Youtube 340.000 tl vergi cazası yiyen arkadaş

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bunu açıklayacak tek kelime: söğüşlemişler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşte bu nedenle 3 kuruş da olsa ne para girdi ise faturasını keseriz ki ileride başımıza iş çıkmasın.

Neticede biz Rizeli değiliz. Soyadımız Cengiz falan da olmadığı için bizim vergi borcumuz silinmez ama Allah var ki Devlet tepemize binmiyor en azından.

Vergi ödememek ile vergi kaçırmak çok farklı konular dostlar. Benim devletimize vergi borcum var çünkü ticaret ile uğraşan kesimin vergisini muntazaman ödeyebilmesi mümkün olmuyor. Fakat biliyorum ki hiç ama hiç bir şekilde devlete verginizi ödemekten kaçamazsınız.

Vergi kaçırmak ise başka bir dünya ve işte bizim çok şükür o taraklarda bezimiz olmaz.

Şimdi bu Youtube ödemeleri yapılıyor ancak muhatap kim o da belli değil. Ben de bu nedenle banka hesabıma kimden giriş yapılmış ise o isme faturasını kesiyorum.

Kesiyorum da kime göndereceğim ki?

Bu konuda net bir mevzuat yok, muhasebecilerin bilgisi yok. Herkesten farklı ses çıkıyor.

Ben faturamı keseyim, Devlet bana ''Vergi kaçırmışsın'' demesin de, Gerisi çözülür gider zamanla sanırım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nasıl etmezler ya ödemesin, bu ülkede en az üç dört yılda bir vergi affı çıkar, bu faiz ve cezaları ödemez, bizim dükkanımız vardı yürütemeyip kapattık, borcu ödemek için kredi çektik, üç ay sonra af çıktı, yani borcunu ödeyen enayi yerine konur bu ülkede.
Bu nedenle 2015 yılından beri vergilerimi düzenli ödemiyorum sevgili kardeşim. Bu zaten isteyerek yapılan bir durum da değil, şartlar böyle. Ayrıca aynen senin dediğin gibi maden 2-3 senede bir af geliyor, ne diye kasalım ki?

Benim planım şu; Emekliliğime takriben 3-4 sene kaldı. Emeklilikte bankaya gidip ne kadar vergi borcum var ise o kadar kredi çekip devlete borcumu ödeyip sonra da maaşı bankaya bağışlamak :kiskis

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Üniversite öğrencilerinin öğrencilik zamanı mecburiyetten kullandığı kyk öğrenim kredisi borçları kaç senedir hala affedilmedi,faiz işlemeye devam ediyor.Sözde yapılanma getiriyorlar,sadece faize yapılanma yapıyorlar.Anapara devam ediyor.İşi gücü olmayan,bir geliri olmayan kişi bu borcu nasıl ödeyecek.Bunu düşünen yok.Muhalefet partilerinin getirdiği bu öğrenim kredisi borçlarının tümden affedilmesi önerileri defalarca reddedildi.Ama zengin kişilerin vergi borçlarını kaç sefer sildiler.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Üniversite öğrencilerinin öğrencilik zamanı mecburiyetten kullandığı kyk öğrenim kredisi borçları kaç senedir hala affedilmedi,faiz işlemeye devam ediyor.Sözde yapılanma getiriyorlar,sadece faize yapılanma yapıyorlar.Anapara devam ediyor.İşi gücü olmayan,bir geliri olmayan kişi bu borcu nasıl ödeyecek.Bunu düşünen yok.Muhalefet partilerinin getirdiği bu öğrenim kredisi borçlarının tümden affedilmesi önerileri defalarca reddedildi.Ama zengin kişilerin vergi borçlarını kaç sefer sildiler.
Onların da faizini ve cezasını siliyorlar vuk na göre anaparadan vazgeçmek söz konusu değildir, vergi usulüne göre

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bu nedenle 2015 yılından beri vergilerimi düzenli ödemiyorum sevgili kardeşim. Bu zaten isteyerek yapılan bir durum da değil, şartlar böyle. Ayrıca aynen senin dediğin gibi maden 2-3 senede bir af geliyor, ne diye kasalım ki?

Benim planım şu; Emekliliğime takriben 3-4 sene kaldı. Emeklilikte bankaya gidip ne kadar vergi borcum var ise o kadar kredi çekip devlete borcumu ödeyip sonra da maaşı bankaya bağışlamak :kiskis
Biz ödediğimizle kaldık o kadar faizi abi, en iyisini yapıyorsun, borcumuz borç öderiz diyeceksin ne yapalım kader utansın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt