zamanında uygulamaları kullanıyorum ama netflix menüde yok bende şöyle bişey keşfettim öbür odamda bulunan vestel tvimde netflix Tuşlu kumandamı burda denedim ve açtı sizde böyle bir kumanda kullanırsanız büyük bir ihtimal açılır.
Hocam ben de @ EXcomZkko EXcomZkko nun dediklerini uyguladım sadece kart adını mb120 yerine mb211 yaptım dediğini uyguladım netflix şu anda bende görünüyor farklı bir kumandaya ihtiyaç duymadan

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
J jancheok Sorunun çözüldüğüne sevindim. Bazı yazılımların çalışmaması, TV yazılımıyla server arasındaki uyumsuzlukla alakalı da olabilir. Modlama yapıldığı için mükemmel şekilde çalışmasını beklememek gerek. Artık işinize yaradığı kadar. ?

O Çevrimdışı

ousss_88

Yeni Üye
14 Şub 2020
7
44
Şimdi de kurcalarken, MB120'lerdeki Puhu TV vs içeren normal Smart menüsünü MB100'de aktif ettim. :sirit

Yapmanız gereken; MB100'deki swprofile dosyasındaki Smart TV server bilgilerini MB120'dekilerle değiştirmek. Sonrasında da hwprofile dosyasında MB100 yazan boardconfig kısmını, MB120 olarak değiştirmek.

MB120'nin server bilgileri bunlar;

Adress1: vstlsrv.com
UserName1: 17MB120
Password1: hkvstl1sa

dcf: 6818.dcf
modelid: 0x00006818
oui id: 0009df

Hadi hayırlı olsun. :gul

WhatsApp-Image-2018-09-10-at-12.08.32.jpg

Merhaba EXcomZkko EXcomZkko
Bu mesajınızdaki işlemleri birebir yaptım, amacım Puhu TV'yi aktif etmektir. Vestel MB100 karta sahip V.2.7.0.0 versiyonlu TV'ye sahibim. Swprofile ve Hwprofile dosyalarını Vestel Toolbox yazılımı ile sizin tarif ettiğiniz gibi düzenledim. Düzenlediğim dosyaları Usb Operations kısmından TV'ye attım ancak hiçbir şey değişmedi. TV'nin fişini söküp bekledim taktım olmadı, TV'yi fabrika ayarlarına aldım ancak yine değişen birşey olmadı. SmartTV ekranı aynı eskisi gibi geliyor hala. Tüm işlemleri yaptıktan sonra DownloadProfile.mb100 dosyası ile TV'deki profil dosyalarını tekrar çektim. Çektiğim bu dosyaları toolbox ile tekrar okuduğumda değişiklik yaptığım yerlerin hiçbiri değişmemiş görünüyor. Bu arada ben düzenlediğim profile dosyalarını TV'ye atarken isimlerine dokunmadan mb100_hwprofile.bin ve mb100_swprofile.bin olarak attım. Acaba isimlerini mb120_hwprofile.bin ve mb120_swprofile.bin olarak değiştirip öyle mi atmam gerekirdi? Nerede hata ya da eksiklik yaptığımı bana söyleyebilirseniz gerçekten çok memnun olacağım. Teşekkür ediyorum.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Arkadaşlar hayırlı geceler. HI-LEVEL UHL 650 49 4K televizyonu 16 ocakta A101 den almıştım. Açılış ekranı HI-LEVEL ve kapanış göz kırpma ayarlarını siz değerli arkadaşların sayesinde yapmıştım. Sizlere danışmam gereken bir konu var. Ben tivibu uydu abonesiyim dolayısı ile ricever ile tv ye bağlanıyorum. Ricever devreden çıkararak televizyonun kendi uydusundan tivibu uydu kanallarını izleyebilirmiyim yani tek televizyonun kumandasını kullanma ihtimali varmı. Saygılarımı sunuyorum. Ekran kartım MB130 LG panel IPS. Güncel sürüm 5.7.20.0

O Çevrimdışı

ousss_88

Yeni Üye
14 Şub 2020
7
44
Şimdi oldu, sorun Profile dosyası oluşturunca çözüldü :)
Emeklerinize sağlık

Ufak ama çok önemli bir ayrıntı. Uğraşıp yapamamıştım. USB'ye dosyaları atarken Profile klasörü oluşturup klasör içine dosyaları atınca sorun çözüldü. Artık Smart TV kısmına Puhu TV geldi. Televizyonum MB100 karta sahipti, artık Menu 4725 yapınca MB120 görüyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt