Vestel Venüs z20 pişmanlığı ve Garanti dışı denilip para istenmesi

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45

Hocam amacım vestel i savunmak değil ama baktığın site zaten insanların şikayet etmek için başvuru yaptığı bir site. Aynı sitede de diğer markalarında tonla şikayetleri var.
Doğrudur İnsan önce
Tekrar thh'ye başvuru yap bu sefer bilirkişi talep et bilirkişi alsın incelesin onagöre heyete rapor versin lehinize sonuçlanır %90
Teşekkürler...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

önce insan kendi başına gelen olayla ilgili yazılara bakıyor...

M Çevrimdışı

Mustafa.c

Yasaklı Üye
12 May 2021
20
Sıvı teması kolayca anlaşılabilir, varsa vardır, yoksa yoktur. Servis vestel'in kendi servisi mi?

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
geçmişler olsun yücel38

ne yerli si

ne milli si bunlar

parçalar yurt dışından geliyor burda montaj oluyor benim bildiğim

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Sıvı teması kolayca anlaşılabilir, varsa vardır, yoksa yoktur. Servis vestel'in kendi servisi mi?
Ne hikmetse venüs sahibi çoğu kişi telefonunu suya sokuyor heralde hocam :) Kolayca anlaşılacak bir durum yok .içindeki kağıt kolayca nemden bile renk değiştirebilir.vida üstü etiketleme , sıvı teması kağıdı bunlar fi tarifinden kalan şeyler tam vestele göre :)

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Vestel bence pişmanlık yaşıyor ama adı leke almasın diye bırakamıyor. Fiyat ta öyle çok cazip değil yani ?
yavaştan telefon işinden çıkıyor diye haberler okudum. sanırım üretim bantlarını da kaldırmışlar. uzak doğudan isim yazdırıp getirmekle devam ettirmezler herhalde artık. ne kadar uzak doğu firması varsa onlar artık burada üretiyor :)

fiyatlar zaten uçuk durumda. bu cihaza aklı olan bunu vermez o kesin :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
yavaştan telefon işinden çıkıyor diye haberler okudum. sanırım üretim bantlarını da kaldırmışlar. uzak doğudan isim yazdırıp getirmekle devam ettirmezler herhalde artık. ne kadar uzak doğu firması varsa onlar artık burada üretiyor :)

aynen gelen ürünler logo basılıp satılıyor
Venüs z40 ;
asıl üreticisi ;

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32

Koca şirkette azıcık kafası çalışan çıksaydı bence o firmalarla ortak üretim için öncü olurlardı.Çinli firmaların istediği üretim alanıydı ve bunu vestel çok güzel sağlardı.

M Çevrimdışı

Mustafa.c

Yasaklı Üye
12 May 2021
20
i çoğu kişi telefonunu suya sokuyor heralde hocam :) Kolayca anlaşılacak bir durum yok .içindeki kağıt kolayca nemden bile renk değiştirebilir.vida üstü etiketleme , sıvı teması

Koca şirkette azıcık kafası çalışan çıksaydı bence o firmalarla ortak üretim için öncü olurlardı.Çinli firmaların istediği üretim alanıydı ve bunu vestel çok güzel sağlardı.
Vestel'in bazı noktalarda okyanusu geçip derede boğulduğunu ben de düşünüyorum ama kıytırık bi' telefon için koca şirket gömülmez ki doğrudan ve dolaylı olarak milyon insanımız ekmek yiyor bu firmadan. Özellikle pil teknolojisi üzerine çinlilerle ortaklığı da var.

Haksızlık etmeyin. Belki kendi konunuz da haklı olabilirsiniz ama Vestel gibi şirketleri tuu kaka yapmak kendinize düşmanlık olur.
Olay sıvı mıvı her neyse onu konuşup güzel bir dil kullansaydınız benim tanıdığım Zorlu, çıkarıp masaya vurmuştu bir üst modelini.

Hakkınızı ararken durduk yere insanları suçlamayın, kötülemeyin. Mesele neyse onu konuşun. Sadece meselenin kendisini konuşarak en yamyam servisten bile hakkınızı kolayca alabilirsiniz. Benim yapmışlığım var ki Vestel servisleri görece melek kabilinden sayılırlar. Biraz da kendinize kızın.

Naçizane tavsiyedir.
Ast üst ilişkilerinde seviyeyi ast belirler.
-Ya ben niye ast olayım, haklıyım, tüketiciyim, Üstünüm...
-O zaman buyur mahkemeye

Hayattaki her atarın bir maliyeti vardır.
En büyük zarar da zamandır.

Şimdi biz bu gibi forumlarda körler sağırlar birbirini ağırlar muhabbeti yaparsak kime ne yararı olacak?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Vestel'in bazı noktalarda okyanusu geçip derede boğulduğunu ben de düşünüyorum ama kıytırık bi' telefon için koca şirket gömülmez ki doğrudan ve dolaylı olarak milyon insanımız ekmek yiyor bu firmadan. Özellikle pil teknolojisi üzerine çinlilerle ortaklığı da var.

Haksızlık etmeyin. Belki kendi konunuz da haklı olabilirsiniz ama Vestel gibi şirketleri tuu kaka yapmak kendinize düşmanlık olur.
Olay sıvı mıvı her neyse onu konuşup güzel bir dil kullansaydınız benim tanıdığım Zorlu, çıkarıp masaya vurmuştu bir üst modelini.

Hakkınızı ararken durduk yere insanları suçlamayın, kötülemeyin. Mesele neyse onu konuşun. Sadece meselenin kendisini konuşarak en yamyam servisten bile hakkınızı kolayca alabilirsiniz. Benim yapmışlığım var ki Vestel servisleri görece melek kabilinden sayılırlar. Biraz da kendinize kızın.

Naçizane tavsiyedir.
-O zaman buyur mahkemeye

Şimdi biz bu gibi forumlarda körler sağırlar birbirini ağırlar muhabbeti yaparsak kime ne yararı olacak?

siz konuya farklı yaklaşıyorsunuz bilip bilmeden.Ben vesteli aşağılamıyorum zira evimde neredeyse tüm eşyalar vesteldir ,severim alırım aldırırım ama olanı söylemekten de asla vazgeçemem.Telefon işine girmelerini hepten takdir ettim hatta desteklemek için gittim 5580 aldım.İlk ekranda sorun çıktı gönderdim mecbur değiştirdiler ekranı ancak arka etiketi yarım yamalak söküp geri yapıştırmaları , servis sürecinden daha o zaman anladım ki bu servis tutumuyla Venüs macarası yürümez.Gerçekten hak etmeyip kendi düşürüp ekranı kırılan telefonlara değişim verdiler, kendi kendine bozulan telefonlara ise sıvı teması yapıştırıp garanti dışı bıraktılar.

Kusura bakmasınlar hiç bir firma babamın malı değil .Şuan ki ürünleri tasarımları fiyat politikaları gereği ,şuan alınacak ürün göremiyorum ben tüm ürün gruplarında.

Kendi insanını salak yerine koymayı bırakırlar ,eskisi gibi güzel ürün üretirlerse her zaman alırım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32

Naçizane tavsiyedir.
-O zaman buyur mahkemeye

Ayrıca kıytırık telefon dediğiniz ; siz dahil neredeyse tüm insanların tüm gün elinden düşürmediği , hayatın her alanında bir parçası olduğu ama ne yazık ki karşılığında 1 aylık kazancının çok çok üstünde ücretler ödediği bir alettir cep telefonu.Kar oranı aşırı yüksek, vestelde bu yüzden girdi ya zaten bu maceraya.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32

Naçizane tavsiyedir.
-O zaman buyur mahkemeye

"körler sağırlar birbirini ağırlar "

burada kim böyle yapmış, daimi hangi üstad böyle yapmış bu forumda?Burada olan neyse o konuşulur durduk yere güzelleme yapılmaz.Zoruna giden varsa takılmaz olur biter kimseyi zorla üye yapmıyorlar bu foruma.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Söz konusu telefon ise, VESTEL Z20 modeli değil, VESTELİN KENDİSİ pişmanlıktır.

Şu markaya bizim kadar önem veren ve gönüllülük esası ile yıllardır tek bir karşılık beklemeden destek veren bu forumda dahi bu cümleler yazılıyorsa Vestel efendi kendisine bir dönüp bakmalıdır ben nerede hata yaptım diyerek.

Vestelden telefon konusunda bizzat kazık yemiş, garantili telefonum vestel tarafından anakart arızası teşhisi ve yedek parça yokluğundan değişim kararı çıkmış ve GARANTİLİ telefonumun değişimi için tarafımdan 2017 yılı dolaylarında 500tl fark istenmiştir. Telefonum sıfır satış fiyatı zaten 520tl idi.

Ben konuyu hakem heyetine tanıyınca savunma yazısında eski servis olduğum için suistimal içerikli davrandığım, kasıtlı şekilde hareket ettiğimi söyleyecek kadar da aşağılık bir tutum almıştır vestel efendinin hukuk servisi.

Vestel efendi bize sahtekar muamelesi yaparken biz burada halen vestel müşterilerine tüketici elektroniği konusunda donanım ve yazılım desteği sunmaya devam ediyorduk, halen de devam ediyoruz.

Burada nice değerli ustalarımız var vestelin kendisinin sunmayı BECEREMEDİĞİ hizmeti vatandaşa ücretsiz sunan.

Vestel pişmanlıktır, ama bu yönetim aklı ile.

Vestel’in kendisinde değil yönetiminde sorun olduğu unutulmamalıdır.

Konu sahibinin özelinde, size birazdan fırsat bulduğumda bu tarz bir şikayet dosyasına yazdığım teknik görüş yazısını aktaracağım, o yazıdan feyz alarak hakem heyetine yeniden dosya oluşturun lütfen.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Bir kaç sene önce venüs marka telefonun ekranı ghost screen oldu. 1. De ekranı değiştirdiler 2.de ellerinde ekran olmadığı için tamir edilemiyor denildi ve bir üst modelini 900₺ daha para verip birde benim telefonu vermem kaydıyla vereceklerdi. Benim telefonu 100₺ civarına saymışlardı. Bu kadar rezil firma olamaz. Sen yedek parça bulundurma suçu tüketici çeksin. Anneye babaya bile almayın o derece sevmiyorum şu markayı ve ürünlerini.

Geri
Üst Alt