Deneyim Yepyeni Smart Portal Çalışmaları

Z Çevrimdışı

ZaLiMM

Yeni Üye
8 Mar 2020
28
sharp smart menüsünde benim secenegine begendiginiz, istediginiz sayida uygulamalari eklemek mümkün.Ben bu yüzden sharp menüyü tercih ediyorum.Hangi portal mevcut sizde bilmiyorum ama begenilerde ilk ekledigim uygulama webapptester ve bu uygulamayla istediginiz tüm portallari ekleyebilirsiniz zaten.orjinal portalinizi kullanmaniz icinde tv niz internete baglanmadan smart menüyü acip beklediginizde , internete baglandiginda yüklediginiz portal degil orjinal smart menünüz aktif olur.
MB 120 anakartim....simdi ben biseyi tam cozemedim! sharp portalini kalıcı olarak yuklemiyormuyuz...?Normalde şu anki smart menüye hic girmiyorum bile..sadece değişiklik olsun istiyorum..birşey daha..kumanda işlevini kaybediyor harici mause ve klavye lazım?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
sharp portalini kalıcı olarak yuklemiyormuyuz...?
Sharp menü internet baglantisi aktif olduktan sonra smart menüyü acarsaniz aktif olur,eger mb120 portalinda birseyi kullanmak isterseniz internet baglanmadan smart menünüzü acarsiniz farkli menü görürsünüz bu menü internet baglantisi aktif olduktan sonra mb120 nin orjinal smart menüsünü acar,sharp acilmaz.Sharpa gecmek isterseniz menüden cikip tekrar acarsiniz.Kumanda konusunda ben bahsettiginiz olayi yasamadim.Vestelin" smart center" uygulamasini telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.

Z Çevrimdışı

ZaLiMM

Yeni Üye
8 Mar 2020
28
Sharp menü internet baglantisi aktif olduktan sonra smart menüyü acarsaniz aktif olur,eger mb120 portalinda birseyi kullanmak isterseniz internet baglanmadan smart menünüzü acarsiniz farkli menü görürsünüz bu menü internet baglantisi aktif olduktan sonra mb120 nin orjinal smart menüsünü acar,sharp acilmaz.Sharpa gecmek isterseniz menüden cikip tekrar acarsiniz.Kumanda konusunda ben bahsettiginiz olayi yasamadim.Vestelin" smart center" uygulamasini telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.
oohoo ben hic bisey anlamiyorum..simdi bunu sharp portalini usb ye yukleyip ordanda tvye yukluyormuyuz? yukledikten sonrada..usb flash takili olmadanda orda sabit kaliyormu? klAvye k9nusunda haklisiniz uygulamayi indirip kullaniyprum

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
sharp portalini usb ye yukleyip ordanda tvye yukluyormuyuz? yukledikten sonrada..usb flash takili olmadanda orda sabit kaliyormu?
Dogrudur,ama diger portallari kullanabilmeniz icin yüklemenize gerek yok.Yüklediginiz sharp portalda wep app tester uygulamasina diger portallarin linklerini yazarak multi portal seklinde kullanmaya devam edebilirsiniz,yazdiginiz her link web app tester de favori listesi gibi kayitli kalir cünki.Linke tikladiginiz an hangi portalin linkiyse o portal acilir onu kullanabilirsiniz,uygulama farkliligi yoksa eger pratikte pek bir avantaji yok aslinda..

Z Çevrimdışı

ZaLiMM

Yeni Üye
8 Mar 2020
28
Dogrudur,ama diger portallari kullanabilmeniz icin yüklemenize gerek yok.Yüklediginiz sharp portalda wep app tester uygulamasina diger portallarin linklerini yazarak multi portal seklinde kullanmaya devam edebilirsiniz,yazdiginiz her link web app tester de favori listesi gibi kayitli kalir cünki.Linke tikladiginiz an hangi portalin linkiyse o portal acilir onu kullanabilirsiniz,uygulama farkliligi yoksa eger pratikte pek bir avantaji yok aslinda..
peki neden portala giriş yapamiyprum? Sözleşmeyi oku diyor en sona gelince bir türlü portalin arayüzüne gidilmiyor..TV nin arama barında ve android tablette ayni sorun yasaniyior ama TV box üzerinden giriş yapilabiliyor

Z Çevrimdışı

ZaLiMM

Yeni Üye
8 Mar 2020
28
sözlesmeyi onaylamaniz gerekiyor bazen onay secenegini isaretlemek sorun olabiliyor/calismiyor ,onaylayamazsaniz portal menüsüde acilmaz zaten.
sözlesmeyi onaylamaniz gerekiyor bazen onay secenegini isaretlemek sorun olabiliyor/calismiyor ,onaylayamazsaniz portal menüsüde acilmaz zaten.
Usb ye ne yazacam onu bilmiyorum..bir ornegini yazabilirmisin?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hosbulduk hosbulduk

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
usb de starturl isimli yazi dosyasi acip ,o dosyaya da hangi portali yükleyecekseniz onun linkini ekleyeceksiniz.

20200331_1952181.jpg
20200331_1953301.jpg

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
herşey iyi güzelde biz uygulama ekleyelim derken elimizdeki uygulamada gitti.
MB90 benim TV de Youtube artık açılmıyor. Yazı çıkıyor ve öyle kalıyor.
7-8 kez TV yi sıfırladım ama nafile . sonunda kaldırdılar herhalde.

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
Selamün aleyküm arkadaşlar. Çalışmalarınızı baştan sona kadar inceledim hepsini üşenmeden çalıştırdım. MB120 tvm. Starturl şeklinde denedim. Anlattığıniz gibi. Sorum şu ki Vestel in üst modellerinde olan portallara ulaşabilme şansınız var mı. Mesela 49UhL650 hı level TV'nin portalina ulaşma şansınız var mı. Teşekkürler kolay gelsin.

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
Paylastigimiz portallar bende de olan vestelin en yeni karti olan mb230 daki smart menü ile hemen hemen aynidir.Zaten icerik olarak birbirine benziyor paylasilan portallar ve bazi uygulamalar ülkelere göre farklilikda gösterebiliyor.
Aslında hemen hemen hepsi aynı ama istediğim uyguladın hepsinin bir arada olduğu bir portal yok. Birinde var birinde yok. Mesela blu TV benim Tv'de orhinalinde var ama diğerlerinde yok. Orjinalinde olmayan dsmarrt diğerinde var yani biraz karışık oluyor böyle o anlamda sordum. Bende bahsettiğim TV var onun portalinda var hepsi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt