Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
servis menü girişleri
Menü+4725
- amacı hangi versiyonda olduğumuza bakmak
- yeni versiyon istendiğinde bu menüden ekran görüntüsünü alıp yollamak
- full yazılım talebinde; Marka/Model ve Seri no ile bu menüden aldığı fotoyu yollamak

.............................................................:cay

Yazılım atmak için
Menü+1505

- amacı yeni çekirdek yazılım yüklemek
- USB belleği tv'ye taktıktan sonra kumandadan tuşlanıp, yazılımı yükseltmek istiyormusunuz? sorusuna cevaben EVET demek

FULL yüklemenin Menü+1505 ile alakası yoktur ayrıdır
- Elinizde TV'nize ait full yazılım dosyası varsa USB belleğin kök dizinine Klasör v.s açmadan atın.
TV'nizi kapatın , 220V fişi çekin , USB belleği TV'ye takın ( Diğerlerinden de olur ancak USB1 Tercih Sebebidir. )
Kumandayı TV'ye yöneltin, OK Tuşu basılı tutularak tv'nin Fişi takın.
TV'deki led Yanıp sönmeye başladığında OK tuşu bırakılabilir yazılım yüklenmeye başlamıştır.
Led yanıp sönmeyi bitirdiğinde TV Otomatik Olarak Açılır.
Resimli anlatım için TIKLAYIN
..:cay..
Full yazılım taleb için TIKLAYIN
Çekirdek yazılım konusu ve Güncel versiyonlar için TIKLAYIN

.............................................................:cay

Otel Modu
Menü + 7935

- Amacı adı üstünde otelde kullanılan tv'lerde otel misafirlerinin sesi belirlenen seviyeden fazla açamaması ve kanalları silip değiştirmemesi.
- usb sürücüye kanal kopyalama

Önce tüm ayarlarımızı, uydu kanalları dahil yapıyoruz (harici uydu alıcısı kullanıyorsak bu işlemlere hiç gerek yok) herşey tamam ise;
1-FAT32 ile formatlanmış USB sürücü(bellek) tv’ye takılır
2-Kumandadan MENÜ + 7935 tuşlanıp otel menuye geçilir
3-Kumandanın aşağı “V” tuşu ile “USB’ye kopyala“üzerine gelinir ve kumandanın “OK” tuşuna basılıp hafıza yedeklenir ve pc’de bir yerde saklanır.

Artık elimizde “Yedek” hafızanız var ve sıfırlamak için ister tv’nize reset atın,ister yeni yazılım yükleyin isterseniz eski yazılımınıza geri dönün ;

1-Tv’den aldığınız “CLONE00001” isimli klasörü USB sürücüye kopyalayın
2-Kumandadan “MENÜ + 7935” tuşlayın
3-Kumandadaki aşağı”V” tuşu ile “USB’den kopyala” seçin ve OK tuşuna basın
1-2 saniye sonra tv yeniden açılacak ve eski ayarlarınız ve kanallarınız karşınızda

Alıntıdır.

omenu.jpg

.........................:cay
bulabildiklerim bunlar ..
full ve çekirdek yeni eski versiyon talebleriniz için müracat TEKNOwest teknovest F fikoloji A Ado teraspy teraspy Sota Sota

mUg8r2rJTSaaiv55R2Ryrw.png

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Emeğinize sağlık. Aslında pjtv ler için vs submenü kodları da var lakin artık kimsenin ihtiyaç duymaması nedeniyle yazmaya gerek yok. Tekrar ellerinize sağlık :ok
Bazen lazım olmakta,bilmeyince ihtiyaç yok sanmaktayız. mesela otel modu tv'in evde sesi fazla açmasınlar diye kullanılır galiba.
CLONE00001 de anlatılanı pek anlamadım .. benim JVC 5O 4K 130MB tv ( son versiyondayım 3.62.35 ) güncelleme yayınlandığında yüklüyorum. temiz olsun diye Menü+4725 bölümünden Reset atıp sonra kopyaladığım CLONE00001 ile ayarları geri yüklesem reset öncesi gerimi geliyor yoksa temiz resetin üstünde önceki ayarlarmı geliyor.
not: reset öncesi durum geliyorsa işimize yaramaz.
ancak reset sonrası temiz ayar ise işimize yarar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bazen lazım olmakta,bilmeyince ihtiyaç yok sanmaktayız. mesela otel modu tv'in evde sesi fazla açmasınlar diye kullanılır galiba.
1- CLONE00001 de anlatılanı pek anlamadım .. benim JVC 5O 4K 130MB tv ( son versiyondayım 3.62.35 ) güncelleme yayınlandığında yüklüyorum. temiz olsun diye Menü+4725 bölümünden Reset atıp sonra kopyaladığım CLONE00001 ile ayarları geri yüklesem reset öncesi gerimi geliyor yoksa temiz resetin üstünde önceki ayarlarmı geliyor.
not: reset öncesi durum geliyorsa işimize yaramaz.
ancak reset sonrası temiz ayar ise işimize yarar.
1- Hımm,bu konuyu BURADA yazmıştım,resim yerine bu kez film de var:smile: 4 tvde denedim eski kartlardı,yani 9x serisi olan,sonuç ise süper :smile:
Bizim kartlarda olan sizin kartlarda neden olmasın,yazılım aynı çünkü,bence denemelisin,başka türlü bilemezsin :wink:

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
1- Hımm,bu konuyu BURADA yazmıştım,resim yerine bu kez film de var:smile: 4 tvde denedim eski kartlardı,yani 9x serisi olan,sonuç ise süper:smile:
Bizim kartlarda olan sizin kartlarda neden olmasın,yazılım aynı çünkü,bence denemelisin,başka türlü bilemezsin :wink:
güzel,belki gördümde o zaman dikkatimi çekmedi. link bağlantısı vermeniz iyi oldu.
......
Yalnız benim anlatmak istediğim şu... şimdi yeni yazılım yükledik diyelim,bu yazılım tam otursun diye reset attık ve CLONE00001 ile ayarlar kanalları getirince reset öncesi görüntü durumunun değil,reset sonrası görüntü durumunun üzerine ayarlar kanallar yüklensin isterim.
CLONE00001 ile reset öncesi kurulum gelecekse reset yapmak anlamsız olur..yoksa ne diye reset atayım. Resetten amaç temiz kurulumdur bu temiz kurulumun üzerine CLONE00001 ile aldığım kanal ve ayarlamalar geliyorsa iyi

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Teşekkür ederiz bir başlık altında kısa anlatım güzel olmuş bir de Beko için bulabilsek keşke :cry:

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Resetten amaç temiz kurulumdur bu temiz kurulumun üzerine CLONE00001 ile aldığım kanal ve ayarlamalar geliyorsa iyi

:)
Sevgili toydosakni,Alt cümleye dikkat "yav bırakın ... "

Kod:
İkinci olarak profillerimi yükledim,üçüncü olarak çekirdek yazılımı attım,daha henüz kanallar yok ,uyarı mesajı var"kanal yok" diye,
hadi bakalım deyip,önceden aldığım "CLONE00001" klasörünü usbye yükleyip,tv taktım,menü+7935 yapıp USB'den Kopyala ile yükle dedim,
yav,bırakın kanalları,renk ayarım,ses ayarım,bis şifreleri, hemen hepsi karşımda,hatta azeri uydum da karşımda...

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
beko vestel üretimiyse çıkması lazım tam bilmiyorum.

Vestel’de herşey net yazdıklarını bende uyguladım Beko markasında her şasenin menü kodu farklı hadi kodu bulup servis menüsüne girdiniz diyelim açılan menüler ve bu menülerin kendi alt menülerinin kodları ayrı ayrı sıradan bir kullanıcı olarak hepsini bilmek mümkün değil yeni aldığımız televizyonda bu yüzden ne kullanım saatine bakabildim ne de tkgs yi aktif edebildim mecburen servisi çağırdım gelince yapacaklarını sanmıyorum ama bakalım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Senin tvde tkgs yok gibi,kullanma klavuvunda bulamadım birşey maalesef.
Hocam evet orada yazmıyor ama kanal değişmede joystik tuşunda geriye basınca 1 den 14 e kadar tkgs data diyor ama menüye giremiyorum maalesef 2018 üretimi bir tv de yoksa firmaya yakışmadı peki kullanım sayacını nasıl görebilirim biliyor musunuz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
İnan bilmiyorum,sevgili toydosakni'nin konusunu dağıtmayalım sevgili .Cihan06 :)

EK:
Dedim ama tabii bizim 9x serisi kartlar için,"Bizim kartlarda olan sizin kartlarda neden olmasın,yazılım aynı çünkü,bence denemelisin,başka türlü bilemezsin :wink: " dediğimi de unutma lütfen.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
:smile:

Kod:
İkinci olarak profillerimi yükledim,üçüncü olarak çekirdek yazılımı attım,daha henüz kanallar yok ,uyarı mesajı var"kanal yok" diye,
hadi bakalım deyip,önceden aldığım "CLONE00001" klasörünü usbye yükleyip,tv taktım,menü+7935 yapıp USB'den Kopyala ile yükle dedim,
yav,bırakın kanalları,renk ayarım,ses ayarım,bis şifreleri, hemen hepsi karşımda,hatta azeri uydum da karşımda...
gördüm teraspy :thumbsup:
kanalları,renk ayarım,ses ayarım,bis şifreleri, hemen hepsi karşımda,hatta azeri uydum da karşımda...........
kendi ayarlamamızı kastetmedim bu konuda sıkıntı yok ve iyi.
.............
- CLONE00001 ile reset öncesi kurulum gelecekse reset yapmak anlamsız olur..yoksa ne diye reset atayım ... DEDİM önce.
yani çekirdek yazılım yüklerken bir önceki yazılım üzerine yüklenme değilse - sıfır yükleme ise reset'e gerek yok bana göre.
-eğer kanallar lazımsa usb bellek ile kanal yedeğini alıp sıraladığımız kanallar değişirse tekrar yükleriz biter.
- ses görüntü ile fazla oynamıyorum... sadece kanal düzeni ( kanal usb yedekleme ile yeterli) ve ağ bağlantısını tekrar yapmayayım mevcüt ağ bağlantısını yükleyim diye CLONE00001 ile yapcam o kadar.
- kanalları usb ile yedekleme olduğu gibi,
ağ ayarını usb ile yedekleme bulamadığımdan "CLONE00001" yoluyla geri yüklüyorum ağ ayarı dışında lazım değil.

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
İnan bilmiyorum,sevgili toydosakni'nin konusunu dağıtmayalım sevgili .Cihan06 :)

EK:

Dedim ama tabii bizim 9x serisi kartlar için,"Bizim kartlarda olan sizin kartlarda neden olmasın,yazılım aynı çünkü,bence denemelisin,başka türlü bilemezsin :wink: " dediğimi de unutma lütfen.
Tamam hocam haklısın Beko konusunda son mesajım bu internetteki rakamlardan birkaçıyla servis alt menülerine girebildim fakat tkgs göremedim sanırım yok ama kanal listesinde kanallardan sonra tkgs data olarak niye yazdığını anlamadım kullanıcı sayacı ile ilgili olarak da herhangi bir şeye rastlamadım sadece lifetime on counter yazan bir yer var karşısında yok işareti (-) var belki gizli bir ayarı vardır bilmiyorum Beko ile sorularımı bitirdim artık forumun konuları olan Vestel ve yan ürünlerine yazmaya devam edeceğim ağırlık burada ne de olsa :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri