Yan binada hipernet var

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Arkadaşlar merhaba,
Son günlerde internetim kötüleşti 1 mbps zor görüyorum.ne yaptıysam sonuç alamadım.santral uzak en fazla 3 mbps görürsün dediler.ttnet,türknet,net galaksi geziyorum.bu arada 6.7 leri görüyorken 5.4.3 en son 0.5 lere düştü.bu arada kapsama sorguladığımda yan binada 10.mt var aramızda vdsl olduğunu ve 35 mbps hız aldıklarını gördüm.tabi onada dolabı farklı santreli farklı deyip baştan savdı telekom müdürlük.şimdi ne yapabilirim gelde çıldirma yan bina 35 mbps sen 1 bile değil.ya kaçak hat çekicem yada arabayla telekom binasına dalacam yol gösterin arkadaşlar.hafta içi santrelede gidicem bakalım onlar ne diyecek

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Umut Barış Umut Barış,
hocam,tp link menzil güçlendiricisi var iş görürmü. yan bina 10.mt mesafe var ama duvarlar vesaire iş görürmü veri kaybı olur.bu arada adamlar yanaşırmı herkes kıçından korkuyor bilemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış,
hocam,tp link menzil güçlendiricisi var iş görürmü. yan bina 10.mt mesafe var ama duvarlar vesaire iş görürmü veri kaybı olur.bu arada adamlar yanaşırmı herkes kıçından korkuyor bilemedim

Açıkçası güven meselesi sizin samimiyetinize bağlı.
TP-link gibi firmaların giriş seviye ürünleri işinizi görmez.
Bu işin router yani modem tarafı da önemli.
Binada güvenebileceğiniz bir tanıdık yoksa zaten ortak kullanmanız zor.

Araya giren engel sayısı arttıkça sinyal kalitesi ve kuvveti etkilenir.
Bu işin daha profesyonel çözümleri var, ama bunun için yine internetinden faydalanabileceğiniz farklı bir yer lazım.
Ve tabi maliyetli bir iş. Antenlerin de birbirini görecek şekilde konulması şart.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
Açıkçası güven meselesi sizin samimiyetinize bağlı.
TP-link gibi firmaların giriş seviye ürünleri işinizi görmez.
Bu işin router yani modem tarafı da önemli.
Binada güvenebileceğiniz bir tanıdık yoksa zaten ortak kullanmanız zor.

Araya giren engel sayısı arttıkça sinyal kalitesi ve kuvveti etkilenir.
Bu işin daha profesyonel çözümleri var, ama bunun için yine internetinden faydalanabileceğiniz farklı bir yer lazım.
Ve tabi maliyetli bir iş. Antenlerin de birbirini görecek şekilde konulması şart.

Videodaki adam tanıdık geldi :haha

saka bir yana aradaki mesafe 10mt ise.
hic masrafa girme.
Cat6 çek gitsin.

Bu senin değil sana bu hizmeti reva gorenlerin ayıbı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Videodaki adam tanıdık geldi :haha

saka bir yana aradaki mesafe 10mt ise.
hic masrafa girme.
Cat6 çek gitsin.

Bu senin değil sana bu hizmeti reva gorenlerin ayıbı.

Distribütör olacak adamsın abi. :hihi
Benim de aklıma CAT6 geldi ama nereden nasıl olur onu bilemedim. Havadan CAT6 çeksek söverler herhalde. Yerden olur ancak. :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
Distribütör olacak adamsın abi. :hihi
Benim de aklıma CAT6 geldi ama nereden nasıl olur onu bilemedim. Havadan CAT6 çeksek söverler herhalde. Yerden olur ancak. :kiskis
Mustakil evlerin olduğu sokakta
97mt cat6 cekip kullanmış adamım. sene (2004-2006)

2 bina arasında 10mt kablo kimseyi rahatsiz etmez diye dusunuyorum.

çamaşır teline cat6 bantlayıp çamaşır telini
karşılıklı 2 tane delik dubelle bağladın mi.
taş gibi olur.

ekleme
zamanla güneş,yağmur etkisiyle bantların birakma ihtimali olabilir.

Bant yerine ısı etkiyle daralan makoron kullanarak ömurlük hale getirilebilinir.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

taş gibi olur.

ekleme

Bant yerine ısı etkiyle daralan makoron kullanarak ömurlük hale getirilebilinir.

Ya da çamaşır teline plastik kablo bağı da atılabilir.
Adana sıcağı yoksa erimez herhalde. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

taş gibi olur.

ekleme

hiç gerek yok hocam dış ortam cat 6nalsın çeksin ne tele gerek var ne de çamaşır teline.üniversitede yakın binalar arasında siyah dış ortam cat 6 kullanıyoruz 5 sene oldu gördüklerimizde var havada asılı olanda var şuana kadar sıkıntı çıkmadı.Gerçekten sağlam kablolar dış ortam cat 6 lar .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Her şey güzel de, internetini bu devirde paylaşacak babayiğit nerede?? :bye
daha önce konuşmuştuk insanımızın bencil olması ,kimseye muhtaç olmama iç güdüsü şirketlerin poposunu kaldırdı.Ayrıca ortada yasal değil anlamında bir kanunda yok.Sadece olabilecek bilişim suçlarında öncelikli hat sahibi sorumlu tutuluyor ancak ip adresi , lokasyon bazlı uygulamalar ,sosyal medya uygulamalarından suçu işleyen kişi kolayca bulunabiliyor.

yoksa düşünün 10 daireli bir apartmanda sınırsız 100 mbit paylaşıldışını düşünün zerre yavaşlık ve sorun olmaz.Ama bizim insanımız boşver şimdi milletle ortak kullanmayalım 8 mbit neyimize yetmez deyip kendini avutuyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
daha önce konuşmuştuk insanımızın bencil olması ,kimseye muhtaç olmama iç güdüsü şirketlerin poposunu kaldırdı.Ayrıca ortada yasal değil anlamında bir kanunda yok.Sadece olabilecek bilişim suçlarında öncelikli hat sahibi sorumlu tutuluyor ancak ip adresi , lokasyon bazlı uygulamalar ,sosyal medya uygulamalarından suçu işleyen kişi kolayca bulunabiliyor.

yoksa düşünün 10 daireli bir apartmanda sınırsız 100 mbit paylaşıldışını düşünün zerre yavaşlık ve sorun olmaz.Ama bizim insanımız boşver şimdi milletle ortak kullanmayalım 8 mbit neyimize yetmez deyip kendini avutuyor.
Bu kadar basit değil işte... Arkadaşım, lojmanda wifi şifresini dağıtmış, bylock'tan ilk önce bu alındı, mesleğinden oldu, eşi boşadı, psikolojik sıkıntılar yaşadı, bu durumu anlatana ve temize çıkıp, mesleğine dönene kadar 3 yıl geçti... Ama hâlâ dul...

Bu riski aklı başında kimse almaz. :cigara Alan varsa da, deli cesaretinden dolayı önünde saygıyla eğiliyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sen internetini paylaştın diye işinden olanlar var.Zor bu zamanda ortak internet.
kim işinden olmuş hocam?Hiç duymadım açıkcadı adli olarak böyle olaya karışan hakkında dava açılanda duymadım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu kadar basit değil işte... Arkadaşım, lojmanda wifi şifresini dağıtmış, bylock'tan ilk önce bu alındı, mesleğinden oldu, eşi boşadı, psikolojik sıkıntılar yaşadı, bu durumu anlatana ve temize çıkıp, mesleğine dönene kadar 3 yıl geçti... Ama hâlâ dul...

Bu riski aklı başında kimse almaz. :cigara Alan varsa da, deli cesaretinden dolayı önünde saygıyla eğiliyorum.
yapma hocam bunlar istisna olaylar.Ayrıca karışmıştır karışmamıştır birşey diyemem ama ben etrafımda hiç duymadım.Sen ortak kullanıcam de herkese ayrı şifre , ldap benzeri kimlik denetimi, miktotik ürünlerinde vardı benzer bir yapı.Ayrıca kafelerin tümünde sadece wifi şifresi var log tutma yokki kanun tutacaksın diyor.Bizim üniversitesi de çok titiz davranıyorlar başkanlık mesela prof. lar kimlik denetimi istemiyor ama herkese mecbur yani.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt