Deneyim Yepyeni Smart Portal Çalışmaları

S Çevrimdışı

StainZell

Yeni Üye
26 May 2018
24
TV üzerinden DNS girince tarayıcıda engelliyor. Ama Youtube'da işe yaramıyordu.
Aynen tv üzerindeki işe yaramıyor.
Ama modem üzerinden girilen dns şuanda işe yarıyor mu bilmiyorum ama eskiden işe yarıyordu(en azından 1 sene önce çalışıyordu ondan eminim)
eğer inkanım olursa 1-2 hafta içinden deneyip yazacağım(eski router'ımı bulmama bağlı)

M Çevrimdışı

mehmet271

Yeni Üye
28 Ara 2017
30
Aynen tv üzerindeki işe yaramıyor.
Ama modem üzerinden girilen dns şuanda işe yarıyor mu bilmiyorum ama eskiden işe yarıyordu(en azından 1 sene önce çalışıyordu ondan eminim)
eğer inkanım olursa 1-2 hafta içinden deneyip yazacağım(eski router'ımı bulmama bağlı)
Ben ,youtube reklamlarının video ,telefon yada tabletten açıp tv'ye yansıttığım da reklamların oynamadığını fark ettim ettim. Sizde olur mu bilmem ama bir deneyin derim.

M Çevrimdışı

MagicBreak

mecık brek
Aktif Üye
26 Şub 2020
52
Ben ,youtube reklamlarının video ,telefon yada tabletten açıp tv'ye yansıttığım da reklamların oynamadığını fark ettim ettim. Sizde olur mu bilmem ama bir deneyin derim.
Android de zaten vanced kullanılıyor onda sorun yok da. Televizyonda premium haricî çözüm yok şimdilik

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Sanırım youtube reklamlar izlensin diye flash terkedip html formata geçti.. vestel de bunda duyarsız gibi sanki.. iki tarafta da bir anomali var youtube'daki yorumlardan anladığım kadarıyla..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
ülen bende bıktım özellikle YT deki reklamlardan,eskiden böyle değildi! son bir kaç aydır neredeyse
adama paneli kırdıracak hallere geldim yaw:sopa1

bir ara "Smart YT" diye program yükledim(elimdeki 2 adet Box lara)ilk zamanlar şak diye reklamlar kesilmişti
ama bir kaç aydır yine başladı! Smart YT de yemedi yaw varmı başka bir YT uygulaması reklamsız

30dk. veya 1saat arayla filan olsa yine iyi,sanırım 10 veya 15/20dk. ancak sürüyor reklamsız izleme
sonra şak diye reklam giriyor neyseki 5sn.içinde atlanıyor ama çok can sıkıcı,YT de sanırım bu yolla
köşeyi acaip dönmüştür:haha

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Router üzerinden reklam engelleme bile işe yaramıyor malesef. Openwrt kurulu router üzerine Adblock kurup youtube ve smarttv listelerini aktif ettim. Youtube reklamları oralı bile olmuyor.

Biraz daha araştırma yapmak lazım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ülen bende bıktım özellikle YT deki reklamlardan,eskiden böyle değildi! son bir kaç aydır neredeyse
adama paneli kırdıracak hallere geldim yaw:sopa1

bir ara "Smart YT" diye program yükledim(elimdeki 2 adet Box lara)ilk zamanlar şak diye reklamlar kesilmişti
ama bir kaç aydır yine başladı! Smart YT de yemedi yaw varmı başka bir YT uygulaması reklamsız

30dk. veya 1saat arayla filan olsa yine iyi,sanırım 10 veya 15/20dk. ancak sürüyor reklamsız izleme
sonra şak diye reklam giriyor neyseki 5sn.içinde atlanıyor ama çok can sıkıcı,YT de sanırım bu yolla
köşeyi acaip dönmüştür:haha

SmartYT sürekli güncelleme alıyor. Bende herhangi bir reklam çıkmadı albanez hocam. Güncelliyorsunuz değil mi?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Telefonda opera tarayici ile youtube acip izledigim icerigi screenmirroring ile tv ye aktariyorum ben ,reklamsiz seyredebildigim tek yöntem bu..yoksa seyredilen ilgi ceken video ise 5 dakikada bir reklam cikiyor neredeyse..1 dakikalik fragmanda bile 2 reklam var, insaf artik..

Ayrica yine telefon icin Adblock tarayici kullanmayi tavsiye eden olmus, ben denemedim..

AdBlock tarayıcısının kullanımı
Videolarınızı akıllı telefonunuzda reklamsız görmek istiyorsanız, AdBlock tarayıcısını kullanmalısınız.
  1. Akıllı telefonunuzdaki reklamlarını engellemek için , Adblock'tan alternatif bir İnternet tarayıcısına ihtiyacınız var.
  2. Önce, YouTube uygulamanızın ayarlarını silin.
  3. Bunu yapmak için "Ayarlar" a gidin ve "Uygulamalar" a tıklayın.
  4. Ardından, yüklü YouTube uygulamasını seçin.
  5. "Varsayılan ayarı sil" düğmesi vardır, üzerine tıklayın.
  6. Artık işletim sistemine bağlı olarak Google Play Store veya iOS App Store'dan AdBlock tarayıcısını indirip yükleyebilirsiniz.
  7. Artık videoları tarayıcıda reklamsız izleyebilirsiniz.

M Çevrimdışı

MagicBreak

mecık brek
Aktif Üye
26 Şub 2020
52
Youtube android için modlu youtube programları var. Bu sayede reklamsız ve premium özelliklerin bazılarına sahip oluyorsunuz. Mesela ekran kilidini kapatınca youtube ses gelmeye devam ediyor. Müzik dinlemek için mükemmel yöntem :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Router üzerinden reklam engelleme bile işe yaramıyor malesef. Openwrt kurulu router üzerine Adblock kurup youtube ve smarttv listelerini aktif ettim. Youtube reklamları oralı bile olmuyor.

Biraz daha araştırma yapmak lazım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

SmartYT sürekli güncelleme alıyor. Bende herhangi bir reklam çıkmadı albanez hocam. Güncelliyorsunuz değil mi?

evet çok güncelleme geliyor ve ben de bu program TV-Box da kurulu,ilk yüklediğim zamanlar da bu reklamlar
kesinlikle çıkmıyordu ve bir kaç ay sonra çıkmaya başladı,ne iş anlamadım

acaba hangi version kullanmak lazım zira ilk kurulumda ana sayfaya bazı seçenekler geliyor ben rastgele
birisini kurmuştu,ancak YT Reklamları son 1 aydır inanılmaz arttı yaw,neredeyse 10/15dak.da bir şak diye
çıkıyor

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Eski anakart modellerinde olmasina ragmen yeni anakartlarin smart menüsünde yok bu uygulama,Malum lig basladi sadece mac özetleri izlemek isteyenler icin Beinsports un widget adresini paylasacagim.Adresi tarayiciya veya web app tester e yazarak kullanmaniz mümkün.Webapptester de tam ekran izleme avantaji var.

20200912_212555.jpg

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gokoz

Yeni Üye
19 Tem 2020
24
18
merhaba mb100de tcl portalı zip olarak da zipdekileri çıkartarak da usbye attım fakat smart tv butonuna bastığımda normal menü gleiypr

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
merhaba mb100de tcl portalı zip olarak da zipdekileri çıkartarak da usbye attım fakat smart tv butonuna bastığımda normal menü gleiypr

Linkteki starturl ile ilgili aciklamalari okuyun öncelikle,ayrica eger internet baglantisi gerceklesmeden smart tusuna basinca orjinal smart menü aktif olur,eger yüklemede hata yapilmadiysa..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt