Yeni televizyonda başlayan genleşme sesleri sorunu

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Televizyonum kendi standı üzerinde duruyor. Ayrıca yakınında hiçbir ısı kaynağı yok ve oda sıcaklığı da 22 derecede.
Bu genleşme sesi zamanla geçecek ise bir süre katlanmamda sorun yok. Ben de yepyeni tv'i (garanti çerçevesinde) servise göndermek istemiyorum.
Bu Korona günlerinde televizyon fazla izleniyor, acaba onun da bir etkisi oldu mu diyorum...
Isi kaynaginin yakininda olmasi onemli degil aksine televizyonun isindigindaki isi degeri ile ortam sicakligi farkindan yapiyor ve 1 2 ay sonra bitiyor bende oyle olmustu fazla takilacak bir durum degil

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
eskiden arka kapak ve genleşme bölgelerine bez bant uygulaması yapılır. tabiki maliyet hesabında buda göze alındı ve uygulama kaldırıldı.ısı kaynağı sizin cihazınız sonuçta led bar gruplarıda ısı kaynağı led bar maliyet hesabında göz ardı edilemiyor.

A Çevrimdışı

alwaysloser

Yeni Üye
28 Ara 2020
1
38
Bizimde yeni aldığımız samsung55ru7105 modelinde bu sesler sürekli oluyordu taki 6. Ayına gelip biz dokunmadığımız halde ekranda çatlak oluşuncaya kadar, sol alt köşeden ekranın iç kısmından darbe almış gibi yıldız misali çatlaklar oluştu ve o sesler gitti tv yi ücretli yaptırdım panel komple değişti ve şu anda yeni gelen tv de de bu sesler var ki korkuyorum yine aynı şey olursa samsung servisine ve önlerindeki listede yazılanların dışına çıkamayan samsung çözüm ekibine kendimizi nasıl anlatacağız...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bizimde yeni aldığımız samsung55ru7105 modelinde bu sesler sürekli oluyordu taki 6. Ayına gelip biz dokunmadığımız halde ekranda çatlak oluşuncaya kadar, sol alt köşeden ekranın iç kısmından darbe almış gibi yıldız misali çatlaklar oluştu ve o sesler gitti tv yi ücretli yaptırdım panel komple değişti ve şu anda yeni gelen tv de de bu sesler var ki korkuyorum yine aynı şey olursa samsung servisine ve önlerindeki listede yazılanların dışına çıkamayan samsung çözüm ekibine kendimizi nasıl anlatacağız...
Ben olsam THH'ye verirdim. 6'ncı ayında bu hale gelen ürünü düzeltmeleri için bir de ücret vermezdim doğrusu.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bende de samsung tv var eski tv de samsung du fakat böyle bir genlesme problemi yok üretim veya tasarim hatasi olmali.
sicaklik degisimi konusunda da oturma odasi evde olmadigim zamanlar kaloriferi kapali tuttugum icin buz gibi oluyor (max bir kac deece sicaklik) eve gelince kaloriferi aciyorum tv yi aciyorum evde tshirtle oturuyorum ( en az 20 derece sicaklik ) fakat yinede sorun olmuyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,628
Kış aylarında genleşme sesi kaçınılmazdır. Klima bile otomatige girip dur kalklarda genleşme sesi yapıyor. Güneş battıktan sonra balkondaki aliminyum korkuluklar , stop edince araba motoru kapudu vs vs hepsinde genleşme sesi vardır. Fizik kanunudur ısınan cisim genleşir. Tv de ise plastik aksamlarda ürün eskidikçe plastik iyice sertleşiyor nispeten ses azalıyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Büyük ihtimalle alakasi olmayabilir ama sorun isi kaynakli olmayabilir, tv de yapilan islemde soruna neden olabilir, benim oscam denemeleri yaptigim tv deneme esnasinda ve sonrasinda catirdiyor resmen, (ayni anda hem telnet ile islem yapiliyor hem de tv/youtube acik ).Odadaki diger tv ler normal.Ayni tv ye ayni model baska anakart taktigimda sorun yok veya deneme yapmadigimda veya karti baska tv ye takinca yine sorun yok.
Tv nin ip numarasini bilen/bulan birisi sifreye gerek kalmadan tv ye baglanabiliyor, nette medion(vestel) tv lerin güvenlik acigi ile ilgili yazi okumustum..netflix veya benzeri üyelik bilgileriniz bu sekilde ele gecirilebiliyormus..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
bende de samsung tv var eski tv de samsung du fakat böyle bir genlesme problemi yok üretim veya tasarim hatasi olmali.
sicaklik degisimi konusunda da oturma odasi evde olmadigim zamanlar kaloriferi kapali tuttugum icin buz gibi oluyor (max bir kac deece sicaklik) eve gelince kaloriferi aciyorum tv yi aciyorum evde tshirtle oturuyorum ( en az 20 derece sicaklik ) fakat yinede sorun olmuyor.
Ülkeye göre üretim olabilir mi acaba :alala
Aklıma ilk gelen bu oldu sevgili Bratan :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Büyük ihtimalle alakasi olmayabilir ama sorun isi kaynakli olmayabilir, tv de yapilan islemde soruna neden olabilir, benim oscam denemeleri yaptigim tv deneme esnasinda ve sonrasinda catirdiyor resmen, (ayni anda hem telnet ile islem yapiliyor hem de tv/youtube acik ).Odadaki diger tv ler normal.Ayni tv ye ayni model baska anakart taktigimda sorun yok veya deneme yapmadigimda veya karti baska tv ye takinca yine sorun yok.
Tv nin ip numarasini bilen/bulan birisi sifreye gerek kalmadan tv ye baglanabiliyor, nette medion(vestel) tv lerin güvenlik acigi ile ilgili yazi okumustum..netflix veya benzeri üyelik bilgileriniz bu sekilde ele gecirilebiliyormus..
Oscam "ağır" gelmesin :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
O işlem TV'nin işlemcisini ısıtıyor olabilir.
O işlemciyi soğutan blok da kasayı ısıtıyor olabilir ama TV'de panel ve aydınlatmadan daha büyük bir ısı kaynağı yok.
Bir de besleme ünitesi.
Anakartta işlemci dışında ciddi miktarda ısınacak eleman azdır bence.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ülkeye göre üretim olabilir mi acaba :alala
Aklıma ilk gelen bu oldu sevgili Bratan :)
markalarin ürünlerini ülkelere göre farkli ürettigini hepimiz az cok biliyoruz fakat konun almanya-türkiye farki oldugunu sanmiyorum öyle olsa türkiyede satilan bütün samsung tv lerde en azindan bahsi gecen samsung tv modelinde olmasi gerekirdi bence muhtemelen üretim hatasi genel bir ariza olsa ben olmasamda sizin gibi tv isleriyle alakali insanlarin bunu biliyor olmasi ve bu problem bilinen birsey o modellerin hepsinde var tarzinda bir yorum yapmasini beklerdim

volkswagen in türkiyedeki araclarinda kullanilan dsg sanzimanlarinin problem yaptigini herkes bir sekilde okumustur almanyada ben kimseden bu tarz birsey duymadim golf modeli örnegin en cok satilan araclarda 1. sirada
alim gücünün düsük oldugu ülkelerde kär oranini düsürmeden satisi yüksek tutmak icin malzeme kalitesinden kisarak maliyeti düsürdükleri icin oluyor bu tarz seyler diye düsünüyorum

Geri
Üst Alt