Youtube.com/TV Resmen Kapandı!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Youtube öncü oldu sanırım. Netflix de ipi çekme niyetine girmiş. Bknz,

F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST Adem Helvacı Adem Helvacı bu uygulamalar kapanınca kumandaların üzerindeki kocamaaan ve tv lerin satışında ön planda olan uygulama tuşları ne olacak ? Sizlerin konu hakkındaki düşüncelerinizi duymak isterim. :)

Şahsıma, sırf 2nci bir cihaz bağlamak zorunda kalmayayım, youtubeye, iptv ye ve uydu yayınına tek cihaz ile erişebileyim niyeti ile böyle tv almıştım. Mahmut TUNCER - Bileydim.mp3 düz paneli alır, extra cihazı da alır bu şekilde bi yol haritası çizerdim. Burada muhatap Vestel değil, genel.

Altyapı değişince, TV'nin donanım ve yazılımı buna ayak uydurabilecek kadar esnek değilse sonu kaçınılmaz oluyor maalesef. Ya da üretici o TV modeli için güncelleme masrafına girmiyor da olabilir. Bir zamanlar LG WEB OS'un buna benzer bir politikası vardı. Belki halâ öyledir. Yeni sürüm = yeni modeldi resmen.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Beyler bunlar "Lisanslı" ürünler dir,sanırım bazı kişiler bunu ya anlamıyor ya da anlamak istemiyor
Ayrıca bir de SÜREsi vardır,bunu alıp da 100 sene kullanmak söz konusu değildir!

Bence asıl sorun şu dur; X Marka TV üreticisi;bilgi diye bunları vermek zorunda dır bana göre! sonra yayın gidiyor
millet küfür ediyor o üreticiye örneğin

"HDMI" bu da Lisanslı bir üründür! ama çoğu üretici parça başına olan bu bedeli ödemiyor!
sistem olarak bunu kullanıyor ama adına ya DV-out diyor veya benzer bir uydurma kelime buluyor ama işlev
olarak aynen HDMI!
Adam gibi bazı markaları alırsanız HDMI yazar(çoğu adam diye bildiğiniz üreticiler de bundan kaçıyor laf aramızda)

"DVI"&"DisplayPort" bunlar ise beleş dir! al tak sorun yok

HDMI da ise her version yeniden para demek dir 1.4/2.0 sonra bunların a sı b si yok c si yok 2.2 gibi!
HDMI da geçirmece yapıyor tabi ki! bu version ile bilmem kaç GB data aktarılacak;iyi de orta da daha böyle
DATA lar yok ki!

YT ye gelirsem,Google/YT dünyanın bu konuda ki en acımasız şirketi dir! herifler tamamen kafalarına göre ve hiç
bir şeye de aldırma dan işler yapıyorlar!

Son olaylar da sonra belli ki herifler bir şekil de tetiğe bastılar,bu gördüğünüz veya ileri de görebileceğiniz çeşitli
kısıtlamalara veya tamamen kaldırmaya yönelik işleri de görebiliriz

Not;elindeki panel de halen YT desteği olanların belli ki Lisansları henüz bitmedi!!! normal de herifler şak diye de kesmiyorlar!
süre bitiyor,daha sonra bir süre(burası da belirsiz dir)beleşe de izleyebiliyorsunuz sonra bir gün komple gitmiş görüyorsunuz!

Örneğin ben deki eski 2 adet Toshiba larda,yıllar önce kesilmişti,ancak YT girmek istediğim zaten ekrana uyarı yazısı gelip
bu hizmetin artık bu panel de bittiğini belirtiyordu
Bunlar model bazın da,seri bazın da değişiyor,Tosh da bir model de varken diğerin de gidiyordu ki tüm markalar da böyledir
şayet destek için ilave bir temdit lisans bedeli ödenmemişse,kesilmiş olur

Burada asıl sorun(Mr.Trump geldikten sonra bu işler de çok ciddi uğraşılar verilmektedir!) "illegal yayıncılık" hiç işlerine gelmiyor!
özellikle bura da en büyük parsayı da Hollywood kaptığı için,heriflerin gelirleri de inanılmaz düştü,tüm dünya "Amerikan" filmleri izliyor veya
Dizileri v.s bunların beleşe izlenmesi de haliyle onları ciddi düşündürüyor!

Bu işe kapan yoran ve her bir şeyi "çözen" RUS larla ise uğraşamıyorlar! ne yapsalar hikaye oluyor ve adamlar bir şekilde bunu delip
sana beleşe izlettiriyor!

Bazı tipler vardır belki net den görüyorsunuz,kellelerine ödül koydu Interpol/CIA/FBI ve $ 250.000/500.000 gibi ödüller de kondu ama herifler
yine ortalık da geziniyor(özellikle IPTV ve KODI Add.ler için veya cihaza yüklenen Apps.lar için) adamlar hep firar da yaw ne hikmetse
yakalanamıyorlar!
"Telefon" üreticilerine daha gelmedim bile!!

abi işin içinde Çin li ve da özellikle RUS varsa işin çok ama çok zor dur!

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,435
32
Bizimkiler zaten bilgisayar ve telefondan giriyor artık, TV sadece uydu ve medya oynatıcı işi görüyor. :hihi
Ama bizim tv lerin media oynatıcısı gayet iyi hocam geçen arkadaşa awox aldık mkv açmıyordu bazı mp4 lerde de ses yoktu.Şuana kadar dts filmler dışında ses çıkmayan oynatmayan video olmadı bende.

C Çevrimdışı

ckoca48 

Aktif Üye
24 Ara 2017
260
Ama bizim tv lerin media oynatıcısı gayet iyi hocam geçen arkadaşa awox aldık mkv açmıyordu bazı mp4 lerde de ses yoktu.Şuana kadar dts filmler dışında ses çıkmayan oynatmayan video olmadı bende.
abi bunun sebebi tamamen firmalarin maliyet düşürme ve illegal film dizilerin izlenmemesi yönünde aldıgı kararlar. arkadasımda lg49 ınc fullhd tv vardı ve daha bir kere açamadıgı film görmedim media playerinde.

bende awox var filmi açıyor dts ac3 destegi vermedigi için sessiz sinema izletiyor. ama aynı filmi arkadaşın 9500 tl ye aldıgı ssamsung 65 inc q60r de denedik. hiç açmıyor :)

awoxa mx player dts ac3 patched mod apk kur ve açılmayan bir video kalmasın :)

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Android alacaksın yıllarca sorunsuz kullanacaksın.
Bana aman alma kağnı arabası gibi dediler fos çıktı, yalan - dolan.
Kanal değişim hızı 5 saniye onun dışında uçuyor tv.
Televizyon 'da evde izleyen yok.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
FTP'den bağlanıp user agent editlenebilirse açılma ihtimali olabilir.
Şu an görünen site kapanmadı, sadece belli user agent'a sahip olan (Google'dan izni olanlar da diyebiliriz) cihazlar girebiliyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
RUS lar bunu da açacaktır,teleşa gerek yok,ancak işin "TV" bazın da durm böyle olmayacaktır!
örneğin "Android" bazlı cihazlar da(TV Box lar gibi)bunu çok kolay aşacaklar dır ancak TV de
durum karışık ve de değişiktir! şöyle ki Android bazlı örneğin TPV(Philips ler) ve Sony de Andro vardır
buradan bir giriş olabilir! Tizen ve WebOS da ise ne olur göreceğiz ama Kore lier de boş durmaz
illa ki bir açık kapı bulacaklar dır,ama muhatap Google gibi dünya devi olursa işler biraz zora girer!
Bu işin "çakalları"(malum bazı üreticiler)karşıda ki rakibe göre durum sergiliyorlar,örneğin baktılar
durum onların yiyemeyeceği kadar riskli ise yemişim Youtube filan diyebilirler ki zaten geçmişte
bir dolu TV üreticisi ya genel ya da ser/model bazında yıllar içinde YouTube desteğini çekmişler dir!

Ancak RUS bunu çözer,gerisine hiç karışmaz,onlar her bir şeyi açıyorlar,heriflere kilit filan dayanmıyor yaw!

Not;Bu yaz Antalya da,dolaylı olarak birisiyle tanıştım adam özellikle bu bizim bahsettiğimiz işler de "Hacker"
tarzı bir şey herif senenin 9 ayı Belek de 15 yıldızlı Oteller de hep tatilde yaw!!!
Ülen ne paralar kazanıyor bunlar dedim kendi kendime!

Yine bir Çin li muhabbetimiz ilerleyince(Box işinde) yaw yazılım işi ne oldu v.s v.s dedim,adamı mı bekliyorum
dedi! iyi de adam nerede kim bu yaw dedim;RUS dedi! iyi de herif nerede dedim,sizin orada uzun bir tatile çıkmış demişti!

Bir de çakal tipler var,onu bunu hackledim oraya arka kapıdan filan girdim deyip insanları yiyen,duruma göre paralarını götüren
sonra da "Solo Man" gibi şarlatanlar eliyle Yuotube paso reklamları dönen veya çıkıp bir şeyler anlatan(özellikle Addons için)
tiplere de malzemeyi işte bu bizim RUS lar veriyor!

Ama FBI Rus lara bulaşamadığı için "Solo Man" denen zibidiyi arıyor!

yaw alayı bu işlerin yalan-dolan v.s ile gidiyor!

GS-RMadrid başlıyor ben kaçtım...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
OS check yaptığımda Linux Smart Move! ifadesi var ama Linux'un hangi dağıtımı tespit edemedim. OS'siz (işletim sistemsiz) cihaz olması eşyanın tabiatına aykırı bir durum zaten.

Firmware gibi bir mantık olabilir mi peki? Yani CPU doğrudan EPROM'dan okuyup çalıştırıyor olabilir mi? :alala

Geri
Üst Alt