10.000 TL'ye akıllı saat önerisi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
GT3 PRO'da sürekli ölçümü açtığımda şarj süresi yarıya iniyor. :kiskis
Huawei'nin nabız sensörleri Apple gibi doğru ölçüm yapıyor, negatif tarafı ise sensörün çok batarya tüketmesi. Bende GT3 vardı, 14 gün diye reklamı yapılan batarya süresi, sürekli nabız ve stresi açınca yarı yarıya düşüyordu 🙂

Enteresan olan, sürekli ölçtüğünü iddia edip aslında 5 saniyede bir örneklem alması yani saniye saniye ölçmüyor Huawei de. Hatırladığım bir diğer mevzu da kalori ölçümü yapmamasıydı.

B Çevrimdışı

babado

Yeni Üye
31 Tem 2024
20
34
aga saate o kadar para vermeyin 1. kalite çin alın devam. valla şarjı 15 gün gidiyor 1 yıla yakındır kullanıyorum kolumda saga sola carpıyor spor salonunda gram ıcım acımıyor 700 tl almıstım :) kırılsın bı da alcam

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
aga saate o kadar para vermeyin 1. kalite çin alın devam. valla şarjı 15 gün gidiyor 1 yıla yakındır kullanıyorum kolumda saga sola carpıyor spor salonunda gram ıcım acımıyor 700 tl almıstım :) kırılsın bı da alcam
Amaç sadece akıllı olmasıysa yani kolda 2. telefon olsun hesabı hepsi alınır ama sağlık takibi yapılacaksa Huawei dışında Çin'li alınmaz. Hele Xiaomi falan facia :) Diğer abidik gubidik Çin'li markaları yazmaya gerek bile yok.

B Çevrimdışı

babado

Yeni Üye
31 Tem 2024
20
34
Amaç sadece akıllı olmasıysa yani kolda 2. telefon olsun hesabı hepsi alınır ama sağlık takibi yapılacaksa Huawei dışında Çin'li alınmaz. Hele Xiaomi falan facia :) Diğer abidik gubidik Çin'li markaları yazmaya gerek bile yok.
tabikide saglık takibi açısından alıncak cihazlar değil şahsi fikrim saglık ıcın kol saati almayın paranoyak oluyorsunuz kalp atısını oksıjen sevıyesını cartını curtunu olcmekten psıkolojınız bozulur. ben goruntu amaclı aldım saati göstersin kolda goruntu olsun diye bu kadar ıyı ve saglam cıkacagını tahmın etmedım. artık cın mallarınında kalıtesı varmıs yani bence inceleyebilirsiniz

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
tabikide saglık takibi açısından alıncak cihazlar değil şahsi fikrim saglık ıcın kol saati almayın paranoyak oluyorsunuz kalp atısını oksıjen sevıyesını cartını curtunu olcmekten psıkolojınız bozulur. ben goruntu amaclı aldım saati göstersin kolda goruntu olsun diye bu kadar ıyı ve saglam cıkacagını tahmın etmedım. artık cın mallarınında kalıtesı varmıs yani bence inceleyebilirsiniz
Kalp hastasıysak napak 😂

Az önce atrital fibrilasyonlu taşikardiyi ölçüp sonuca göre de ilaç aldım.

1000035716.jpg

Saat sonuçtan emin olamadı ama kullana kullana öğrendim atriyal fibrilasyon sinyallerini.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
ona yapacak bişey yok geçmiş olsun :) fakat hasta olmayanı hasta eder bu saatler :)
Yok ya ilk hevesle takıntı oluyorlar ama sonra takmamaya başlıyorlar 😂

Düzenleme;
Şimdi hatırladım da geçen yıl Watch 5 aldığımda hevesle ekg çekip duruyordum. Şubat ayında atriyal fibrilasyon uyarısı vermişti ama parazit vs diyerek takmamıştım. 3 ay sonra yoğun bakıma düştüm atriyal fibrilasyon nedeniyle.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

babado

Yeni Üye
31 Tem 2024
20
34
bazen işte bu tip olayları nede olsa saattir deyip önemsemiyoruz. aslında bazı belirtileri önceden öngörebiiliyorlar. Tabi bunu takıntı haline getirmemekte fayda var. Kendimi bu konuda ikna edemiyorum. Anlık nabızım yükselsin hemen kafam saate gidiyordu bıraktım kullanmayı çin malı aldım. Bu zaten Allah'a emanet dogru gosterdıgı b ı an olmadıgı ıcın takılmıyorum :)

Geri
Üst Alt