17MB100 Anakart - Yeni toolbar smart menü, PuhuTV, BluTV aktifleştirdim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Arkadaşlar hayırlı geceler. HI-LEVEL UHL 650 49 4K televizyonu 16 ocakta A101 den almıştım. Açılış ekranı HI-LEVEL ve kapanış göz kırpma ayarlarını siz değerli arkadaşların sayesinde yapmıştım. Sizlere danışmam gereken bir konu var. Ben tivibu uydu abonesiyim dolayısı ile ricever ile tv ye bağlanıyorum. Ricever devreden çıkararak televizyonun kendi uydusundan tivibu uydu kanallarını izleyebilirmiyim yani tek televizyonun kumandasını kullanma ihtimali varmı. Saygılarımı sunuyorum. Ekran kartım MB130 LG panel IPS. Güncel sürüm 5.7.20.0

Neredeyse bir yıl olacak Vestel tivibu ile yollarını ayırdı. Menülerde aktif edilse bile şifreyi çözüp kanalları göstereceğini sanmıyorum zaten tivibu kutu satıyordu modüllü üyelik görmedim.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ufak ama çok önemli bir ayrıntı. Uğraşıp yapamamıştım. USB'ye dosyaları atarken Profile klasörü oluşturup klasör içine dosyaları atınca sorun çözüldü. Artık Smart TV kısmına Puhu TV geldi. Televizyonum MB100 karta sahipti, artık Menu 4725 yapınca MB120 görüyorum :)

Sorun çözülmüş bile. Evet, profil dosyalarını geri yüklerken "Profile" adında bir klasör açıp içine kopyalamak gerekiyor.

Biraz alakasız ama; Carbon menülü MB130 anakarta sahip bir TV'nin swprofile dosyasından smart URL'i alıp, MB100'lerde çalışıp çalışmayacağını kontrol edecek kimse çıkmadı. Bu da muhtemelen çalışacaktır diye düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ufak ama çok önemli bir ayrıntı. Uğraşıp yapamamıştım. USB'ye dosyaları atarken Profile klasörü oluşturup klasör içine dosyaları atınca sorun çözüldü.
Sorun çözülmüş bile. Evet, profil dosyalarını geri yüklerken "Profile" adında bir klasör açıp içine kopyalamak gerekiyor.
İşin gerçeği nasıl yapılacağını anlatan konular var forumda sevgili EXcomZkko ,ama nedense pek itibar edilmiyor yazılanlara ,yoksa önemli bir ayrıntı değil halbuki :)
Benim merak ettiğim ,mb130 donanımı ile mb100 donanımı aynı olmadığından ,hani tmp dediğimiz bölümde dosya kırıntılarının birikmesi bir sorun çıkartmıyacakmıdır sence :alala

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
İşin gerçeği nasıl yapılacağını anlatan konular var forumda sevgili EXcomZkko ,ama nedense pek itibar edilmiyor yazılanlara ,yoksa önemli bir ayrıntı değil halbuki :)
Benim merak ettiğim ,mb130 donanımı ile mb100 donanımı aynı olmadığından ,hani tmp dediğimiz bölümde dosya kırıntılarının birikmesi bir sorun çıkartmıyacakmıdır sence :alala

MB130'un service manual'ini bir türlü bulamadım. Ama şemalarından bakınca aynı marka farklı model işlemci kullanıyor gibi görünüyor. Muhtemelen donanım güçleri çok yakın. Hem /tmp klasöründeki kırıntılardan fabrika ayarlarına dönünce kurtulmuyor muyuz? :hmm

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
MB130'un service manual'ini bir türlü bulamadım. Ama şemalarından bakınca aynı marka farklı model işlemci kullanıyor gibi görünüyor. Muhtemelen donanım güçleri çok yakın. Hem /tmp klasöründeki kırıntılardan fabrika ayarlarına dönünce kurtulmuyor muyuz? :hmm
Hadi onu sen ,ben biliyoruz :)
En iyisi yeni bir konu açmalısın ve tmp klasörünü boşaltmak için ne yapılmalı yazmalısın , tabii kanalları yedekleyerek ,ne dersin :ok
Bu arada eve döndüğümde bakayım sağa-sola ,varmı bende mb130,120 var da ,130 için emin değilim :)

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Hadi onu sen ,ben biliyoruz :)
En iyisi yeni bir konu açmalısın ve tmp klasörünü boşaltmak için ne yapılmalı yazmalısın , tabii kanalları yedekleyerek ,ne dersin :ok
Bu arada eve döndüğümde bakayım sağa-sola ,varmı bende mb130,120 var da ,130 için emin değilim :)

MB130 manual için teşekkür ederim. Çok makbule geçti. ? Biraz MB100-120 ile karşılaştırmalı olarak inceleyeceğim bakalım.

D Çevrimdışı

dvtby 

Yeni Üye
8 Eki 2019
18
67
Soluk renkten kastım izleme açısı değil. Genel olarak renk karakteristiğinin Samsung'lar gibi olmaması diyelim. Gerçi Samsung biraz uç bir örnek oldu ama, o tarafa doğru kaydırmak diyebiliriz.

Vestel bu değişikliği MB100'ler için 2.xx sürümlü yazılımlarla gerçekleştirmiş. Ama bu yazılımların başka türlü sıkıntıları olduğu için millet genelde 1.34.25'te durmayı tercih ediyor.

Ben bu güncelleme dosyalarını 2.15.14'ten FTP ile aldım ve 1.34.14'e yine FTP ile yükledim. Eski dosyaları da ne olur ne olmaz diye yedekledim. Sonuç; renkler 2.xx sürümündeki gibi canlı ve parlak halde geldi. Üstüne de 2.15.14'ün sorunlarından kurtulmuş oldum.

İstersem yedek aldığım dosyaları geri atıp TV'yi eski haline de getirebilirim. Bunu yapacağımı hiç sanmıyorum ama. :sirit
1.34.14 ?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
hocam 1.34.14 yazılımı nerede ben bulamadım özür dilerim.

Estafurullah, buyrun. İlk mesajda MB100 kısmında bulabilirsiniz. Tabi önce ilk mesajı beğenmeniz gerekiyor.

D Çevrimdışı

dvtby 

Yeni Üye
8 Eki 2019
18
67
Estafurullah, buyrun. İlk mesajda MB100 kısmında bulabilirsiniz. Tabi önce ilk mesajı beğenmeniz gerekiyor.

bi yanlışlık var galiba mb100 de 1.34.14 yazılım malesef ben bulamadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt