Yörel Pazar Kampanya Duyurusu (YorelPazar.com üzerinden alışverişlerde geçerli)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hizmette sınır (!!) tanımamakta, babasının oğluna acımayan kargo şirketlerini bildiğim için uzun kargo süresinde sıkıntı oluşabilecek ürün (peynir, tereyağı) tercih etmemiştim... Cuma günü kargolanan ürünlerimi pazartesi günü de teslim edemeyen Mng Haklılığımı maalesef ortaya koydu... ?

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
hatta kesildi bile:kiskis

eski adamlar ağızlarının tadını bizden çok daha iyi bilirlerdi!

Fransa KEÇİ işinde dünyada 1 numaradır,bilginiz olsun

biz ne yaptık Ormanlara zarar veriyor diye Keçileri kestik bitirdik,yasakladık bazı
yerler de v.s şimdi Keçi popülasyonu arttırma çalışmaları var ama ciddi yetersiz bana göre!

Fransa Keçi sütü ihraç eder,nereye,Belçika/Hollanda/İsviçre ve İtalya ile Almanya ya!
günlük sütler özel taşıma araçlarıyla her gün çok da uzak olmayan bu ülkere saatlik
varışlarla gidiyorlar,hatta bazı yerlerden geçişleri bile özeldir bunların!!

Peynir yapımında kullanılıyor bu ülkeler de sadece!

En kıymetli Peynirler Fransa da Keçi sütüyle olanlardır!

Fransa da her yer Orman yaw ve bizim kaç katımız ormanlara sahip herifler!
orada Keçiler dadanmıyor demekki ormanlara bizde dadanıyor,o zaman yasaklayalım:haha
Biz adeta bunu yaptık hem de resmen!

Rabbim bu hayvanı şöyle yaratmış genetik olarak,Keçi yukarıdan yemeyi seviyor
dolayısıyla yerdeki çimen yerine ağaç dalları ve yüksek yerdeki yerlere uzanıp bunları
yemek istiyor! Koyun da tam tersi o yerden yiyor! abi hayvanın fıtratı bu yaw
sen neden ona göre tedbirler alıp da Keçilerin oraya buraya girmesini engellemiyorsun ki
gidin Fransa/İspanya/İtaly ya bakın bakalım nasıl yetştiriyorlar Keçileri

Bir gün öğreneceğiz ve değerini bileceğiz ama ne zaman :) bugün herkes yana yana keçi sütü, keçi peyniri soruyor. Yeni yeni anlam kazanmaya başladı ama sonu hayrola :)

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Keçi dediğiniz canlıyı dedem yıllarca besledi hemde sürü olarak.Keçi öyle değişik bir hayvan ki pinar denilen çalının uzanıp üstüne çıkıp en uçtaki genç yaprakları ile beslenir. :fiskos

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Allah onları da o fıtrat da yaratmış ve hikmetinden de sual olunmaz
her şeyiyle değişik ve de güzel hayvan şu Keçiler yaw ürünleri de çok değerli

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hizmette sınır (!!) tanımamakta, babasının oğluna acımayan kargo şirketlerini bildiğim için uzun kargo süresinde sıkıntı oluşabilecek ürün (peynir, tereyağı) tercih etmemiştim... Cuma günü kargolanan ürünlerimi pazartesi günü de teslim edemeyen Mng Haklılığımı maalesef ortaya koydu... ?
Siparişi biraz önce getirdiler... Acı biber salçası ile patlıcan reçeli çok nefis... Tekrar teşekkürler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ah o kargo şirketleri ahh, elimizden geldiğince strafor köpük içinde buz aküsü ile gönderiyoz artık. Yine de uzun sürdürdükleri için tereddüt ediyoruz. Afiyet, bal, şeker olsun ☺
Tereyağı ve peynir de tecrübe etmek istiyordum, bu gecikmeyi öngörerek vazgeçtim... Salçanın ateş gibi geldiğini görünce terayağın ne halde olacağının öngörüsünü anlamış olmanın realitesi yanında, üzüldüm.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bütün konuyu inceledim birazda siteye baktim malesef yurt disinda oldugum icin faydalanamiyorum.
fakat kendimce biraz öneride bulunayim.
bal gibi dogal oldugunu iddia ettiginiz ürünler icin mümkünse analiz raporu/sertifka gibi birsey alip sitede yayinlayin. bal gibi sahtecilligi bol yapilan bir üründe bu size avantaj saglar.

"yöresel lezzetler"i herkes bilmiyor olabilir ürünlerin sayfasinda ürün hakkinda aciklama video tarzi birsey olabilir. mesela Zahter i ben sanirim ilk kez duydum ne oldugu hakkinda hic bir fikrim yoktu google dan arastirmak zorunda kaldim. ürün nedir tadi/aromasi nasildir nasil kullanilir faydasi veya kullanmamasi gereken insanlar varmi ( tansiyon hastasi seker hastasi vb.) iyi olurdu hem ürünü hem yörenizi tanitmis olursunuz bilmeyen insanlarda almak isteyebilir satislariniz artabilir.

bilgilendirme konusunda site cok eksik , üretim asamlarindan tanitim videosu ve fotograflari ürünlerin kullanimi gibi seyleri eklemeniz bence iyi olur bu hem müsteriye ihtiyaci olan bilgiye ulasma imkani saglar hemde üretiminiz hakkinda bilgi verir " ev yapimi " ne kadar ev yapimi? hangi sartlarda üretiliyor veya paketleniyor? köy pazarlarinda buldugu kücük su sisesi vs gibi kullanilmis ne bulduysa icine nar eksisi zeytinyagi vs doldurup satan sözde dogal ama hijyenden tamamen uzak bir saticimisiniz yoksa hijyene önem vererek gercekten dogal ürünler satmaya calisan bir saticimisiniz bunlari insanlara göstermis olursunuz.

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
bütün konuyu inceledim birazda siteye baktim malesef yurt disinda oldugum icin faydalanamiyorum.
fakat kendimce biraz öneride bulunayim.
bal gibi dogal oldugunu iddia ettiginiz ürünler icin mümkünse analiz raporu/sertifka gibi birsey alip sitede yayinlayin. bal gibi sahtecilligi bol yapilan bir üründe bu size avantaj saglar.

"yöresel lezzetler"i herkes bilmiyor olabilir ürünlerin sayfasinda ürün hakkinda aciklama video tarzi birsey olabilir. mesela Zahter i ben sanirim ilk kez duydum ne oldugu hakkinda hic bir fikrim yoktu google dan arastirmak zorunda kaldim. ürün nedir tadi/aromasi nasildir nasil kullanilir faydasi veya kullanmamasi gereken insanlar varmi ( tansiyon hastasi seker hastasi vb.) iyi olurdu hem ürünü hem yörenizi tanitmis olursunuz bilmeyen insanlarda almak isteyebilir satislariniz artabilir.

bilgilendirme konusunda site cok eksik , üretim asamlarindan tanitim videosu ve fotograflari ürünlerin kullanimi gibi seyleri eklemeniz bence iyi olur bu hem müsteriye ihtiyaci olan bilgiye ulasma imkani saglar hemde üretiminiz hakkinda bilgi verir " ev yapimi " ne kadar ev yapimi? hangi sartlarda üretiliyor veya paketleniyor? köy pazarlarinda buldugu kücük su sisesi vs gibi kullanilmis ne bulduysa icine nar eksisi zeytinyagi vs doldurup satan sözde dogal ama hijyenden tamamen uzak bir saticimisiniz yoksa hijyene önem vererek gercekten dogal ürünler satmaya calisan bir saticimisiniz bunlari insanlara göstermis olursunuz.
Önerileriniz kesinlikle katkı sağlayıcı ve isabetli ☺️ bunun için çok teşekkür ediyorum ??

Yurt dışı için çalışmalarımız sürüyor, biraz çetrefilli ve zaman alacak gibi. Sonrasında Allâh'ın izniyle sizde faydalanma fırsatına sahip olabilirsiniz ☺️

Ürünlerin birçoğu güvenilir çevremizden temin ettiğimiz ürünler ve genelde ev yapımı olduğu için bu insancıklar rahat şekilde bunları analiz ettirme fırsatına sahip değil. Onlar adına bir süre sonra biz ilgileneceğiz ancak henüz yeniyiz. Web sitesi keza iyileştirme aşamasında. Bilgilendirme videolarına yaklaşık 1 ay sonra tam anlamıyla başlayacağım. Youtube u bu konuda aktif hale getirmeyi planlıyorum tekrar. Instagram da bu ürünlerin bazılarının yapılış aşamalarını paylaşıyoruz mesela. Bunu web sitesine de entegre edeceğiz. Yapıcı önerileriniz için tekrar teşekkür ediyorum ☺️?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ben tavsiyede bulundum artik olay size kalmis :kas yurt disi olayi biraz karisik olur prof yardim almaniz gerekir. süt ürünlerini ihrac edemezsiniz aklinizda olsun bal konusunda prosedür biraz sorunlu olabilir digerleri icinde analiz rapor gibi seyler almaniz gerekecek yurt disinda fuarlara katilip ürünlerinizi tanitip bir yandan resmi evrak islerini tamamlayarak ihracat isine gecebilirsiniz. ihracat konusunda en azindan avrupa icin sunu diyebilirim türk marketlerine dagitim yapan firmalari bulup onlarla anlasmaya calisin siz onlara satin onlar türk marketlerine ordan da kullanicilara ulasmis olursunuz

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
ben tavsiyede bulundum artik olay size kalmis :kas yurt disi olayi biraz karisik olur prof yardim almaniz gerekir. süt ürünlerini ihrac edemezsiniz aklinizda olsun bal konusunda prosedür biraz sorunlu olabilir digerleri icinde analiz rapor gibi seyler almaniz gerekecek yurt disinda fuarlara katilip ürünlerinizi tanitip bir yandan resmi evrak islerini tamamlayarak ihracat isine gecebilirsiniz. ihracat konusunda en azindan avrupa icin sunu diyebilirim türk marketlerine dagitim yapan firmalari bulup onlarla anlasmaya calisin siz onlara satin onlar türk marketlerine ordan da kullanicilara ulasmis olursunuz

Evet detayları araştırıyoruz, biraz uzun sürecek. Bakalım neler olacak ☺️ tekrar teşekkür ederim ☺️

Geri
Üst Alt