Yeni televizyonda başlayan genleşme sesleri sorunu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
... sizin gibi tv isleriyle alakali insanlarin bunu biliyor olmasi ve bu problem bilinen birsey o modellerin hepsinde var tarzinda bir yorum yapmasini beklerdim
Yok,ben bilmiyorum samsungu ,ancak çevemdekiler beni arayıp sorarlarsa (genelde LG kullanıyor çevrem) ancak o zaman öğrenirim olayı,LG kullananlar da zaten çoğu vestele geçtiler hepsi ,sadece hanım yeğeni philipste kaldı :)

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Yok,ben bilmiyorum samsungu ,ancak çevemdekiler beni arayıp sorarlarsa (genelde LG kullanıyor çevrem) ancak o zaman öğrenirim olayı,LG kullananlar da zaten çoğu vestele geçtiler hepsi ,sadece hanım yeğeni philipste kaldı :)
genel olarak sitede hobi veya meslek olarak tv lerle ugrasan insanlar var diye biliyordum yoksa ben yanlismi geldim :ara

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
genel olarak sitede hobi veya meslek olarak tv lerle ugrasan insanlar var diye biliyordum yoksa ben yanlismi geldim :ara
Gençler olabilir belki ama benim gibi emeklinin hobisi tv olmaz :hihi ,hele bu zamanda :haha1
Aldığımız maaş zammı %8. küsür, bir tv fiyatı benim maaşım kadar,hatta fazlası mubarek :kiskis
Ama meslek olarak uğraşanlar elbette var ,onlar da sır gibi saklıyorlar bazen bildiklerini :)

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Gençler olabilir belki ama benim gibi emeklinin hobisi tv olmaz :hihi ,hele bu zamanda :haha1
Aldığımız maaş zammı %8. küsür, bir tv fiyatı benim maaşım kadar,hatta fazlası mubarek :kiskis
Ama meslek olarak uğraşanlar elbette var ,onlar da sır gibi saklıyorlar bazen bildiklerini :)
onlari kiniyorum burdan mesela Adem Helvacı Adem Helvacı diye birisi var meslek sirri diye hic birsey paylasmiyor :hayir

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
onlari kiniyorum burdan mesela Adem Helvacı Adem Helvacı diye birisi var meslek sirri diye hic birsey paylasmiyor :hayir
Allah o'nun tepesinden baksın, her şeye muhalif tipsizin önde gidenini anmayın şu forumda :kiskis

Burada olsaydı şimdi gelir bir de utanmadan ''O genleşme sesi 82'' Q60 modelinde de, TU serilerinde de Q70de de oldukça şikayet alan bir durum oldu'' derdi.

Neyse ki burada değil de çok şükür size ''82Q60R modeli 3 kere değişim oldu aynı şikayetten, 3 ü de geldiği ilk gün servis daha kurduğunda hemen sorun ortaya çıktı, 4 üncüyü değiştirmediler ve garanti belgesinin 117 inci sayfasındaki ELEKTORNİK ÜRÜNLER ÇALIŞIRKEN BAZI SESLER ÇIKARTABİLİR ilkesinden hareketle vatandaşa bu malı dayattılar, konu mahkemeye gitti'' diye uzun uzun anlatmıyor :kas

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,628
Allah o'nun tepesinden baksın, her şeye muhalif tipsizin önde gidenini anmayın şu forumda :kiskis

Burada olsaydı şimdi gelir bir de utanmadan ''O genleşme sesi 82'' Q60 modelinde de, TU serilerinde de Q70de de oldukça şikayet alan bir durum oldu'' derdi.

Neyse ki burada değil de çok şükür size ''82Q60R modeli 3 kere değişim oldu aynı şikayetten, 3 ü de geldiği ilk gün servis daha kurduğunda hemen sorun ortaya çıktı, 4 üncüyü değiştirmediler ve garanti belgesinin 117 inci sayfasındaki ELEKTORNİK ÜRÜNLER ÇALIŞIRKEN BAZI SESLER ÇIKARTABİLİR ilkesinden hareketle vatandaşa bu malı dayattılar, konu mahkemeye gitti'' diye uzun uzun anlatmıyor :kas
İyi ki anlatmıyor. :)

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43

tahmin dogru cikti ozaman üretim hatasindan kaynaklaniyor. merak edip alamanyada durum nasil diye baktim samsung forumunda konuyla ilgili sikayetler var mesajlara göz attim kisaca özetlersek
genelde bu sorun 65 inch ve 75 inch gibi büyük modellerde kaynaklaniyor
sorun 2018 model tv lerde kronik bir problem
samsung müsteri hizmetleriyle görüsen birisinin aldigi cevap "bu problem MU , NU ve Q modellerinden bilinen bir problem"

QLED Q7FN sahibi birisi müsteri hizmetlerini aramis calisan kisi problemin bilindigini panelden kaynaklandigini (arka panel/kapak bahsettigi sanirim) yeni üretilen panellerde sorunun cözüldügünü söylemis paneli sparis vermisler (o tarih icin ) haftaya degistirilecegini söylemis

sorunu yasayanlar müsteri hizmetlerini arayip degisim talep edebilir
2018 model büyük ekrana sahip qled tv alacaklar da tv yi iade almayi kabul eden bir yerden alarak kendilerini az da olsa garantiye alabilir sorun yasadigi takdirde 14 gün icinde geri verebilir

Geri
Üst Alt