Youtube 340.000 tl vergi cazası yiyen arkadaş

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu hale sokan utansın esnafı
Stopaj KDV vs ödüyorum onlar sıkıntılı ancak gelir vergisi kısmı Devlete borç haneme yazdırıyorum maalesef.

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Dediğim gibi ben 3-4 sene sonra bu işi kökünden bitirir kurtulurum lakin bizden sonra ticaretle uğraşacak jenerasyona Allah kolaylık versin diyorum.

Kimse darılmasın lakin, benimle aynı mesleği icra edip, aynı parayı kazanıp, kazancını ve kirasını olduğu gibi göstermediği için halen BASİT USUL kaleminden vergi taahhuk ettiren esnaflarımız var a dostlar, ADALET olmayınca insanın içinden bir şey yapmak da gelmiyor.

Avukat zarar ediyor, Kuyumcu Zarar ediyor ise bu ülkede, adam gerçek yerine basit usul vergiye tabi ettirmiş kendisini çok mu yani :)

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu nedenle 2015 yılından beri vergilerimi düzenli ödemiyorum sevgili kardeşim. Bu zaten isteyerek yapılan bir durum da değil, şartlar böyle. Ayrıca aynen senin dediğin gibi maden 2-3 senede bir af geliyor, ne diye kasalım ki?

Benim planım şu; Emekliliğime takriben 3-4 sene kaldı. Emeklilikte bankaya gidip ne kadar vergi borcum var ise o kadar kredi çekip devlete borcumu ödeyip sonra da maaşı bankaya bağışlamak :kiskis
adem abi konuyla alakasız ama, bazı gelişmeler oldu baymak klima servisiyle alakalı. watzapapdan ses kaydı bıraktım. servis geri vites yaptı. haber yollamış videoda adı geçen mehmet usta youtubeden videoyu kaldırıversin vs.vs. servis mahkemeye vermeyecek fatih'i diyerek.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
adem abi konuyla alakasız ama, bazı gelişmeler oldu baymak klima servisiyle alakalı. watzapapdan ses kaydı bıraktım. servis geri vites yaptı. haber yollamış videoda adı geçen mehmet usta youtubeden videoyu kaldırıversin vs.vs. servis mahkemeye vermeyecek fatih'i diyerek.
Bakayım kardeşim. :ok

S Çevrimdışı

sansar2424

Yeni Üye
25 Ara 2020
3
39
Kızılay la Ensar vakfı gibi diyemedinmi, vergiden kaçınıyorum, vergi kaçırmıyorum, ülke tam tımarane, gücü olan arkası olan zayıfı bağırta bağırta anladınız, sonra beyin göçü neden oluyormuş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
Üniversite öğrencilerinin öğrencilik zamanı mecburiyetten kullandığı kyk öğrenim kredisi borçları kaç senedir hala affedilmedi,faiz işlemeye devam ediyor.Sözde yapılanma getiriyorlar,sadece faize yapılanma yapıyorlar.Anapara devam ediyor.İşi gücü olmayan,bir geliri olmayan kişi bu borcu nasıl ödeyecek.Bunu düşünen yok.Muhalefet partilerinin getirdiği bu öğrenim kredisi borçlarının tümden affedilmesi önerileri defalarca reddedildi.Ama zengin kişilerin vergi borçlarını kaç sefer sildiler.
Bu konu benim yüreğimde yaradır.
Üniversiteyi okurken iş sahibi oldum.
Bu sebeple öğrenim kredisini iptal ettirdim.
Okul bittikten sonra (kaydımı sildirdim :kiskis )
Ödemeye başladım. Başka üniversite de okuyan arkadaşım tenezzül edip ödemedi.
Yillar sonra taksitlerim bitmeye yaklaşmışken, Hoppp yapılandırma-faiz affı denilen mevzu peydah oldu.

Arkadaşım benden daha az para ödedi
Dahada agırıma giden
Benim gibi heray vergi dairesinede gitmedi. (Kyk ödeyenler bilir son ödeme günü 1 gün kaçırırsanız artık kalan taksitler dahil ödemeyi banka kabul etmez vergi dairesine gidersiniz)
Kredi kartindan tikir tikir otomatik ödedi.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne verğiymiş arkadaş herkesin bir derdi ortaya çıktı :saskin
Bu konu youtube geliri olanlar için büyük bir sorun teşkil ediyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kızılay la Ensar vakfı gibi diyemedinmi, vergiden kaçınıyorum, vergi kaçırmıyorum, ülke tam tımarane, gücü olan arkası olan zayıfı bağırta bağırta anladınız, sonra beyin göçü neden oluyormuş.
Vergimiz çatır çatır çıkıyor çok şükür, sadece zamanında ödeyemiyoruz.

Devletime vergi ödemekle ilgili sorunum yok, toplum bilinci oluşmuş hiç bir vatandaşta da bu sorun olmaz zaten ve vergimi bir şekilde ödüyorum, peki bu gelir ve vergi adaletsizliğine sebep olanlara hakkımı helal ediyormuyum?

Haram zıkkım olsun fakir fukaranın, dar gelirlinin vergisi ile şatafat yaşayanlara..
Haram olsun Din üzerinden vatandaşa ''Peygamberimizin bir yamalı hırkası vardı'' diyerek milyonluk arabalara binenlere.
Haram olsun Yerli Milli diyerek Alman arabaları ile gezenlere.
Haram olsun iktidarı ve muhalefeti ile siyaset oyunları sayesinde kendileri lüx hayatlar yaşarken, Devletten parti yardımı alıp lüx arabalarla, takım elbiselerle caka satıp milleti pazarlarda artık meyve sebze toplamaya mahkum edenlere.
Haram olsun yetim hakkı yiyenlere
Haram olsun Gazi hakkı yiyenlere
Haram olsun bir davadan 50-100 bin para alıp vergi levhasında ''Zarar beyan etmiştir'' yazanlara
Haram olsun vitrininde kilo kilo satılık altın bulundurup vergi levhasına ''Zarar beyan etmiştir'' diyenlere
Haram olsun Dolar 8,5tl iken 8500tl ye sattıkları tv nin fiyatını, Dolar 7,5 olunca 7500'e düşürmeyenlere
Haram olsun Bunca Şehit vatan evladının kemiklerini sızlatacak şekilde Vatan toprağını Kanadalı altın madeni şirketine peşkeş çekenlere.

Yazmaya kalksak forumu kapatırlar yoksa daha çok devam ederim de..

Siz en iyisi deşmeyin yaramızı lütfen. hazır forumda siyasi konulara yasak getirmişken mevzu başka noktalara sürüklenmesin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt