10.000 TL'ye akıllı saat önerisi

E Çevrimdışı

Elweald

Aktif Üye
12 Haz 2024
70
24
Arkadaşlar merhaba, 10.000 TL civarı akıllı saat önerebilir misiniz?

Ek olarak
iPhone marka telefon kullanmaktayım.
Bu fiyat bandında Apple Watch mı tercih edeyim yoksa başka bir marka mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
eko sisteme uygun tercih yap çünkü alacağın saatin bazı özellikleri sadece o markanın telefonlarında çalışmakta.
Örneğin Samsung Watch tansiyon, uyku düzeni gibi özellikler samsung telefon olmadan çalışmıyor.

E Çevrimdışı

Elweald

Aktif Üye
12 Haz 2024
70
24
eko sisteme uygun tercih yap çünkü alacağın saatin bazı özellikleri sadece o markanın telefonlarında çalışmakta.
Örneğin Samsung Watch tansiyon, uyku düzeni gibi özellikler samsung telefon olmadan çalışmıyor.
tamamdır hocam teşekkür ederim se modeli en iyi seçenek midir o zaman

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
849
Sağlık sizin için önemliyse Watch 8, benim için sağlık önemli değil diyorsanız SE 2. Watch 8 deki Oksijen ve EKG, SE modelinde yoktur.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
849
Çok doğru yazmışsın. Samsung, Huawei, vb.. hangi telefon kullanılıyorsa onun saati alınmalı.
Ben Apple Watch u sağlığım için kullanıyorum. Sota Sota Sen de biliyorsun geçen sene VES ara atımı yakaladı. Bu sene Mart ayında saatin uyarısıyla geçirdiğim Kalp Krizi ve Atriyal Fibrilasyonun farkına varıp erken müdahale sayesinde sağlığıma kavuştum. Bizim millet kolumda Apple Watchu görünce bu saate bu kadar para verilir mi diyorlar veya hava atmak için taktığımı düşünen bile oldu :)

tamadır hocam teşekkür ederim
Rica ederim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Iphone kullanıyorsanız ve aradığınız sağlık takibi değil de akıllı saat ise yani kolunuzda ikinci bir Iphone olsun istiyorsanız en iyi tercih Apple Watch olur. Kalp rahatsızlığınız yoksa sırf EKG için pahalı bir modeli almanıza gerek yok çünkü neredeyse hiç kullanmayacaksınız. Bu bağlamda Watch SE size yeter. Ama ben hava atıcam, sürekli açık ekran özelliği olsun derseniz o başka 😀

Saatlerdeki oksijen ölçümü de verimli çalışmıyor, daha çok genel trendi gösteriyorlar. Tıbbi amaçlı kullanım için teknoloji henüz istenen seviyede değil. Sırf oksijen ölçümü için üst modeli alacaksanız, ne amaçla kullanacaksınız diye de sormak lazım, yüksek irtifaya çıkacaksanız olabilir.
IMG_3122.jpg
IMG_3123.jpg

Uyku süresince kullanacaksanız, kolunuzun üstüne yatsanız dahi ölçüm sapıtıyor, çok sağlıklı sonuç vermeyecektir ancak genel trendi gösterebilir. Ayrıca Apple Watch'un en büyük problemi yetersiz pil süresi. Yukarıda resmini paylaştığım saat sürekli açık ekranda 11 gün, kapalı ekranda 31 gün şarj sunuyor. Apple Watch'ta uyku ölçümü de yapmak isterseniz günde 2 kez şarj edersiniz.

Fakat bunlar dışında harika bir akıllı saattir, telefonu cepten çıkarmadan çoğu işinizi yapabilirsiniz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Aman ne yaptınnn 😧 pazar sabahı aldım, gecede takılı kalıyor, bugün salı %45 de 😊
Aşırı iyi ama bana pek mümkün gelmedi çünkü fabrika verisi zaten normal kullanımda 18 saat. Düşük güç modunda ise 36 saat. Sizin durumunuzda saat 60 saattir kullanımda ve halen 45% şarj görünüyor. Kesinlikle mümkün değil sanırım saatin telefon ile bağlantısını kapattınız 🙂

Veya arka planda çalışan tüm uygulamaları, bildirimleri, bilek hareketi ile ekran açılışı gibi özellikleri kapadınız. Normal kullanımda bataryasının 48 saatten fazla gitmeyeceğine adım kadar eminim :)

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
849
Aşırı iyi ama bana pek mümkün gelmedi çünkü fabrika verisi zaten normal kullanımda 18 saat. Düşük güç modunda ise 36 saat. Sizin durumunuzda saat 60 saattir kullanımda ve halen 45% şarj görünüyor. Kesinlikle mümkün değil sanırım saatin telefon ile bağlantısını kapattınız 🙂

Veya arka planda çalışan tüm uygulamaları, bildirimleri, bilek hareketi ile ekran açılışı gibi özellikleri kapadınız. Normal kullanımda bataryasının 48 saatten fazla gitmeyeceğine adım kadar eminim :)
Optimize edince mümkün :) Sağlık ve bul haricindeki tüm herşeyin arka planda çalışması kapalı. Gerekde yok, bildirim gelince uyarıyor, arama olunca uyarıyor zaten, saatten müzik dinlemem, ekran ışığı kısık.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Optimize edince mümkün :) Sağlık ve bul haricindeki tüm herşeyin arka planda çalışması kapalı. Gerekde yok, bildirim gelince uyarıyor, arama olunca uyarıyor zaten, saatten müzik dinlemem, ekran ışığı kısık.
Apple Watch olmaktan çıktı, Casio'ya döndü yani 😀

Onun çalıştırdığı sağlık uygulamaları da yarım zaten hocam, sadece kafasına estiği zaman nabız numunesi alıyor. Adım, kalori, 5-10 dk'da bir nabız numunesi, uyku ve eğer açıksa arada bir oksijen numunesi dışında ölçtüğü bir sağlık parametresi yok. Sürekli nabız, sürekli stres, sürekli nefes sayısı, uykuda sürekli hrv gibi önemli veriler yok.

Fakat her şeye rağmen o saat için çok çok iyi bir batarya süresi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Apple Watch olmaktan çıktı, Casio'ya döndü yani 😀

Onun çalıştırdığı sağlık uygulamaları da yarım zaten hocam, sadece kafasına estiği zaman nabız numunesi alıyor. Adım, kalori, 5-10 dk'da bir nabız numunesi, uyku ve eğer açıksa arada bir oksijen numunesi dışında ölçtüğü bir sağlık parametresi yok. Sürekli nabız, sürekli stres, sürekli nefes sayısı, uykuda sürekli hrv gibi önemli veriler yok.

Fakat her şeye rağmen o saat için çok çok iyi bir batarya süresi.
GT3 PRO'da sürekli ölçümü açtığımda şarj süresi yarıya iniyor. :kiskis

Geri
Üst Alt