Yeni Bölümümüz Hayırlı Olsun

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
S SHADOW, kislari don yemedigi surece heryerde yetisir.
Adanada herkesin evinin bahcesinde mutlaka limon vardir.
Saksinda yada 30-40lt hacimli kovada gerektigi kadar buyuyemez
Ciliz kalir urun alamazsin.
hocam okulda görmüştüm kovaya koymuşlar üzerinde vardı bi kaç tane limon
bizim burda bahceye dikmem zor, cocuklar filan söker muhtemelen ben istanbula gidince
neyse o zaman ben limondan vazgecip heves ettiğim kaktüs işine bakayım o zaman:uyku1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam okulda görmüştüm kovaya koymuşlar üzerinde vardı bi kaç tane limon
bizim burda bahceye dikmem zor, cocuklar filan söker muhtemelen ben istanbula gidince
neyse o zaman ben limondan vazgecip heves ettiğim kaktüs işine bakayım o zaman:uyku1
Shadow Biz tanışıyormuyuz sizinle bir yerlerden? :alala

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Hmmm bu soruya cevaben ''En iyi bildiğim şey haddimdir'' diyerek cevap yazamıyorum doğal olarak. İnanıyorum ki konunun uzmanı bir arkadaşımız detaylı bilgi verecektir.

O zaman ikinci soru da benden gelsin.

En çabuk büyüyüp serpilen ve gölge yapacak olan ağaç hangisidir, Arka bahçeye çabuk büyüyecek ve gölge yapacak bir ağaç lazım :)))

Bunun yanısıra sanıyorum ki şu dünyada geriye bırakacağımız en önemli miraslardan birisi ağaç olsa gerek.

Haydi bir diğer soru da yine benden gelsin.

3 katlı binanın orta katında oturuyoruz. Evin her cephesi açık bu nedenle Yatak odasının bulunduğu cephe hariç hemen her noktadan sabah 7 den akşam 7-8 e kadar mevsimin durumuna göre güneş alıyor durumdayız. Alt katta asma var, onun bizim balkona uzaması zor değil, acaba bunu avantaja çevirip doğal bir branda yapabilirmiyiz (Aslında branda var ama yaşadığımız yer doğal bir cennet gibi neredeyse, o nedenle imkan var ise balkonu da doğal yollardna kapatmak isterim lakin Sevgili eşim böceklerden oldukça korkar, Fare vs yürür asma dalından derler, bunun aslı astarı varmıdır?

Bir konuya çare üretmeye çalışırken başka bir konuda dert açmayalım başımıza? :alala

- salkım söğüt yatırım tavsiyesidir.

- evet fare sincap gibi hayvanlar tırmanabilir. hatta evde kuş civciv gibi hayvanlar varsa kedi bile çıkar rahatlıkla. ayrıca hakikaten karıncası böceği bitmez, nefret ettirir insanı . tabiat gerçekten çok güzel ama uzaktan :hihi

G Çevrimdışı

Geologist

Yeni Üye
2 Eyl 2018
1
61
ilk soru benden gelsin
evde bi kovanın içinde limon ağacı yetiştirilir mi
iklim önemli mi
Limon ağacı iç mekanlarda yetişir . Fakat sağlıklı ürün almanız oldukça zor .. yazın mutlaka dışarı çıkarmanız lazım .Eğer karasal iklim ve kışın soğuk geçen bir yerde yaşıyorsanız kışın mutlaka içeriye almanız gerekir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

- evet fare sincap gibi hayvanlar tırmanabilir. hatta evde kuş civciv gibi hayvanlar varsa kedi bile çıkar rahatlıkla. ayrıca hakikaten karıncası böceği bitmez, nefret ettirir insanı . tabiat gerçekten çok güzel ama uzaktan :hihi

Abi direkt olarak soğudum konudan :kiskis

Bir de bir şey soracaktım, Bu salkım söğüt VA mı olsun yoksa IPS mi? ayrıca manzarasını izlerden HDR desteği veriyor mu?

:kiskis

Şaka bir yana tavsiye için teşekkür ederim azizim :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Abi direkt olarak soğudum konudan :kiskis

Bir de bir şey soracaktım, Bu salkım söğüt VA mı olsun yoksa IPS mi? ayrıca manzarasını izlerden HDR desteği veriyor mu?

:kiskis

Şaka bir yana tavsiye için teşekkür ederim azizim :ok

salkım söğüt özelliği itibariyle VA tipidir, gölgesinde sorunsuz keyifli oturma imkanı sunarken yan taraflara doğru kaydığınızda gölgede ve konforda azalmalar yaşanabilir ama gölgesindeki eşsiz konfor ve serinlikten dolayı ve dallarından yapraklarına olan enfes renk geçişlerinden mütevellit benim çok sevdiğim bir türdür. :haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
salkım söğüt özelliği itibariyle VA tipidir, gölgesinde sorunsuz keyifli oturma imkanı sunarken yan taraflara doğru kaydığınızda gölgede ve konforda azalmalar yaşanabilir ama gölgesindeki eşsiz konfor ve serinlikten dolayı ve dallarından yapraklarına olan enfes renk geçişlerinden mütevellit benim çok sevdiğim bir türdür. :haha1

Gerçeğe bu kadar yakın bir tanımlama, iyi bir espritüel zeka gerektirir azizim, Tebrik ederim sizi :ok

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Limon ağacı iç mekanlarda yetişir . Fakat sağlıklı ürün almanız oldukça zor .. yazın mutlaka dışarı çıkarmanız lazım .Eğer karasal iklim ve kışın soğuk geçen bir yerde yaşıyorsanız kışın mutlaka içeriye almanız gerekir.
balkona koysak olur mu yazın

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Sincap gelse bir nevi kabul ama fare istemem şahsen. :sirit
Bizim eski evimize kedi girmişti, mutfakta çöp kutusunu düşürünce fark etmiştik. :kop

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Sincap gelse bir nevi kabul ama fare istemem şahsen. :sirit
Bizim eski evimize kedi girmişti, mutfakta çöp kutusunu düşürünce fark etmiştik. :kop

babaannem bahçedeki kümese sansar girince yeni civcivleri büyük balkona almıştı, karaktersiz sansar balkonada tırmanmış tabi. bizde ufağız, gecenin bir yarısı baktım takırtı geliyor dedeme seslendim usulca balkona çıktık, bu karakter yoksunu sansarla göz gözeyiz. neyse bizi görür görmez topukladı tabi ama manzara fecaat, 20 tane civcivi boğmuş kafasını koparmış. yaşım en fazla 6-7 , bak 30 sene geçmiş hayatımda hiçbir belgeselde böyle vahşi bir ortam görmedim, isterse 10.kat olsun hayatta hiçbir yerde balkon kapısı açık uyumam. buda böyle bir anımdır :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
babaannem bahçedeki kümese sansar girince yeni civcivleri büyük balkona almıştı, karaktersiz sansar balkonada tırmanmış tabi. bizde ufağız, gecenin bir yarısı baktım takırtı geliyor dedeme seslendim usulca balkona çıktık, bu karakter yoksunu sansarla göz gözeyiz. neyse bizi görür görmez topukladı tabi ama manzara fecaat, 20 tane civcivi boğmuş kafasını koparmış. yaşım en fazla 6-7 , bak 30 sene geçmiş hayatımda hiçbir belgeselde böyle vahşi bir ortam görmedim, isterse 10.kat olsun hayatta hiçbir yerde balkon kapısı açık uyumam. buda böyle bir anımdır :hihi

Ben uyurum ama sineklik olması lazım.:kas
Sivriler beni rahat bırakmıyor. :rant

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt