10.000 TL'ye akıllı saat önerisi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Enteresan olan, sürekli ölçtüğünü iddia edip aslında 5 saniyede bir örneklem alması yani saniye saniye ölçmüyor Huawei de. Hatırladığım bir diğer mevzu da kalori ölçümü yapmamasıydı.
Kalori ölçüyor hocam.
Yaklaşık tahminler vermesi, profesyonel sporcu olmadıkça yeterli bence.
Atmasyon olmasın yeter. :kiskis
Kalp hastalığı vs olanlar için durum başka tabi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Kalori ölçüyor hocam.
Yaklaşık tahminler vermesi, profesyonel sporcu olmadıkça yeterli bence.
Atmasyon olmasın yeter. :kiskis
Kalp hastalığı vs olanlar için durum başka tabi.
Huawei'nin nabız ölçümü kesinlikle çok iyi, ona itirazım yok. Hatta oksijen ölçümü de fena değil, bu konuda en iyisi de olabilir. Fakat eğer güncelleme gelmediyse sadece aktif kalorileri ölçüyor, dinlenme kalorisini ölçmüyor 🙂

Yani sadece antrenmanda ve gün içinde aktif olduğun dakikalardaki kaloriyi ölçüyor. Huawei'den vazgeçme sebeplerimden biri buydu. Diyelim ki kalori hesabına göre besleneceksin, 1 gün içinde toplam kaç kalori yaktığını göstermiyor, şunun gibi,
Kalori.jpg

Kalori_2.jpg

Nabız ölçümü konusunda çok iyi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Huawei'nin nabız ölçümü kesinlikle çok iyi, ona itirazım yok. Hatta oksijen ölçümü de fena değil, bu konuda en iyisi de olabilir. Fakat eğer güncelleme gelmediyse sadece aktif kalorileri ölçüyor, dinlenme kalorisini ölçmüyor 🙂

Yani sadece antrenmanda ve gün içinde aktif olduğun dakikalardaki kaloriyi ölçüyor. Huawei'den vazgeçme sebeplerimden biri buydu. Diyelim ki kalori hesabına göre besleneceksin, 1 gün içinde toplam kaç kalori yaktığını göstermiyor, şunun gibi,
Kalori.jpg

Kalori_2.jpg

Nabız ölçümü konusunda çok iyi.
Tüm yollar Garmin'e mi çıkıyor? :kiskis

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Tüm yollar Garmin'e mi çıkıyor? :kiskis
Yok valla, öyle demedim 😀

Huawei nabız konusunda çok iyidir, ama saat menüsünde 2 gezindin mi biter, sıkılırsın :)

2017'de Garmin'e bir geçtim, diğerleri gözümde oyuncak gibi kalıyor şimdi 😀

Her ay e-mail ile geçen ayın sağlık raporunu yolluyorlar,
Kardiyo.jpg

Adim8b782621cbd61250.jpg

Stresc0299547bc9c476a.jpg

Dun.jpg

Karisik.jpg

Solunum.jpg

Uyku.jpg

Bir de telefon edip halimi hatırımı sorsalar mükemmel olurdu. Yoksa babam bile beni bu kadar düşünmüyordur, ne diyeyim 😀

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
849
Teşekkür ederim, aslında rahatsızlıkları olanlara bağlamı çok doğru fakat AF'ye sahip olup farkında olmayanları da kapsama alırsak herkese şart 😂
Ömer Çolak Ömer Çolak Ömer Bey büyük geçmiş olsun. AF tehlikeli ve pıhtı yapan bir kalp sorunu. Bende geçen 2023 Temmuz ayında başlayan VES vardı, günlük 2500 ara atım olduğu için Doktorum ilaç ile devam ediyordu, geçen Mart ayında aniden AF a döndü. Müdahale etmek şart diyerek Ablasyon yaptı. Atriyal Fibrilasyon artık yaşamıyorum. Şu an VES devam ama AF çok şükür olmuyor.
Uzman bir kardiyologa başvurmak çok önemli.

IMG_5541.png
IMG_5540.png

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Ömer Çolak Ömer Çolak Ömer Bey büyük geçmiş olsun. AF tehlikeli ve pıhtı yapan bir kalp sorunu. Bende geçen 2023 Temmuz ayında başlayan VES vardı, günlük 2500 ara atım olduğu için Doktorum ilaç ile devam ediyordu, geçen Mart ayında aniden AF a döndü. Müdahale etmek şart diyerek Ablasyon yaptı. Atriyal Fibrilasyon artık yaşamıyorum. Şu an VES devam ama AF çok şükür olmuyor.
Uzman bir kardiyologa başvurmak çok önemli.

IMG_5541.png
IMG_5540.png
Çok teşekkür ederim.

Fotoğrafta afler çok net gözüküyor, bir daha
olmayacak olması sevindirici.

Bildiğim kadarıyla ves bazen daha tehlikeli ve sabit spotu olmadığı için ablasyon sürecine girmek çok zor. Anca padişah falan olmak lazım herhalde o masrafa katlanabilmek için.

VT ve VF riski olduğundan kontrol altında tutulması şart diye biliyorum. Çünkü özellikle VF çok korkutucu. Umarım ilaçlarınızla aranız iyidir. Ben ilaç konusunda şanslıyım.

Günde 2500 de oldukça yüksek gözüküyor uzun vadede kalp yetmezliği gelişmesi için.

Bu arada benim kan değerlerimde genel bağışıklık testlerim %110 civarında çıkmış ve diyetisyenime göre bu inflamasyon olduğunu gösteriyor. Ama hastane testleri tekrar ettiği halde pek ciddiye almamış gibi.

Biz de hastalar olarak spesifik bir konuda çokça fikir sahibi olmaya başladık. Türkiye'de hasta katılımı kültürü pek olmadığı için bizzat sorunca geçiştirileceğim muhtemelen fakat koronanın hayatımıza bolca kattığı miyokardit ihtimalini ne kadar değerlendirdiklerini öğrenmeye çalışacağım.

Bağışıklık seviyemin o kadar yüksek olmasının anlamı sağlıklı değil sağlıksız olduğummuş anladığım kadarıyla. Ama hasta hissetmiyorum ve geçen yılki testlerimde de yüksek çıkmış. Ben iki yıldır herhalde hiç hasta olmadım. Geriye de üç güçlü ihtimal kalıyor; ya bir yerlerde bir kanser gelişiyor, ya küçükken var olan bronşitim artık evrilmeye başladı, ya da ritim bozukluklarıma sebep olan ana etken bir miyokardit ve ilerlemesine izin verirsek ventriküler ritim bozukluklarına da yol açıp beni erken emekli edebilir.

Kısacası kalp hastaları olarak hem akıllı saatlerin, hem yapay zekanın, hem de internetin en iyi yanlarını kullanarak yaşamaya devam edeceğiz 😂

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Dün cenazemiz vardı, 50 yaşında akrabamız kalp krizinden gitti. Üstelik daha 1 hafta önce kardiyolog kontrolünden geçmiş ve sağlam olduğu söylenmişti. Eğer vefat etmeseydi yarın kontrole gidecekti. Kardeşini de 30 yaşında kalp krizinden kaybetmiştik. Ölüm insana bu kadar yakın...

Söylemeye çalıştığım şey şu; fazla kilonuz varsa, sigara kullanıyorsanız, çok stresli bir hayatınız varsa, genetik yatkınlığınız varsa, kilolu değil ancak bel/göbek bölgenizde yağlanmanız varsa vurdum duymazlık etmeyin. Maddi imkan varsa bu akıllı saatlerin kaliteli olanlarından mutlaka alın ve 7/24 takın. Samsung, Apple, Huawei fark etmez; yeter ki abidik gubidik bir marka olmasın.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Dün cenazemiz vardı, 50 yaşında akrabamız kalp krizinden gitti. Üstelik daha 1 hafta önce kardiyolog kontrolünden geçmiş ve sağlam olduğu söylenmişti. Eğer vefat etmeseydi yarın kontrole gidecekti. Kardeşini de 30 yaşında kalp krizinden kaybetmiştik. Ölüm insana bu kadar yakın...

Söylemeye çalıştığım şey şu; fazla kilonuz varsa, sigara kullanıyorsanız, çok stresli bir hayatınız varsa, genetik yatkınlığınız varsa, kilolu değil ancak bel/göbek bölgenizde yağlanmanız varsa vurdum duymazlık etmeyin. Maddi imkan varsa bu akıllı saatlerin kaliteli olanlarından mutlaka alın ve 7/24 takın. Samsung, Apple, Huawei fark etmez; yeter ki abidik gubidik bir marka olmasın.
Başınız sağolsun

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102

Başın sağolsun.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,269
62

Söylemeye çalıştığım şey şu; fazla kilonuz varsa, sigara kullanıyorsanız, çok stresli bir hayatınız varsa, genetik yatkınlığınız varsa, kilolu değil ancak bel/göbek bölgenizde yağlanmanız varsa vurdum duymazlık etmeyin. Maddi imkan varsa bu akıllı saatlerin kaliteli olanlarından mutlaka alın ve 7/24 takın. Samsung, Apple, Huawei fark etmez; yeter ki abidik gubidik bir marka olmas
Başınız sağ olsun. :ok

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt