Yeni Bölümümüz Hayırlı Olsun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konuya ilk mesajı espri olarak yazıyorum kimse altında kinaye aramasın lütfen :kiskis

Sota Sota Başkan keşke konu başlıklarına ODUNLAR ve İKİ AYAKLI ODUNLAR diye bir bölüm daha ekleseydik :kop

Yaklaşık 1 yıldır ciddi emek ve özveri ile bu hale getirebildiğimiz forumumuzun, içeriğindeki bilgi ve ikili ilişkilerdeki kalitesini koruyarak büyümesi konusunda önce mutluluğumu sizlerle paylaşmak ve sonrasında ise verdiğiniz yapıcı desteklerden dolayı herbirinize tek tek teşekkür etmek istiyorum.

Bütün Yönetici arkadaşlarım ve tüm forumdaşların ellerine emeğine sağlık :ok

Sota Sota 1 yıl oldu mu yoksa var mı daha? :alala

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
ilk soru benden gelsin
evde bi kovanın içinde limon ağacı yetiştirilir mi
iklim önemli mi

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Oooooo kaçak kardeşim nasılsın bakalım? Nerelerdesin Görüşemiyoruz :alala
Abi foruma çoğunlukla bakıyorum. İşler yoğun, şehirdışındayım hep hatta araya bi Gürcistan sıkıştırdım minik çaplı+ cenaze+düğün oldu bi gülüyoruz bi ağlıyoruz :))))

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
S SHADOW, kislari don yemedigi surece heryerde yetisir.
Adanada herkesin evinin bahcesinde mutlaka limon vardir.
Saksinda yada 30-40lt hacimli kovada gerektigi kadar buyuyemez
Ciliz kalir urun alamazsin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ilk soru benden gelsin
evde bi kovanın içinde limon ağacı yetiştirilir mi
iklim önemli mi

Hmmm bu soruya cevaben ''En iyi bildiğim şey haddimdir'' diyerek cevap yazamıyorum doğal olarak. İnanıyorum ki konunun uzmanı bir arkadaşımız detaylı bilgi verecektir.

O zaman ikinci soru da benden gelsin.

En çabuk büyüyüp serpilen ve gölge yapacak olan ağaç hangisidir, Arka bahçeye çabuk büyüyecek ve gölge yapacak bir ağaç lazım :)))

Bunun yanısıra sanıyorum ki şu dünyada geriye bırakacağımız en önemli miraslardan birisi ağaç olsa gerek.

Haydi bir diğer soru da yine benden gelsin.

3 katlı binanın orta katında oturuyoruz. Evin her cephesi açık bu nedenle Yatak odasının bulunduğu cephe hariç hemen her noktadan sabah 7 den akşam 7-8 e kadar mevsimin durumuna göre güneş alıyor durumdayız. Alt katta asma var, onun bizim balkona uzaması zor değil, acaba bunu avantaja çevirip doğal bir branda yapabilirmiyiz (Aslında branda var ama yaşadığımız yer doğal bir cennet gibi neredeyse, o nedenle imkan var ise balkonu da doğal yollardna kapatmak isterim lakin Sevgili eşim böceklerden oldukça korkar, Fare vs yürür asma dalından derler, bunun aslı astarı varmıdır?

Bir konuya çare üretmeye çalışırken başka bir konuda dert açmayalım başımıza? :alala

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
bir önceki sene balkonda karpuz yerken üşenip karpuz çekirdeklerini kimse görmeden saksının içine atmıştım. bu sene çiçekler açtı ve iki tane küçücük karpuz oldu ama büyümediler ufacık kaldılar ve gelişemediler. nerde yanlış yaptım ne yapmam gerekirdi. seneye tekrar çıkarsa ne yapayim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bir önceki sene balkonda karpuz yerken üşenip karpuz çekirdeklerini kimse görmeden saksının içine atmıştım. bu sene çiçekler açtı ve iki tane küçücük karpuz oldu ama büyümediler ufacık kaldılar ve gelişemediler. nerde yanlış yaptım ne yapmam gerekirdi. seneye tekrar çıkarsa ne yapayim.

Abicim bonustan karpuz çıkmış daha ne olsun :kiskis

Bak sen öyle dedin de aklıma geldi, Yaz başında yani MAYIS ayında BİM mağazasından soğan kök şeklinde balkon çiçeği aldık, HAZİRAN da açar dediler.

Bitkilerin topraktan çıkması 2 hafta sürdü, geçen haftalarda da yaklaşık 30cm büyüdüler lakin EKİM ayına girmek üzere olduğumuz şu günlerde ortada halen çiçek miçek yok :kop

Anladım ki bu tarla tapan işleri ince işlermiş :kiskis

Ben özene bezene uğraştım çiçek çıkmadı, sen yediğin karpuzun çekirdeğini tembelliğindne toprağa sallamışsın karpuz olmuş daha ne olsun :kiskis

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Abicim bonustan karpuz çıkmış daha ne olsun :kiskis

Bak sen öyle dedin de aklıma geldi, Yaz başında yani MAYIS ayında BİM mağazasından soğan kök şeklinde balkon çiçeği aldık, HAZİRAN da açar dediler.

Bitkilerin topraktan çıkması 2 hafta sürdü, geçen haftalarda da yaklaşık 30cm büyüdüler lakin EKİM ayına girmek üzere olduğumuz şu günlerde ortada halen çiçek miçek yok :kop

Anladım ki bu tarla tapan işleri ince işlermiş :kiskis

Ben özene bezene uğraştım çiçek çıkmadı, sen yediğin karpuzun çekirdeğini tembelliğindne toprağa sallamışsın karpuz olmuş daha ne olsun :kiskis
fotosunu bulamadım çok çekmiştim aslında. benim karpuz küçücük bişe oldu ya büyümedi :) öyle ama şans nasip demekki.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt