Yan binada hipernet var

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
kim işinden olmuş hocam?Hiç duymadım açıkcadı adli olarak böyle olaya karışan hakkında dava açılanda duymadım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yapma hocam bunlar istisna olaylar.Ayrıca karışmıştır karışmamıştır birşey diyemem ama ben etrafımda hiç duymadım.Sen ortak kullanıcam de herkese ayrı şifre , ldap benzeri kimlik denetimi, miktotik ürünlerinde vardı benzer bir yapı.Ayrıca kafelerin tümünde sadece wifi şifresi var log tutma yokki kanun tutacaksın diyor.Bizim üniversitesi de çok titiz davranıyorlar başkanlık mesela prof. lar kimlik denetimi istemiyor ama herkese mecbur yani.

Çok örneği var.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
peki arkadaşlar,internet sağlayacılar yan binadan port yada hat çekmezlermi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çok anlamam bu kondan ,çünkü benimde arkadaşımın başına geldi burada yazdım yardım almak için ama ...
Ben kablo çekeceklerini sanmıyorum ,çünkü adres devreye girecek,fatura adresi ve bina numarası ,işte bu yüzden "sanmıyorum" dedim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Oraya kadar saha dolabından kablo geliyorsa, sizin binaya da gelebilir. Ama dolapta bunun için yer var mı bilmem.
Zaten işin ciddiyetinde olsalar altyapı tümden yenilenirdi.
O bina yeni mi peki? Mahallenizde telekom altyapı çalışması oldu mu yakın tarihlerde?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Ali Cengiz mod; on

E em1r. Yan binada internet almayan daire varsa onun kapı no dahil adresi ile başvur. Sonuçta ikametgah vs istenmiyor müracatta. Otomatik ödeme talimatı ver.
Kutudan eve hat çekme işlemi kullanıcıya ait zaten. Telekom tarafından hat verilince yan binadaki kutudan senin binanın kutuya kablo çek, senin binadaki kutudan modeme nasıl olsa kablo çekili.
Ver modeme yetkiyi, gör ondan sonra etkiyi ! ?

Ali Cengiz mod; off.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ali Cengiz mod; on

E em1r. Yan binada internet almayan daire varsa onun kapı no dahil adresi ile başvur. Sonuçta ikametgah vs istenmiyor müracatta. Otomatik ödeme talimatı ver.
Kutudan eve hat çekme işlemi kullanıcıya ait zaten. Telekom tarafından hat verilince yan binadaki kutudan senin binanın kutuya kablo çek, senin binadaki kutudan modeme nasıl olsa kablo çekili.
Ver modeme yetkiyi, gör ondan sonra etkiyi ! ?

Ali Cengiz mod; off.

Yalnız kutuya giden kabloyu nasıl tespit edecek? O daireden gelen kabloyu nasıl bulacak? :hihi

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Yalnız kutuya giden kabloyu nasıl tespit edecek? O daireden gelen kabloyu nasıl bulacak? :hihi

İşte burası çokomelli !! ?

Telekom normalde hattı etiketleyip gidiyor. (Tahsis ettikleri hat üzerine abone adı ve no yazan kağıt yapıştırıyor.) Etiketleme yoksa bile etiketleme yapılması istenir. (Ücretsiz bir işlem)

Kendi kutusundaki hat tespiti için de "bili bili" denilen cihazdan kullanarak doğru yeri bulabilir. (Muhtemelen kendi hattı da şu anki internetine etiketlidir. Etiket yoksa bu cihaz gerekir.) (Çoğu bilgisayarcıda vardır. Tanış bilgisayarcı varsa bedavalık bi işlem.) Sonrası, telekomun verdiği hattı eve giden hatta bağlamak. bkz, bili bili

images

Çıkarıldığım işte süperonline ve ttnet in kurumsal tarafındaki kuruluşlara bu şekilde modem kurulumlarını yapıyordum.

Rumuz, tecrübe. ?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İşte burası çokomelli !! ?

Telekom normalde hattı etiketleyip gidiyor. (Tahsis ettikleri hat üzerine abone adı ve no yazan kağıt yapıştırıyor.) Etiketleme yoksa bile etiketleme yapılması istenir. (Ücretsiz bir işlem)

Kendi kutusundaki hat tespiti için de "bili bili" denilen cihazdan kullanarak doğru yeri bulabilir. (Muhtemelen kendi hattı da şu anki internetine etiketlidir. Etiket yoksa bu cihaz gerekir.) (Çoğu bilgisayarcıda vardır.) bkz, bili bili

images

Çıkarıldığım işte süperonline ve ttnet in kurumsal tarafındaki kuruluşlara bu şekilde modem kurulumlarını yapıyordum.

Rumuz, tecrübe. ?

Dükkana gidip "bili bili alacaktım" desem herhalde akıl hastahanesini ararlar hocam? :sirit
Ethernet ve telefon kablolarını test eden cihazlara benziyor.
Sanırım bir ucundan verdiğimiz sinyali diğer kablolarda bulmamıza yarıyor? Ya da onun gibi bir şey? :kiskis:hmm

Alınmazsın umarım ama aklıma Cem Yılmaz'ın şu skeci geldi;

:kiskis

Güncelleme : Google'a "bili bili" yazdım ve cihazları getirdi. :haha:clap2:haha1

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Alınacak bişii yok ilk işe başladığımda cihazın ismine bende şaşırmıştım ? ?

Dediğin işe yarıyor tam olarak.:cak

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Açıkçası güven meselesi sizin samimiyetinize bağlı.
TP-link gibi firmaların giriş seviye ürünleri işinizi görmez.
Bu işin router yani modem tarafı da önemli.
Binada güvenebileceğiniz bir tanıdık yoksa zaten ortak kullanmanız zor.

Araya giren engel sayısı arttıkça sinyal kalitesi ve kuvveti etkilenir.
Bu işin daha profesyonel çözümleri var, ama bunun için yine internetinden faydalanabileceğiniz farklı bir yer lazım.
Ve tabi maliyetli bir iş. Antenlerin de birbirini görecek şekilde konulması şart.

Videodaki adam Umut Barış Umut Barış sen misin Dostum :hihi:hihi:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt