vestel yazılım lazım

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
vestel full yazılım lazım mb82s

9201eedb-484d-416d-9099-0694fb5a352f.jpg
639d0aa6-9d2e-4ff3-a224-b932583ecc61.jpg

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
bu cihazda aynı ilk açılışta vestel logosu geliyor arka aydınlatma devam ediyor kumanda algılamıyor kurtarma core full yazılım denendi u12 u10 entegreleri değişip tekrar yüklendi lnb ent boşta voltajlar tam ölçüm sistem entegresi değişti ama sorun devam ediyor sandisk usb yüklemelerde sorun yok olmadı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

17MB82 17MB82S Panelsiz Yazılım Yükleme Yöntemi :
  • upgrade_loader.pkg
isimli dosyayı boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalayın.
USB belleği televizyonun USB-1 girişine takın ve uzaktan kumandanın “OK” tuşunu basılı tutarken ac kablosunu prize takıp standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayıncaya kadar basılı tutun.
Standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayınca “OK” tuşunu bırakın. Standby ledi sabit yanınca yazılım yükleme işlemi tamamlanmıştır.
Bu işlem sonucunda, panel bilgileri değişmez bu nedenle “FULL” yazılım yüklemeden önce sorununuzu çözmek için bu yükleme yöntemini deneyin.
17MB82 17MB82S Full Yazılım Yükleme Yöntemi :
  • upgrade_loader_full.pkg
isimli dosyayı boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalayın.
USB belleği televizyonun USB-1 girişine takın ve uzaktan kumandanın “OK” tuşunu basılı tutarken ac kablosunu prize takıp standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayıncaya kadar basılı tutun.
Standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayınca “OK” tuşunu bırakın. Standby ledi sabit yanınca yazılım yükleme işlemi tamamlanmıştır.
Bu işlem sonucunda, panel bilgileri değişeceğinden seri numarası farklı “FULL” yazılımları televizyona yüklemeyin! ayrıca CI+ credentials ve HDCP key dosyaları da silinecektir.
17MB82 17MB82S Panel Yazılımı Yükleme Yöntemi :
Kart değişimi veya hatalı yazılım sonucu görüntüde gamma veya görüntü ters sorunları varsa panel dosyasını yükleyerek ekranı düzeltebilirsiniz.
Panel yazılımını yükleyebilmeniz için televizyonun çalışır durumda olması gerekiyor.
  • pcf.bin
  • ptf.bin
isimli dosyaları boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalayın.
USB belleği televizyonun USB-1 girişine takın ve televizyonun servis menüsüne girin. Servis menüsünde bulunan “USB Operations” seçeneğinin üzerine gelip “OK” tuşuna basın. 5 saniye bekledikten sonra televizyonun fişini çekip tekrar takın ve görüntünün düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

by_fero

Yeni Üye
31 Ağu 2019
8
35
merabalar hocam ben bu tv'me yazılım yüklemek istedim yazılımı yükledi fakat kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı tv açılmadı acil desteğinize ihtiyacım var

20190830_222220.jpg

B by_fero,

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
bir yanlış yok yüklemelerde acaba dump mu yazıcaz..............
Bir kısım MB82 Ana kartlar versiyon 5 diye adlandırılıyor servis arge den yazılım talep ediyor yazılım servise gönderiliyor. Sorun çözülüyor. Yaklaşık üç ay önce bu durumla karşılaşmıştım. Televizyona tanımlı yazılım ve kurtarma yazılımı iş görmemişti spi flash yazıldı yine olmadı. Form doldurup yazılım istedim verilen yazılım ile çalıştı.

B Çevrimdışı

by_fero

Yeni Üye
31 Ağu 2019
8
35
Bir kısım MB82 Ana kartlar versiyon 5 diye adlandırılıyor servis arge den yazılım talep ediyor yazılım servise gönderiliyor. Sorun çözülüyor. Yaklaşık üç ay önce bu durumla karşılaşmıştım. Televizyona tanımlı yazılım ve kurtarma yazılımı iş görmemişti spi flash yazıldı yine olmadı. Form doldurup yazılım istedim verilen yazılım ile çalıştı.
peki bu yazılımı servis haricinde bulamazmıyız

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
bilge ustam dediğin olabilir bu iki cihazda vestel ve seg daha yeni tv sayılır mb82s kartı çok araştırdım ince detaylara kadar donanım hatasınada rastlamadım büyük ihtimal yazılım da püf nokta var seriye göre full yazılımı alıyor sıkıntı yok yardımcı olursan sevinirim seg de aynı istersen verdim bütün seri noları hem vestelin hemde seg in bak istersen ustam teşekkür ederim ilgine

argeden alırsan sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri