Yörel Pazar Kampanya Duyurusu (YorelPazar.com üzerinden alışverişlerde geçerli)

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Abilerim kardeşlerim sipariş ettiğim ürünler geldi. Önceliğim salça olduğu için hemen tadına baktım. Ekmeğe sürüp yiyesim geldi. Domates salçası mı daha güzel biber mi karar veremedim. Yapanların emeği geçenlerin eline sağlık. İlteriş kardeşim de çok ilgiliydi. Esnaflığı hoşuma gitti.
Az daha meşhuur patlıcan reçelinden bahsetmeyi unutuyordum. Ben ki turunç reçeli dışında reçel yesem de aramam hiç. Çaya şeker atmayı bıraktıktan sonra böyle oldu. Fakat hakikaten A Adem Helvacı abi dediğiniz kadar varmış. Müthiş. Evdekilere ne reçeli olduğunu söylemedim. İçlerinden kestane reçeli diyen bile çıktı.
Sonuç olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Abilerim kardeşlerim sipariş ettiğim ürünler geldi. Önceliğim salça olduğu için hemen tadına baktım. Ekmeğe sürüp yiyesim geldi. Domates salçası mı daha güzel biber mi karar veremedim. Yapanların emeği geçenlerin eline sağlık. İlteriş kardeşim de çok ilgiliydi. Esnaflığı hoşuma gitti.
Az daha meşhuur patlıcan reçelinden bahsetmeyi unutuyordum. Ben ki turunç reçeli dışında reçel yesem de aramam hiç. Çaya şeker atmayı bıraktıktan sonra böyle oldu. Fakat hakikaten A Adem Helvacı abi dediğiniz kadar varmış. Müthiş. Evdekilere ne reçeli olduğunu söylemedim. İçlerinden kestane reçeli diyen bile çıktı.
Sonuç olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Afiyet, bal, şeker olsun hocam. Bizim için en büyük keyif bu işte ☺ ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Bizim burada Pazar var,Antakya dan birisi geliyor her hafta,burada ki bir kaç pazar da tezah açıyor
mallar o yörenin,bir ara ben ondan belli zamanlar da Keçi peyniri buluyordum,bu mevsimde varmı hala?
malum bir şey trend oluyor sonra çakallar çıkıyor piyasaya o ürünlerin sahtelerini yapıyorlar:kas
sen de Keçi peyniri oluyormu ya da hangi üründe kullanıyorlar karışık v.s??

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
ok sipariş tamamlandı+ hayırlı işler

Teşekkürler, şimdiden afiyet olsun ☺

Bizim burada Pazar var,Antakya dan birisi geliyor her hafta,burada ki bir kaç pazar da tezah açıyor
mallar o yörenin,bir ara ben ondan belli zamanlar da Keçi peyniri buluyordum,bu mevsimde varmı hala?
malum bir şey trend oluyor sonra çakallar çıkıyor piyasaya o ürünlerin sahtelerini yapıyorlar:kas
sen de Keçi peyniri oluyormu ya da hangi üründe kullanıyorlar karışık v.s??

Keçi peyniri zor buluyoruz. Şuanda mesela keçiler Çukurovaya gider. Ve genelde sütlerini Maraş'a dondurmacılara verirler. Biz ara ara temin ediyoruz ancak burda satılıyor genelde. Daha büyük bağlantı kurmak için çabalıyoruz ☺

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Keçi nin Peyniri en iyisidir !
Keçi eti de öyledir!
hatta Keçi nin bir de Tereyağı vardır ki asıl en iyisi o dur
kısaca Keçi nin her bir ürünü en iyisidir!
yaw mübarek hayvan pek bilinmiyor ama işin aslı böyledir

eskiden çok yaşayan adamlar için bol bol Keçi eti yemiştir derlerdi bazı yörelerde

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Keçi nin Peyniri en iyisidir !
Keçi eti de öyledir!
hatta Keçi nin bir de Tereyağı vardır ki asıl en iyisi o dur
kısaca Keçi nin her bir ürünü en iyisidir!
yaw mübarek hayvan pek bilinmiyor ama işin aslı böyledir

eskiden çok yaşayan adamlar için bol bol Keçi eti yemiştir derlerdi bazı yörelerde

Keçinin eti, sütü, peyniri, yoğurdu gerçekten çok güzeldir. Her insan tercih etmez kimisine kokar kimisinin damak tadına uymaz. Ancak en büyük sorun kolay bulunamaması. Misal 1 ay sonra keçinin zaten az olan sütü kesilir. ☺

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
hatta kesildi bile:kiskis

eski adamlar ağızlarının tadını bizden çok daha iyi bilirlerdi!

Fransa KEÇİ işinde dünyada 1 numaradır,bilginiz olsun

biz ne yaptık Ormanlara zarar veriyor diye Keçileri kestik bitirdik,yasakladık bazı
yerler de v.s şimdi Keçi popülasyonu arttırma çalışmaları var ama ciddi yetersiz bana göre!

Fransa Keçi sütü ihraç eder,nereye,Belçika/Hollanda/İsviçre ve İtalya ile Almanya ya!
günlük sütler özel taşıma araçlarıyla her gün çok da uzak olmayan bu ülkere saatlik
varışlarla gidiyorlar,hatta bazı yerlerden geçişleri bile özeldir bunların!!

Peynir yapımında kullanılıyor bu ülkeler de sadece!

En kıymetli Peynirler Fransa da Keçi sütüyle olanlardır!

Fransa da her yer Orman yaw ve bizim kaç katımız ormanlara sahip herifler!
orada Keçiler dadanmıyor demekki ormanlara bizde dadanıyor,o zaman yasaklayalım:haha
Biz adeta bunu yaptık hem de resmen!

Rabbim bu hayvanı şöyle yaratmış genetik olarak,Keçi yukarıdan yemeyi seviyor
dolayısıyla yerdeki çimen yerine ağaç dalları ve yüksek yerdeki yerlere uzanıp bunları
yemek istiyor! Koyun da tam tersi o yerden yiyor! abi hayvanın fıtratı bu yaw
sen neden ona göre tedbirler alıp da Keçilerin oraya buraya girmesini engellemiyorsun ki
gidin Fransa/İspanya/İtaly ya bakın bakalım nasıl yetştiriyorlar Keçileri

Geri
Üst Alt