Banka Parama El Koydu

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
konuşarak çözemediğiniz mevzuyu
kilitlesekte fayda etmez, etmiyorda
yarın birgün başka konuda tekrardan karşı karşıya geleceksiniz.

en iyisi yiyin birbirinizi. bizde aaa burda kavga var diyerek
3-5 kişinin üstünü çizeriz ve bu olayda burda kapanir.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
En üst seviyede makale yazma yeteneği olduğunu iddia eden kişinin ne yazık ki daha okuduğunu anlamakta sıkıntılı olduğu çok açık. 26 TL sinin neden kesildiğini bile doğru düzgün ifade edemezken, aralara birkaç Farsça, İngilizce, Fransızca kelimeler serpiştirerek entelektüel bir kişilik olduğunu gösterme gayretiyle yazdığı yazıda bankalara kan emici, tefeci, hortumcu derken, yasal kumar sektöründen ev alacak parayı kazandığını gururla söyleyebiliyor. işte bu çelişki, söylediklerinle yaptıkların birbirinden tamamen zıt ifadeler asıl problem.

Kendine yakışan üslubunla çelik kasa konusunda yaptığın bilgilendirme için teşekkürler.

- Bankacı değilim. Bankaları savunmuyorum. Ama aklı başında bir şekilde bankaları ve hizmetlerini kullanıyorum.
- Kudüs ne alaka diyeceğim ama korkarım cevap hakkı doğacak?

Yine 5 dakikam gitti bu anlamsız konuya?
En üst seviyede makale yazma yeteneği olduğunu iddia eden kişinin ne yazık ki daha okuduğunu anlamakta sıkıntılı olduğu çok açık. 26 TL sinin neden kesildiğini bile doğru düzgün ifade edemezken, aralara birkaç Farsça, İngilizce, Fransızca kelimeler serpiştirerek entelektüel bir kişilik olduğunu gösterme gayretiyle yazdığı yazıda bankalara kan emici, tefeci, hortumcu derken, yasal kumar sektöründen ev alacak parayı kazandığını gururla söyleyebiliyor. işte bu çelişki, söylediklerinle yaptıkların birbirinden tamamen zıt ifadeler asıl problem.

Kendine yakışan üslubunla çelik kasa konusunda yaptığın bilgilendirme için teşekkürler.

- Bankacı değilim. Bankaları savunmuyorum. Ama aklı başında bir şekilde bankaları ve hizmetlerini kullanıyorum.

Serpiştirmek değil, gündelik yaşamımda kullandığım kelimeleri aksettim. Senin anlama sorunun olduğu kanısına varıyorum. Ben zaten gereken, şikayetlerimi gerekli mercilere yaptım. Bu arada Kudüs göndermesini boşuna yapmadığım aşikar. Ha senin cahilliğe veriyorum bu benzetmeyi de senin anlayacağın dile indirgeyerek anlatıyorum.. "Kudüs'te ağlama duvarı vardır" senin gibiler orada dini ritüeller yerine ağlamayı seçer..?

Şimdi gelelim diğer hususa bankayı savunmuyorum diyen şahıs sürekli banka yardakçısı gibi girdiler atıyor. Üstüne üstlük bunlarla yetmiyor banka yağlama yıkaması yapıyor ama konuyu halen benim üstünden yürütmeye çalışıyor. "Şapka düştü kel göründü misali" iki yüzlülüğün görülüyor istersen başka Kudüs bul kendine..

Velhasıl kelam anlamsız dediğin konudan çıkmayıp "yerli yersiz" konuşan da sensin. İnsanlar burada "dertlerini/sorunlarını" aksediyor. Madem bu konudan muzdarip isen takip etmezsin niye gölge ediyorsun.

Fuat Ergin ustanın dediği gibi sana puanım 0 kanka.. ?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556

kavga kavga kavga

Fight club şart. Döüş Klubü başlığı açalım orda döüşelim :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727

ibrahim ve kaya cihat hesapları ay sonuna kadar kadar askıya alınmıştır.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40

Serpiştirmek değil, gündelik yaşamımda kullandığım kelimeleri aksettim. Senin anlama sorunun olduğu kanısına varıyorum. Ben zaten gereken, şikayetlerimi gerekli mercilere yaptım. Bu arada Kudüs göndermesini boşuna yapmadığım aşikar. Ha senin cahilliğe veriyorum bu benzetmeyi de senin anlayacağın dile indirgeyerek anlatıyorum.. "Kudüs'te ağlama duvarı vardır" senin gibiler orada dini ritüeller yerine ağlamayı seçer..?

Şimdi gelelim diğer hususa bankayı savunmuyorum diyen şahıs sürekli banka yardakçısı gibi girdiler atıyor. Üstüne üstlük bunlarla yetmiyor banka yağlama yıkaması yapıyor ama konuyu halen benim üstünden yürütmeye çalışıyor. "Şapka düştü kel göründü misali" iki yüzlülüğün görülüyor istersen başka Kudüs bul kendine..

Velhasıl kelam anlamsız dediğin konudan çıkmayıp "yerli yersiz" konuşan da sensin. İnsanlar burada "dertlerini/sorunlarını" aksediyor. Madem bu konudan muzdarip isen takip etmezsin niye gölge ediyorsun.

Fuat Ergin ustanın dediği gibi sana puanım 0 kanka.. ?

Cahil, yardakçı, yağlama yıkama yapmak, iki yüzlü, senin gibiler! Elbette bağırıyorum, çünkü haksızım! diye bir söz var ve bu mesajına çok uyuyor.

neyse ki forum yönetimi gereken cevabı vermiş senin üslubuna.

ağlama duvarını biliyorum ama diyorum ya senin kendini ifade etme sıkıntın var, burada ne için çekildiğini bile anlatamadığın (dekont bile yarım) 26 TL için ağlayan, ABD'li şirketlere telgraf falan çeken, sanatkarlardan, ünlülerden, post modern toplumdan destek isteyen sensin?

benim bankaları savunduğumu, bankalar için ağladığımı veya ağlayacağımı nereden, hangi mesajımdan çıkardın?

inantab, perdebirun, pestenkerani gibi kelimeler günlük hayatta kullanılmaz, kullanırsan da zaten seni kimse anlamaz, gerçi kullanmasan da anlayamıyorum seni? sen ki bankalara kan emici, tefeci diyensin, nasıl oluyor da kumardan kazandığım parayla ev alınır diye böbürleniyorsun, tepkim bu çelişkineydi.

doğru söylüyorsun bu konuya yazmakla ben hata ettim, keşke hiç muhatap olmasaydım. ama bir taraftan da iyi oldu, senin üslubunu görmüş olduk. sen ay sonuna kadar bu konuyu baştan aşağı tekrar tekrar oku, en üst düzey makale yazma ve hakaret etme yeteneğinle bana cevap yazarsın.

ilk mesajımda umarım bu arkadaş bizimle kafa buluyordur demiştim, keşke öyle olsaydı.

Not: 26 TL için tabii ki hak aranır, 1 TL için bile aranır. ama böyle komik bir şekilde değil.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
@ibrahimykr, azönce sistem üzerinde tarafıma mail atmış.

ne onursuzluluğumuzu bırakmış nede hasiyetsizligimizi

Adam kayırıyormusum.!!!
şu forumda biri çıkıp desin ki şu adamı kayırıyorsun.

Elimden geldiğince forum akışına,arınızda ki diyaloğa müdahil olmamaya özen gösteriyorum.
ama sözler sertleşmeye başlayınca
altta ki mesajımda gerekli uyarıda bulundum

laf dinlemeyen uzantan kim varsa gözünün yaşına bakmam
bukadar açık ve net

Buarada aile ortamının kuralları esastır.
hareket küfür kabul edilemez.
ayrıca bayan üyelerde forumu aktif şekilde kullanıyor argo kullanımına dikkat edelim.

Puzik Çevrimiçi

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Bu arkadaş haklı davasında bir insan nasıl haksız olur onu gösterdi (haklı mı onuda anlayamadık dekonttaki açıklamalardan ama neyse). Edebiyat yapmaya çalışmak ayıp değil ama insanlara hakaret eder gibi çıkışları var ve devam etmiş anladığım kadarıyla. Sota Sota siz iyi dayandınız bence, benim yetkim olsaydı 2. yada 3. sayfa sonunda verirdim hükmü. Bu konuda haksızsınız işte, kayırdınız ?

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Günaydın, olayların buralara gelmesinde benimde payım var. Keşke müdahil olmasaydım. İbrahim dahil tüm herkesten özür dilerim. Eğer içi rahatlayacaksa bana da ay sonuna kadar ceza verebilirsin Sota Sota (laf olsun diye söylemiyorum çok ciddiyim) bence oda yaptığı hatalardan pişmanlık duyacak ve gerekeni yapacaktır..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Farkındayım, bir süredir forumda çok aktif değilim zira bunun sebebi, forumda daha çok aktif olabilmek üzere yaptığım hazırlıklara odaklanmış olmamdır.

Bu süre zarfında yaşananları sonradan görüp üzüntü ile okudum ve kendimi de suçladım zira ben aktif olsaydım bu konu bu kadar büyümez, kimse kimseye kırılmazdı bu nedenle bir özür dilenecekse sanırım o özür bana ait olmalı.

Gerçekten ailemiz gibi gördüğümüz forumu ve üyelerinin çoğunu tanırım yani tarafları da çok iyi bilirim, çok değerli kardeşlerimiz (''di''demiyorum dikkat ederseniz) elbette ara sıra olur böyle atar gider fakat bir dengesi olması lazım, kantarın topuzunu kaçırmamak lazım ve hele ki kimsenin onurunu haysiyetini zedeleyecek açıklamalara kesinlikle girmemek lazım.

Hiç kimsenin fevri hareket etmemesi, zaten yaşamanın zor olduğu coğrafyamızda daha fazla ortamı germemesi dileklerimle.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bende çok üzüldüm arkadaşların engel yemesine az daha dedim radara yakalandım galiba Sota Sota hocam beni etiketleyip yazınca aha dedim engelmi gelecek ney derken kendime geldim bazı seyleri tadında bırakmak lazım insan haklıyken haksız duruma düşebiliyor öfke ile kalkan zarar ile otururmuş konu sahipleri bazen gelen cevaplardan rahatsız olabiliyor kantarın topuzu doğal olarak kaçabiliyor ben dersimi aldım tartışmaya girmiyorum cevap vermeyi kesiyorum konu büyümeden kapanıyor ne şiş yanıyor nede kebab☺️

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
saygı-sevgi çercevesinde sabaha kadar tartışsınlar kafa ütülesinler.
inan mutlu olurum.

küfür- ağır argo-hakaret işin içine girerse
ozaman kılıçları çekilir.

Gecenlerde eski bir üyemiz forumda oldukça da aktifti
Üye adını değişim talebinde bulundu.
Talep ettiği kullanıcı adı düpe düz argo

sorgusuz sualsiz hesabını kapattım.

küfür,hakaret,argo nedeniyle lütfen kimse karşı karşıya gelmeyelim.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bende çok üzüldüm arkadaşların engel yemesine az daha dedim radara yakalandım galiba Sota Sota hocam beni etiketleyip yazınca aha dedim engelmi gelecek ney derken kendime geldim bazı seyleri tadında bırakmak lazım insan haklıyken haksız duruma düşebiliyor öfke ile kalkan zarar ile otururmuş konu sahipleri bazen gelen cevaplardan rahatsız olabiliyor kantarın topuzu doğal olarak kaçabiliyor ben dersimi aldım tartışmaya girmiyorum cevap vermeyi kesiyorum konu büyümeden kapanıyor ne şiş yanıyor nede kebab☺️
Sota Sota nin da dediği gibi lütfen konuşun tartısın bu konuda kendinizi frenlemeyin. Ama uslub cok önemli ben yukarda konunun nereye geleceğini anladığım icin uyarı yaptım ama dinlemedi arkadaş sonrasında karşılıklı kufurler başladı ve karşılıklı banlar geldi . Yine Sota Sota ya denk gelmişler baska moderatör e denk gelselerdi 1 ay degil sınırsız ban olabilirdi. Degil mi Umut Barış Umut Barış ??

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konu sahibi bende engelli, fakat Sota'nın başka bir konuya buradan alıntı vermesi ile haberdar oldum. Merak edip konuyu okumadım ama BlackB BlackB nin yazdığı son mesaja teşekkür etmek istedim. Tebrikler...

İnsanlar hakkında çoğu zaman yanılmam, konu sahibi hakkında da yanılmadım maalesef, keşke yanılmış olsaydım...

Bir gün, genel olarak tavsiyede bulunduğum bir konu için "tavsiyeni kendine sakla" dedikten sonra basmıştım engeli... Forumun adı üstünde, tavsiye forumu ve ben genel olarak yaptığım tavsiye için bu cevabı alıyorum...

Bunun üzerine konu sahibinden bağımsız klişe bir özlü söz daha yazayım; "Gafillerle tartışmayın, önce sizi kendi seviyelerine çekerler, sonra da tecrübeleri ile yenerler"

Geri
Üst Alt