Yeni televizyonda başlayan genleşme sesleri sorunu

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
Yaklaşık 70 gündür kullandığım yeni satın aldığım 49 inch televizyonumda bir genleşme sesi problemi hasıl oldu. Alet 30 - 40 dakika çalıştıktan sonra çat diye bir ses çıkarıyor. Bir saat sonra aynı ses tekrarlıyor ve bu böyle devam ediyor. Hatta UK'dan kapattığımda bile bir süre sonra tek bir kez aynı sesi çıkarıyor.
Aşırı rahatsız eden bir ses değil, ayrıca televizyondan memnunum. Bu sorun basit bir şekilde giderilebilir mi?

Not: Elimle kontrol ediyorum, çalışma süresince televizyonda bir ısınma mevcut değil.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yaw bunların hiç birisi olmaz aslında! hatta olması da komik sayılır:haha

ama biz işi gırgıra boğup kafa sıyırtan muhabbetlere girmeyi sevdiğimiz
ve de teselliyi de böyle bulduğumuz için şu oluyor bu oluyor diyoruz mecburiyet den

ben de diyorumki o zaman,maksat muhabbet olsun diye ....daha iyi oluyor ve böylece
panel ısınmayıp bilakis soğuk kalmasına sebeb oluyor:hihi

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
Televizyonum kendi standı üzerinde duruyor. Ayrıca yakınında hiçbir ısı kaynağı yok ve oda sıcaklığı da 22 derecede.
Bu genleşme sesi zamanla geçecek ise bir süre katlanmamda sorun yok. Ben de yepyeni tv'i (garanti çerçevesinde) servise göndermek istemiyorum.
Bu Korona günlerinde televizyon fazla izleniyor, acaba onun da bir etkisi oldu mu diyorum...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Televizyonum kendi standı üzerinde duruyor. Ayrıca yakınında hiçbir ısı kaynağı yok ve oda sıcaklığı da 22 derecede.
Bu genleşme sesi zamanla geçecek ise bir süre katlanmamda sorun yok. Ben de yepyeni tv'i (garanti çerçevesinde) servise göndermek istemiyorum.
Bu Korona günlerinde televizyon fazla izleniyor, acaba onun da bir etkisi oldu mu diyorum...
Bizim TV'de oluyor muydu hatırlamıyorum, uzun süre çalışıyorsa ondan olabilir.
Sonuçta ısınmaya henüz alışık değil. Zamanla soğu-ısın yapa yapa ses bitecektir muhtemelen.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hayır yeni alınma veya eskimesi sorunu gidermez veya azaltmaz, benim 3 senedir genleşiyor :) bazen rahatsız ediyor ama çözüm yok, soğuyup ısınınca bunu yapabilir. örnek benim tv peteklere tam tersi konumda, daha çabuk soğuyor. Soğurken genleşiyor. sonra tv yi açıyoruz kendisi ısınana kadar genleşiyor.
kullanılan plastik kalitesi, cihazın büyklülüğü daha büyük etken.
ne yazıkki yapacak birşey yok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
bir kere Samsung gördüğünüz fiziki bazı hatta hepsi donanım v.s olarak "kalitesizdir"
arka kapaktan başlayın her tarafı elle tutulur bir şeyi de yoktur,ancak günümüz uyanık Çin lileri
öyle yakışıklı hale getiriyorlar ki malzemeyi aklınız şaşar yaw,halbuki en kalitesiz ham madde
ile üretiliyor(bunlar zaten fason işleridir,TV üreticilerle böyle kumanda dahil boktan işlerle
uğraşmazlar piyasada bunları üreten bir sürü yan sanayicileri vardır)

öncelikle arka kapak ABS malzemeden olmalıdır kimse var peki! Pio da var Tosh da var(bazı HiEnd lerinde)
Sharp da var(bazılarında) gibi Pio hariç tek bir tane adma gibi bu malzemeleri kullanan yok,zaten
bunlar da eskiden di yaw mazi oldu artık

arka kapak demeyin herifler öyle adi plastik den yapıyorlarki,ülen dingil insanlar bunları Samsung/Sony olunca
marka sanıp bir de bir dolu para sayıyorlar,adam gibi üretsene,nerdeee

dahili donanım ve özellikle component v.s hepsi en kalitesiz malzemeler! MBoard öyle Trafo v.s adeta dökülüyor!

abi Samsung 74 QLED filan kaç para yaw veya Sony XG bilmem ne diye satılan panel kaç paradır???
herifler BMW/Merso filan gibi marka sattıklarını sanıyorlar ama Hacı Murat misali yaw:haha

ben onun için bu işler ayağa düştü diyorum her zaman!

yakında bu mallar Pazar tezgahlarında yerini alırsa hiç şaşırmayın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt