Vestel Venüs z20 pişmanlığı ve Garanti dışı denilip para istenmesi

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
Merhaba çok sevgili dostlar, 11.09.2019 tarihinde piyasa değeri 1400 TL iken sırf fiyatı, yerli ve milli olması birde kâğıt üzerinde kalan cihazın özelliklerinden dolayı hiçbir inceleme yapmadan 1200 TL ye a101 marketinden aldım. Ancak resim ve video çekimlerinde karanlık ortamlarda vasat çekmesi, birde insan yüzlerini sarartıp kızartması sebebiyle cihazı 1 haftadan sonra geri iade etmek istedim, fakat ürünü elden aldığım için 15 günlük cayma hakkının olmadığı internetten uzaktan satış sistemiyle alınan ürünlerin cayma hakkının olduğu söylenip, tüketici hakem heyeti kararı ile ancak alacaklarını söylediler.. hakem heyetine çekilen resimlerin kopyalarını vede YouTube da inceleme videolarındaki aynı sorunu olan yerleri belirtmiş olmama rağmen olumsuz karar çıktı. Daha sonra mecburen kullanım yaptım aradan 1 yıla yakın bir zamanda cihazımda açılıp kapanma sorunu başladı Garanti servisine gönderdiğimde 2.bir şokla karşılaştım, sıvı teması bahanesiyle garanti dışı olduğu ana kartının değişmesi gerektiği vede 870 TL ücret istendi. Halbuki ne sıvı teması nede başka birşey vardı. Daha sonra şikayetvar sitesine baktığımda bu z20 modeliyle ilgili birhayli şikayetin olduğu benim gibide cihazlarını garantiye gönderenlerin hepsine aynı sıvı teması bahanesiyle ücret istenildiği ni üzülerek öğrendim... Şimdi firma hiçbir şekilde şikayetlere cevap vermemiş, tüm kişiler mağdur olmuştur... Vestel gibi Türkiye nin en ünlü firmasının bu konuda yaptığı vurdum duymazlık bizi üzmüştür. Benim gibi sizler veya çevrenizdekilerde mağdur olanlar var mı, bu durumu hazmedemedim bir türlü sizlerle paylaşmak istedim, kalın sağlıcakla...

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Siz servisin düşmanı değilsiniz ki bahane üretsinler sıvı teması varsa onarım belgesine görsel eklemişlerdir. Görseli isteyin hatta imei no ve seri no da dahil sıvı temasını gösteren kısa video isteyin.
Şikayet sitesinde her markaya ait şikayetler var. Şikayetsiz hiç bir marka yoktur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam, geçmiş olsun.
Vestel en çok şikayetvara önem veren firmadır ve Vestel cevaplama konusunda en basarililardan biridir tabiki guvenüssü ve venuste durum ne bilmiyorum.
Öncelikle telefon veya teknoloji ürünü alırken arsstima yapmak gerekir örnek bendeki mi 8 lite flaş o kadar kötü ki hiç bir zaman resim çekemedim. Fotoğraf ta hiç sorun yok iken Video da telefon kalitesi inanılmaz düşüyor. Bunu araştırma yapsaydım kesinlikle almazdım.
Bende de 2 tane z20 bulunmakta ve bu kamera şikayeti onda da var.
Ama sıvı teması için bişey diyemem yanlış hatırlamıyorsam Vestelden kanıt olarak resim alabilirsiniz. Onlarda bu teknoloji vardı. Resim vs alıyorlar diye biliyorum.

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
Siz servisin düşmanı değilsiniz ki bahane üretsinler sıvı teması varsa onarım belgesine görsel eklemişlerdir. Görseli isteyin hatta imei no ve seri no da dahil sıvı temasını gösteren kısa video isteyin.
Şikayet sitesinde her markaya ait şikayetler var. Şikayetsiz hiç bir marka yoktur.
Teşekkürler yorumun için
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Selam, geçmiş olsun.
Vestel en çok şikayetvara önem veren firmadır ve Vestel cevaplama konusunda en basarililardan biridir tabiki guvenüssü ve venuste durum ne bilmiyorum.
Öncelikle telefon veya teknoloji ürünü alırken arsstima yapmak gerekir örnek bendeki mi 8 lite flaş o kadar kötü ki hiç bir zaman resim çekemedim. Fotoğraf ta hiç sorun yok iken Video da telefon kalitesi inanılmaz düşüyor. Bunu araştırma yapsaydım kesinlikle almazdım.
Bende de 2 tane z20 bulunmakta ve bu kamera şikayeti onda da var.
Ama sıvı teması için bişey diyemem yanlış hatırlamıyorsam Vestelden kanıt olarak resim alabilirsiniz. Onlarda bu teknoloji vardı. Resim vs alıyorlar diye biliyorum.
Teşekkürler yorumun için, tavsiyenizi yerine getireceğim

IMG_20210201_131103.jpg

Teşekkürler yorumun için

Teşekkürler yorumun için, tavsiyenizi yerine getireceğim

IMG_20210201_131103.jpg
Gelen belge buydu herhangi bir görsel yok, tavsiyenize uyup isteyeceğim

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Geçmiş olsun. Bu servislerin memnuniyet derecesi şehir den şehire değişiyor. Arkadaşımda yine kendiliğinden kapanıp açılma sorunu var diye gönderdi, telefonu hiç tamir etmeden bir üst modelini kendisine gönderdiler.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Malesef telefon konusunda vestel'den yeterli teknik destek yok yazılım desteğide yok venüs 5.5 x adroid 5 desteği gelecek diye lanse edip tanıtımını yaptı sattı android 5 o telefona hiç gelmedi sonra başka modeli çıkardı android 5 ile daha ucuza sattı telefon işini eline yüzüne bulaştırdı vestel marka cep telefonu alınmaz sorunlu hatalı hepsi lg bile atladı telefon işine beceremedi kapattı vestelin lg'yi örnek alıp tel. İşinden el çekmesi şart.

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
Geçmiş olsun. Bu servislerin memnuniyet derecesi şehir den şehire değişiyor. Arkadaşımda yine kendiliğinden kapanıp açılma sorunu var diye gönderdi, telefonu hiç tamir etmeden bir üst modelini kendisine gönderdiler.
Aynı markadan mı bahsediyoruz, bu marka telefonları alıp güvenüssü denen tek bir merkeze gönderiyor, arkadaşınız adınada sevindim...

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
Malesef telefon konusunda vestel'den yeterli teknik destek yok yazılım desteğide yok venüs 5.5 x adroid 5 desteği gelecek diye lanse edip tanıtımını yaptı sattı android 5 o telefona hiç gelmedi sonra başka modeli çıkardı android 5 ile daha ucuza sattı telefon işini eline yüzüne bulaştırdı vestel marka cep telefonu alınmaz sorunlu hatalı hepsi lg bile atladı telefon işine beceremedi kapattı vestelin lg'yi örnek alıp tel. İşinden el çekmesi şart.
Yani bir taraftan doğru söylüyorsun, bir taraftan da kendi ülkemizin de bir firmasının piyasada olması iyiydi fakat sizinde dediğiniz gibi biraz eline yüzüne bulaştırdı..

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45

Evet hocam vestel'den bahsediyoruz. Bunu bilmiyordum. Arkadaş vestel bayisine verdi onlar gönderdi garantiye.
Çok sevindim tekrardan, bu başıma geldi belki benim şanssızlığım fakat şikayetvar sitesine baktığımda ise mağduriyetler bayağı var...

Vestel bence pişmanlık yaşıyor ama adı leke almasın diye bırakamıyor. Fiyat ta öyle çok cazip değil yani ?
Haklısın , kiminle konuşsam bu markadan alma diyorlar ne diyeyim memleketimizin canı sağolsun, GURURLA YERLİ..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yani bir taraftan doğru söylüyorsun, bir taraftan da kendi ülkemizin de bir firmasının piyasada olması iyiydi fakat sizinde dediğiniz gibi biraz eline yüzüne bulaştırdı..
Tekrar thh'ye başvuru yap bu sefer bilirkişi talep et bilirkişi alsın incelesin onagöre heyete rapor versin lehinize sonuçlanır %90

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33

Çok sevindim tekrardan, bu başıma geldi belki benim şanssızlığım fakat şikayetvar sitesine baktığımda ise mağduriyetler bayağı var...

Haklısın , kiminle konuşsam bu markadan alma diyorlar ne diyeyim memleketimizin canı sağolsun, GURURLA YERLİ..
Hocam amacım vestel i savunmak değil ama baktığın site zaten insanların şikayet etmek için başvuru yaptığı bir site. Aynı sitede de diğer markalarında tonla şikayetleri var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt