vestel yazılım lazım

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
evet bu kadar en kısa zamanda full yazılım veririm atarsın cihazına allahın izni ile çalışır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

mainbordda başka bir donanım arızası yok ise full yazılımdan sonra çalışır sabır lütfen.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
arkadaşlar kurtarma core versiyon full yazılım derken ana katı ezberlettiniz yapılması gereken şuymuş arka kapak etiket panel etiket ve cihaza uyan yazılım v0137 versiyonlu full yazılım cihaz normale girdi vestel çalışıyor.

bilgilendirme tam açıklamalı olmalı değerli arkadaşlar full yazılım ne işe yarar faydası core nedir kurtarma nedir mb 82s şasisinde bazı model yükseltme yazılımları var servis arkadaşımızın verdiği gibi v5 bunları iyi analiz etmek lazım ben elektronikçiyim 1.5 günüm gitti kartı değiştirmedim çöpe atmadım sonuçta çözüldü 82 90 95 yazılımlarını arka kapak etiket seri no ve panel etiketi üzerinden full yazılım olursa yüzde 99 kart geri dönüyor çalışıyor

servis nasıl atamadı panel nosunu nereden gördü seri noya göre 10 bin adet yazılım var full yazılım olacak hiç bir tv de uğraşmadım ben bu kadar v.e.s.t.e.l nokta

BİLGE USTA yardımlarından dolayı teşekkür ederim verdiği yazılımlar mb 82s serisi üst versiyonlar yükseltme için yada üst versiyondaki modülün kurtarma yada full rar dosyadaki v5 serisi çökme derken ne çökecek u-10 u12 enteğrelerimi çöksün bunlar nand flash değil emmc hiç değil spi flash 4-8 bacaklı bozulduğunda yeni boş enteğre var biri 64 biri 32 mgbyt şaseye göre değişiyor u-10 16 mgbyt olabiliyor dikkat edin seri no ve panele göre full yazılımı yüklersin kart hazır

E ayrılık09 Rica ederim.
Size linkini verdiğim yazılımın tamamen olmayacağını ben de biliyordum birşeylerin eksik olabileceğini size de yazmıştım. Logo ters görüntü vs.
Amaç anakarttaki hatanın yazılımsal olup olmadığını anlamaktı çünkü parçaların bir çoğunu denediğinizi yazmıştınız. Verdiğim yazılım ile sorunun yazılımsal olduğunu anlamış olduk keşke televizyonun barkoduna tanımlı MB82 V5 Yazılım arşivimde olsaydı da sizinle paylaşabilseydim. Yardımım bu kadar olabildi.

B by_fero
Lvds kablosunu söküp takmayı sizin için yazmamıştım uygulamayı siz yaptınız bu uygulama forum sitesinin bir hatası nedeni ile oldu.Hatayı da yazacağım.
Sizin resminizi eklediğiniz televizyon barkoduna göre size full yazılım linki verdim.O televizyon hangi yetkili servise giderse gitsin benim verdiğim yazılım yüklenecek ardından da core update yazılımı yüklenecek 9X Anakartlar yazılımı biraz gec algılar OK tuşuna yaklaşık 30-40 Saniye basılı tutmanız lazımdı.

Ben By_Trol bilge nicki ile 2002 Yılından itibaren bir çok forum sitesinde yöneticilik yaptım ve paylaşımlarda bulundum. Meslektaşlarıma ve elektronik cihaz kullanıcılara destek olmaya çalıştım. Forum sitelerine 3Yıl ara vermiştim ki bu forum sitesini gördüm baktım güzel paylaşımlar var. Üye oldum. Servis olduğum için sürekli online olamıyorum işlerle de ilgilenmem lazım fakat elimden geldiğince yardımcı olmayı denerim.

Forum sitesinin hatasından bahsetmiştim.

Hata şu peş peşe yazılan cevaplar başkasına bile yazılsa forum sitesi cevap mesajlarını birleştiriyor ve cevaplar karışıyor.
Tıpkı B by_fero ya yazılmayan cevabı kendisine yazılmış olarak alğılaması gibi.

Başkasına yazılan cevapların birleşmemesi lazım.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
E ayrılık09 Rica ederim.
Size linkini verdiğim yazılımın tamamen olmayacağını ben de biliyordum birşeylerin eksik olabileceğini size de yazmıştım. Logo ters görüntü vs.
Amaç anakarttaki hatanın yazılımsal olup olmadığını anlamaktı çünkü parçaların bir çoğunu denediğinizi yazmıştınız. Verdiğim yazılım ile sorunun yazılımsal olduğunu anlamış olduk keşke televizyonun barkoduna tanımlı MB82 V5 Yazılım arşivimde olsaydı da sizinle paylaşabilseydim. Yardımım bu kadar olabildi.

B by_fero
Lvds kablosunu söküp takmayı sizin için yazmamıştım uygulamayı siz yaptınız bu uygulama forum sitesinin bir hatası nedeni ile oldu.Hatayı da yazacağım.
Sizin resminizi eklediğiniz televizyon barkoduna göre size full yazılım linki verdim.O televizyon hangi yetkili servise giderse gitsin benim verdiğim yazılım yüklenecek ardından da core update yazılımı yüklenecek 9X Anakartlar yazılımı biraz gec algılar OK tuşuna yaklaşık 30-40 Saniye basılı tutmanız lazımdı.

Ben By_Trol bilge nicki ile 2002 Yılından itibaren bir çok forum sitesinde yöneticilik yaptım ve paylaşımlarda bulundum. Meslektaşlarıma ve elektronik cihaz kullanıcılara destek olmaya çalıştım. Forum sitelerine 3Yıl ara vermiştim ki bu forum sitesini gördüm baktım güzel paylaşımlar var. Üye oldum. Servis olduğum için sürekli online olamıyorum işlerle de ilgilenmem lazım fakat elimden geldiğince yardımcı olmayı denerim.

Forum sitesinin hatasından bahsetmiştim.

Hata şu peş peşe yazılan cevaplar başkasına bile yazılsa forum sitesi cevap mesajlarını birleştiriyor ve cevaplar karışıyor.
Tıpkı B by_fero ya yazılmayan cevabı kendisine yazılmış olarak alğılaması gibi.

Başkasına yazılan cevapların birleşmemesi lazım.
Merhaba mesaj birlestirme islemini forum yazilimina yardimci baska program tarafindan yapilmakta.

Mesaj birlestirme islemi sure bazinda yapilmaktadir.

Mesala sure olarak 1 saat girildigince
sizden baska mesaj atan olmadigi surece ayni konuya attiginiz tum mesajlar birlestirilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhaba mesaj birlestirme islemini forum yazilimina yardimci baska program tarafindan yapilmakta.

Mesaj birlestirme islemi sure bazinda yapilmaktadir.

Mesala sure olarak 1 saat girildigince
sizden baska mesaj atan olmadigi surece ayni konuya attiginiz tum mesajlar birlestirilir.
Sota Sota Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Bir önceki yazımdaki yanlışlıkların olmaması için üyelerin dikkat etmesi gerekiyor. Yapılan yanlışlık kablo değilde yazılım olsaydı sonuç daha farklı olurdu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Sota Sota Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Bir önceki yazımdaki yanlışlıkların olmaması için üyelerin dikkat etmesi gerekiyor. Yapılan yanlışlık kablo değilde yazılım olsaydı sonuç daha farklı olurdu.
Yazilim yapimcisi yabanci.
Yazilim uzerindeki modifikasyonlarda cok fazla yardimci olmuyorlar
Yeteri kadar kodlama bilgim olmadigi icin yazilima mudahele edemiyorum.
lakin
turk coderlarla gorusup bize ozel yazilim yazdirabilirim. :ok

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Yazilim yapimcisi yabanci.
Yazilim uzerindeki modifikasyonlarda cok fazla yardimci olmuyorlar
Yeteri kadar kodlama bilgim olmadigi icin yazilima mudahele edemiyorum.
lakin
turk coderlarla gorusup bize ozel yazilim yazdirabilirim. :ok
sota bey güzel insana benziyorsun amplem ürkütücü özelmi seçtiniz.....

R Çevrimdışı

ramazan_bak 

Yeni Üye
23 Nis 2020
17
41
---iyi günler

---3D SMART 65FA8500 65" LED TV me youtube çalışmadıgı için sizin önermiş oldugunuz Mb97-98 carbon update yi indirerek update yaptım.
Sorunsuz youtube izlemeye başladım...

---2 gün sonra, Ott playerda film izlerken modemden kaynaklı internetim kesilince haliyle tv dondu.
EXİT tuşu ile smart menüsünden çıkış yapabildim ( normalde tv' yi kapatıp açmayınca hiç bir şekilden ott playerdan çıkamıyordum. )

---Bu arada internetim geldiği için tekrar smart menüsüne girdigimde ilk defa samart menüye giriyormuşum gibi hoş geldin ekranı ve kullanıcı sözleşmesi onayı çıktı.
( bunu da arada bir yapıyordu o yüzden pek umursamayarak onaylayıp tekrar OTTPlayer izlemeye başladım. )

---Film izlerken tekrar internetim gitti.
---Bu sefer EXİT tuşu ile çıkış yapamadım.
---Kumandanın kapatma tuşu ile TV' yi yapattım.
---TV' yi tekrar açtığımda VESTEL logosu ekranda kalıyor alttaki mavi ışık sakin bir şekilde yanıp yanıp sönüyor...
---Uzun süreler beklememe rağmen TV, VESTEL LOGO' sunda TAKILI KALDI açılmıyor.
---www.tavsiyeforumu.com sitesinden indirmiş oldugum Mb97-98 carbon updateyi kumandanın ok tuşuna basılı tutarak yapmaya çalıştım ( YEMEDİ ) hiç bir degişiklik olmadı.
---Kocaman televizyon elimde kaldı..
---Yardımlarınıza çok ihtiyacım var.
---Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
Sonuç olarak : TV, VESTEL LOGO' sunda TAKILI KALDI açılmıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
---iyi günler

---3D SMART 65FA8500 65" LED TV me youtube çalışmadıgı için sizin önermiş oldugunuz Mb97-98 carbon update yi indirerek update yaptım.

---2 gün sonra, Ott playerda film izlerken modemden kaynaklı internetim kesilince haliyle tv dondu.
EXİT tuşu ile smart menüsünden çıkış yapabildim ( normalde tv' yi kapatıp açmayınca hiç bir şekilden ott playerdan çıkamıyordum. )

---Bu arada internetim geldiği için tekrar smart menüsüne girdigimde ilk defa samart menüye giriyormuşum gibi hoş geldin ekranı ve kullanıcı sözleşmesi onayı çıktı.
( bunu da arada bir yapıyordu o yüzden pek umursamayarak onaylayıp tekrar OTTPlayer izlemeye başladım. )

---TV' yi tekrar açtığımda VESTEL logosu ekranda kalıyor alttaki mavi ışık sakin bir şekilde yanıp yanıp sönüyor...
---www.tavsiyeforumu.com sitesinden indirmiş oldugum Mb97-98 carbon updateyi kumandanın ok tuşuna basılı tutarak yapmaya çalıştım ( YEMEDİ ) hiç bir degişiklik olmadı.
selam bu yazılım çok indirildi, eğer sürümle alakalı sorun olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bende kullanıyorum :)
internetinizin gitmesi tesadüf, televizyonunuzuz bug'a girmiş ve o zamanlara denk gelmiş.
önümüzde 2 yol olacak 1. seri numarası paylaşırsınız full yazılım veririz fabrika ayarlarına ceviririz ama youtube kullanamazsınız.
2. yine full yazılım atıp üstüne güncelleme kurup test edersiziniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
---iyi günler

Ottplayeri nasıl çağırıyordun ,starturl ilemi yoksa app. üzerinden mi (sadece merak ettiğm için sordum)

R Çevrimdışı

ramazan_bak 

Yeni Üye
23 Nis 2020
17
41
Ottplayeri nasıl çağırıyordun ,starturl ilemi yoksa app. üzerinden mi (sadece merak ettiğm için sordum)
---Selam, Dönüş yaptıgınız için çok teşekkür ederim.
---OTT PLAYER' ı vewed menüsünden Ottplayer uygulamasını kullanıyorum
---Bu sitede sizlerin paylaşmış oldugu widget.ottplayer linki ile de denedim. uygulama açıldı ama vidyolar çalışmadı ne ses ne de görüntü geldi...
---Televizyonum çalışsın da YOUTUBE çalışmasada olur.
---İPTV aboneliğim var.
---ANDROİD TV BOX satın almayı düşünüyorum.

TELEVİZYONUMUN SERİ NUMARASI : 7567809 600015

selam bu yazılım çok indirildi, eğer sürümle alakalı sorun olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bende kullanıyorum :)
internetinizin gitmesi tesadüf, televizyonunuzuz bug'a girmiş ve o zamanlara denk gelmiş.
önümüzde 2 yol olacak 1. seri numarası paylaşırsınız full yazılım veririz fabrika ayarlarına ceviririz ama youtube kullanamazsınız.
2. yine full yazılım atıp üstüne güncelleme kurup test edersiziniz

---Sizin dediğiniz gibi heralde tesadüf oldu.

---TELEVİZYONUMUN SERİ NUMARASI : 7567809 600015

---Teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt