YUMATU FULL HD WİFİ DÖNÜŞÜMLERİ (1506G)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
dün aksam rs232 ıle yazılım atmayı denedım rs232 com portu falan onayladı ama bır turlu yazılım yuklemeye baslamadı cıhazı fısten cekı denedım kumandayla acıp denedım olmadı sebeb ne olabılır
1- Rx Tx bağlantı kablosu farklı bağlanmış olabilir
2- Eğer uydu cihazındaki RS232 kulaklık soketi tipinde ise kullandığın 3.5luk kulaklık jakının boyu kısa veya uzun gelmiş olabilir
3- Flash programlama programın hatalı olabilir -o cihaza ait olmayabilir -
4- Diyelim 1,2 ve 3 nolu maddeler doğru yapılandırılmış , ozaman şunu dene bakalım:
4a - pc<--> receiver bağlantısını yap
4b - pden yükleme butonuna bastıktan sonra receiverin adaptörünü cihaza (veya prize) tak ,programlarken de sakın çıkartma flash bozulur :ok

O Çevrimdışı

omerkeskin33

Yeni Üye
11 May 2019
11
44
1- Rx Tx bağlantı kablosu farklı bağlanmış olabilir
2- Eğer uydu cihazındaki RS232 kulaklık soketi tipinde ise kullandığın 3.5luk kulaklık jakının boyu kısa veya uzun gelmiş olabilir
3- Flash programlama programın hatalı olabilir -o cihaza ait olmayabilir -
4- Diyelim 1,2 ve 3 nolu maddeler doğru yapılandırılmış , ozaman şunu dene bakalım:
4a - pc<--> receiver bağlantısını yap
4b - pden yükleme butonuna bastıktan sonra receiverin adaptörünü cihaza (veya prize) tak ,programlarken de sakın çıkartma flash bozulur :ok

üstad kablo bunun aynısı hazır aldık kabloyu ama uç baglantılarına bakmadım acaba bunların uc baglantısı farklımı com port yenıle deyınce bılgısayar goruyor ama fisi takıyorum falan denemedıgım kalmadı yazılım baslamadı cıhaz yumatu ful hd wifi taplin speed2 yazılımı yuklu 3 degısık loader denedım yıne olmadı

KABLO-RS232-TO-3.5MM-E-YAZILIM-KABLOSU-dd81b501c961c867e9d0.jpg

O Çevrimdışı

omerkeskin33

Yeni Üye
11 May 2019
11
44
bugun kabloyuda kontrol ettım fakat cıhaz yıne yazılım almadı bence laptopda rs232 donusturucu kullanıyorum onun ıcın olmadı dıye dusunuyorum laptop donusturucuyu tanıdı her sey tamam ama yine olmadı

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
usb rs232 kullan sonra bu kabloyu ona tak öle dene bazen oluyor usb üzerinden alın rs232 yi

O Çevrimdışı

omerkeskin33

Yeni Üye
11 May 2019
11
44
aynen oyle denedım usbli rs232 donusturucu kullanıyorum bir saat denedim olmadı iki ayrı laptoda denedim rs232 donusturucuyu cdden drıver kurdum nedense olmadı

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
göremediğim için yorum yapamıyorum çünkü normalde sıkıntısız yukleme yapması gerek

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Bence kablo bağlantın hatalı, "Open COM1 for connection ... Success " demesi doğru bağlantı anlamına gelmiyor maalesef,sadece arabirimi com1 üzerinde gördüm ve bağlandım demiş,ama yükleme veya okutma yaptığında da "yapamadım"demiş,bu da pc ile cihaz arasındaki bağlantıda hata var demektir.
Veya , kablo tamam diyelim hadi , belkide IC seçememişindir (Chip ID) veya , DDR seçememişindir ,ama sanırım yükleme olmayınca her türlü kombinasyonu denemişindir :)
Ben kendime eski bir kulaklık kablosu+dişi com bağlantı parçası(elimde vardı,almama gerek olmadı) yaptım ,usb to rs232 takıp denemedim daha ama kesin çalışacağından eminim.
Diğer konuda açtığın "rs232 dosyayı usb yükleme moduna çevirme" olayını gördüm ama tam bilmediğimden cevap veremiyorum,o konuya da buradan bilgi vermek istedim :)

O Çevrimdışı

omerkeskin33

Yeni Üye
11 May 2019
11
44
tsk ederım ılgın ıcın IC seçememişindir (Chip ID) demıssınız onu nasıl sececez yapacaz bılgı verebılırmısınız

kablo baglantısı bu sekılde yaptım

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
tsk ederım ılgın ıcın IC seçememişindir (Chip ID) demıssınız onu nasıl sececez yapacaz bılgı verebılırmısınız
kablo baglantısı bu sekılde yaptım
Sol en altta " ChipID" kutucuğunu belirttim,o kısmı cihazın işlemcisine göre seçmen gerekir,bunu öğrenmek için cihazı sök,işlemcinin üzerinden aliminyum soğutucuyu işlemciye zarar varmeden sök,üzerinde yazar işlemci tipi, veya programdaki "ChipID" kutucuğundaki işlemci tiplerini tek tek dene vede denerken en iyisi öncelikle ve bance "dump mode" kutucuğunu doldur ki sıkıntı olması durumunda cihaza yüklerken değil de dump alırken olmuş olur böylece cihaz eproma zarar gelmez.
Ayrıca unutmaman gerekir ki :
Bu işlemler her zaman RİSK İÇERİR ,uydu alıcını tamamen bozmuş olabilirsin,gerçi epromu değiştirerek geri getirirsin ama .... hatırlatayım istedim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri