YENİ ENERJİ REGÜLASYONU (MART 2021)

Geçiş sizce mantıklı mı?

• evet

Oy: 12 75.0%
  • hayır

Oy: 5 31.3%

• Kullanılan toplam oy
    16
hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bu tür satış yapan mağazalar elinde (stok) ürün ile çalışmıyor. Müşteri sipariş geçiyor mağazaya, parasını peşin/taksit ödüyor, mağaza fabrikaya bildiriyor, fabrikadan da servise, servis eve getirip kuruyor.

Sistem bu, diğer türlü oluşacak maliyetler yüzünden bu fiyatlara satmaları imkansız zaten.
bu fiyatları alırken muhtemelen belli bir sayı konusunda anlaşıyorlardır. o kotayı tutturmak için erkenden ürünlerin hepsini satışa çıkarmış olabilirler. beyaz eşyaya ihtiyacı olanlar için güzel fırsatlar

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
A+++ lar yeni A sınıflarından daha az enerji tüketiyor. Çünkü biri atıyorum 200 çalıştırma sonucunda 297 kWh enerji tüketirken. Yeni A sınıfları 100 çalıştırmada 200 kWh tüketiyor. Bu bildiğiniz göz göre göre enayiliktir. Tüketiciyi salak yerine koymaktır. Bence beyaz eşyaların genelinde değişecek tek şey sadece inverter motorlar. (Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi)

Son düzenleme:
sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bende ilk defa dün akşam gördüm reklamını.İyice kafalar karışacak yine.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Reklamda eski A++ yeni B ye tekabul ediyor diyor ama siz bayiye gittiğinizde E oluyor. Reklamda orayı sanki eski A++ lar yeni B gibi göstermiş.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Diğer firmalar ses çıkarmıyor. çoğu satıcı bayi bile satarken söylemiyor çok büyük sıkıntı var. arçelik beko da ürünler eski onlar E F bizde A++ diyen bir satış mağazası gördüm ben. hangi marka yazmıyacağım ama salağa yatmaları hoş değil.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Diğer firmalar ses çıkarmıyor. çoğu satıcı bayi bile satarken söylemiyor çok büyük sıkıntı var. arçelik beko da ürünler eski onlar E F bizde A++ diyen bir satış mağazası gördüm ben. hangi marka yazmıyacağım ama salağa yatmaları hoş değil.
Eldeki ürünler bitsin diye galiba.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Eldeki ürünler bitsin diye galiba.
Eldeki ürün bitsin diye böyle bişi denmez ki hocam. doğrusu neyse anlatırsın insanlara. sanki tüm firmalar bu sisteme geçmiyor yada e f olunca aynı ürün fazla tüketim yapıyor. neden şaşıyorsam hoş Seg i Vestel ,, Altus'u Arçelik diye satanlar duyuyorum ben :)

H Çevrimdışı

hamur

Yeni Üye
22 Ağu 2019
39
41
pek A makine olmayacakmis diye duydum ilerde cikacak daha tasarruflulara ayirmislar A sinifini. eski a+++ lar bile c mi d mi ne oluyormus.
tv.lerde hdr acikken ne kadar harciyor o ayri belirtilecekmis iyi olmus aslinda

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
en basit anlatım fabrika verilerinden normal ev kullanımına göre yeniden oluşturuldu demek. eskiden çamaşır makinaları 260 bulaşıklar 220 yıkamaya göre hesaplanıyordu şimdi 100 kullanıma göre hesaplanacak. bazılarına göre az gelebilir ama haftada 2 kere çalıştırmaya denk geliyor ki ab standartlarında normal gibi. bizde de çekirdek aileler için yakın değerler.

ben bu işin iyi olacağına inanıyorum. Seg flavel adını zar zor hatırladığımız firmalar bile a+++ diyip geçiyordu bu ölçüm değerleri ile. şimdi ana çatı firmalar A - B seviyelerine ulaşmak için arge ye yatırım yapmak zorunda kalacak. en alt markalar F-G ye mahkum tabi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

birde eski ürünlerin satışına 1 aralık 2020 e kadar izin var. 1 aralıktan sonra eski regülasyondan ürün satışı yasaklanıyor. bu yaz iyi kampanyalar indirimler olur.

A101 elinde ne varsa sitesine yüklemiş bile
İyi ama buzdolabında ,Daha önce A++ diye satılan buzdolaplarının aynı ölçü,aynı tip F sınıfı diye işaretlemişler ve tüketim değerleri %10 artmış durumda.ilginç.Daha önceki A++ ların tüketim değerleri boş dolabı çalıştırarak elde ettikleri değerlerdi büyük ihtimalle.Şimdiki F değerleri daha mı gerçekci acaba.Oysa sizin yazdığınıza göre 260 yerine 100 yıkamaya göre endekslenince sarfiyatın düşmesi gerekmiyor mu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İyi ama buzdolabında ,Daha önce A++ diye satılan buzdolaplarının aynı ölçü,aynı tip F sınıfı diye işaretlemişler ve tüketim değerleri %10 artmış durumda.ilginç.Daha önceki A++ ların tüketim değerleri boş dolabı çalıştırarak elde ettikleri değerlerdi büyük ihtimalle.Şimdiki F değerleri daha mı gerçekci acaba.Oysa sizin yazdığınıza göre 260 yerine 100 yıkamaya göre endekslenince sarfiyatın düşmesi gerekmiyor mu?
Araçlarda ortalama tüketim vardır kısa mesafe hep fazladır. Mantık aynı düşünün.
Aslında değişen hiç birşey yok, sadece sınıflandırma değişti.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Araçlarda ortalama tüketim vardır kısa mesafe hep fazladır. Mantık aynı düşünün.
Aslında değişen hiç birşey yok, sadece sınıflandırma değişti.
Bende, boş evde,başka hiç bir elektrikli aletin çalışmadığı ortamda buzdolabım tek başına günde 4 kw yakmış.Değiştirmeyi düşünmeye başlamıştım.Şimdi A++ vestel nfk 4801 i alırsam tüketim değeri olarak neyi göreceğim, ya da vestel nfk 48010 F sınıfını alırsam ne göreceğimi düşünüyorum.Aralarında yaklaşık %10 fark var.Hatta bir üründe inverter kompresör belirtilmediği halde 10 yıl kompresör garantisi koymuşlar.Kafam iyice karıştı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt