VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

O Çevrimdışı

oozdemir43

Yeni Üye
1 Ocak 2018
18
Ado' Alıntı:
oozdemir43' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar;

50UD6300 de CMO ve AOU panel kullanılmış, hangisi denk gelir bilemiyorum ama AUO en baba paneldir benim gözümde. MB130 anakart var. DLNA-WİFİ-WİDİ-BT-DTS HD vs yok yani düz bir tv o nedenle fiyatının düşük olması normal. 

49UD8400 de ise LG panel kullanılmış ve yine MB130 anakart mevcut. IPS panel size geniş açı ve zengin renk tonu sunacak ancak hızlı sahnelerde tepkime olarak belki istediğiniz randımanı vermeyebilir zira IPS panellerin tepkimeleri VA lar kadar yüksek değildir biliyorsunuz. Yalnız SMR değerinin 1000hz olması aradaki açığı kapatır düşüncesindeyim. 

Bunun dışında, DLNA-WİFİ-WİDİ-BT-DTSHD-CONNECTİVİTY-NERO MEDİA HOME-HBB TV ve gibi özelliklerin açık olması kullanıcı profilinize göre size avantaj sunabilir.

Adem hocam su HDR li Regal konusunda yorumlarinizi bekliyorum. 2200 TL ye buldum. Islemcisi, kanal, gecisleri, goruntusu, ses kalitesi nasil olur. Yarumlarinizi alabilirmiyiz

Konu açtım ya azizim.

Adem hocam vestel 50UD8400 Evkurda var
Ciazin arkasinin resmini cektim
PNL  234 39232
VPAZ  2027 3565
SN: 786 9603 700434

Bu urun ile ilgili bilgi alabilirmiyiz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
oozdemir43' Alıntı:
Ado' Alıntı:
oozdemir43' Alıntı:
Adem hocam su HDR li Regal konusunda yorumlarinizi bekliyorum. 2200 TL ye buldum. Islemcisi, kanal, gecisleri, goruntusu, ses kalitesi nasil olur. Yarumlarinizi alabilirmiyiz

Konu açtım ya azizim.

PNL  234 39232
VPAZ  2027 3565

CMO VA panel ve MB130 anakartlı ürün.

Özellikleri istediğiniz gibi mi? (WİDİ WİF BT vs)

O Çevrimdışı

oozdemir43

Yeni Üye
1 Ocak 2018
18
Ado' Alıntı:
oozdemir43' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Konu açtım ya azizim.

PNL  234 39232
VPAZ  2027 3565

Evet hocam tum ozellikler var 2 usb 3 hdmi
Ancak grip gelen bir sey var. Bu urunu modelini yazdigimda sadece evkur internet sitesi geliyor. Vestelin kendi sitesinde bile ozellikleri gosterir bir sayfa yok. Ayrica evkur internet sitesinde garanti 2 yil yaziyor.

Regal in HDR li modelinin de fiyati uygun ama. Edge led olmasindan kararsiz kaldim. Cihaz yeni oldugu icin burda mağazalarda yok. Görüp degerlendirme sansimiz yok. Bu ekrani degerlendirebilmemiz icin benzer bir modele baksak nasil olur.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
oozdemir43' Alıntı:
Ado' Alıntı:
oozdemir43' Alıntı:
PNL  234 39232
VPAZ  2027 3565

Evet hocam tum ozellikler var 2 usb 3 hdmi
Ancak grip gelen bir sey var. Bu urunu modelini yazdigimda sadece evkur internet sitesi geliyor. Vestelin kendi sitesinde bile ozellikleri gosterir bir sayfa yok. Ayrica evkur internet sitesinde garanti 2 yil yaziyor.

Regal in HDR li modelinin de fiyati uygun ama. Edge led olmasindan kararsiz kaldim. Cihaz yeni oldugu icin burda mağazalarda yok. Görüp degerlendirme sansimiz yok. Bu ekrani degerlendirebilmemiz icin benzer bir modele baksak nasil olur.

Benzer model kavramı bana uymuyor azizim zira ürünler birbirine benzemesin diye departman bile kuruyor adamlar. EVKUR kurumsal yetkili bayidir garanti süreleri 3 yıldır. 2 yıl garanti ile satıyorlarsa o işte alicengiz vardır. Bence gerekçesini sorun kendilerine.

kurtkaya Çevrimdışı

kurtkaya

Aktif Üye
3 Şub 2018
73
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

İyi akşamlar, 
Öncelikle Adem Bey ve sonra bilgilerini bizimle paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Forumu okumaya başladıktan sonra, iyi ki acele edip de Tv almamışım dedim; zira ciddi anlamda bilgi eksiklerim ve yanlışlarım olduğunu gördüm. 
Gelelim soruma: 
55 UD 9300 ve 55 UD 9400 modellerinin internette yapılan karşılaştırmalarını inceledim. Fakat ebatlardaki birkaç mm fark dışında gözüme çarpan bir şey olmadı. Fiyatlara bakıldığında ise, 500 TL'ye varan farklar ortaya çıkıyor. Bu durumun sebebi nedir? Ayrıca, bu TV ler futbol ağırlıklı kullanım için uygun mudur? 

Bir de zahmet olmazsa 55 UD 9650 ile ilgili fikrinizi öğrenebilir miyim?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

kurtkaya' Alıntı:
İyi akşamlar, 
Öncelikle Adem Bey ve sonra bilgilerini bizimle paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Forumu okumaya başladıktan sonra, iyi ki acele edip de Tv almamışım dedim; zira ciddi anlamda bilgi eksiklerim ve yanlışlarım olduğunu gördüm. 
Gelelim soruma: 
55 UD 9300 ve 55 UD 9400 modellerinin internette yapılan karşılaştırmalarını inceledim. Fakat ebatlardaki birkaç mm fark dışında gözüme çarpan bir şey olmadı. Fiyatlara bakıldığında ise, 500 TL'ye varan farklar ortaya çıkıyor. Bu durumun sebebi nedir? Ayrıca, bu TV ler futbol ağırlıklı kullanım için uygun mudur? 

Selamlar azizim;

bu modllerdeki 9300 ile 9400 arasındaki en büyük etken, panelde 10 bit desteği olan/olmayan ayırımıdır.

Buna paralel çok önemli olmasa da port dağılımları farklıdır
birisinde (9400) 4HDMI var ve Scart yok iken, 9300 de 3 HDMI ve 1 scart vardır 

Onun haricinde 
widi
wifi
bt
dlna

vs hep aynıdır :ok:

9400 ile 9650 de ise panel yapıları aynıdır. :ok:

kurtkaya Çevrimdışı

kurtkaya

Aktif Üye
3 Şub 2018
73

Ado' Alıntı:
kurtkaya' Alıntı:
İyi akşamlar, 
Gelelim soruma: 

Selamlar azizim;

bu modllerdeki 9300 ile 9400 arasındaki en büyük etken, panelde 10 bit desteği olan/olmayan ayırımıdır.

Onun haricinde 
widi
wifi
bt
dlna

Teşekkür ederim cevap için. Peki sizce bu TV ler futbol ağırlıklı kullanım için uygun mudur? Bu profile göre sizin tavsiye edebileceğiniz (3000-3500 TL civarında) model var mıdır? İlle Vestel olsun, bazılarının dediği gibi "çamur gibi" olsun yine Vestel olsun :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

kurtkaya' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar azizim;

Onun haricinde 
widi
wifi
bt
dlna

Teşekkür ederim cevap için. Peki sizce bu TV ler futbol ağırlıklı kullanım için uygun mudur? Bu profile göre sizin tavsiye edebileceğiniz (3000-3500 TL civarında) model var mıdır? İlle Vestel olsun, bazılarının dediği gibi "çamur gibi" olsun yine Vestel olsun :)

Eğer, çok az da olsa ''tepkimeden ödün veririm, ama renkler ekrandan taşacak kadar güzel olsun'' derseniz ''9300 alın'' derim.

''Zerre kadar panel tekimesinden ödün vermem, çok az da olsa renk solukluğuna razıyım'' derseniz 9650 derim.

Aslında bulabilseniz, REGAL 55R8560U modeline bakın derim ama sahaya henüz girmemiş olabilir.

En önemlisi ise HDR yok ancak yine de çok işinizi göreceğine inandığım aşağıdakiürünü de inceleyebilirsiniz :ok:

https://tavsiyeforumu.com/konu-toshiba-140cm-55u66763dat-smart-uhd-led-tv-a101-geliyor.html

kurtkaya Çevrimdışı

kurtkaya

Aktif Üye
3 Şub 2018
73

Ado' Alıntı:
kurtkaya' Alıntı:

Eğer, çok az da olsa ''tepkimeden ödün veririm, ama renkler ekrandan taşacak kadar güzel olsun'' derseniz ''9300 alın'' derim.

''Zerre kadar panel tekimesinden ödün vermem, çok az da olsa renk solukluğuna razıyım'' derseniz 9650 derim.

Aslında bulabilseniz, REGAL 55R8560U modeline bakın derim ama sahaya henüz girmemiş olabilir.

En önemlisi ise HDR yok ancak yine de çok işinizi göreceğine inandığım aşağıdakiürünü de inceleyebilirsiniz :ok:

https://tavsiyeforumu.com/konu-toshiba-140cm-55u66763dat-smart-uhd-led-tv-a101-geliyor.html

İlginiz ve uğraşınız için çok teşekkür ederim. Evet, Regal olan sadece kendi sitesinde var ve fiyat 3500. 
Toshiba benim de dikkatimi çekmişti, yine inceleyeceğim. Bir de unuttuğum şu konu var ki; alacağım tv de BISS key özelliğinin olmasını istiyorum. 
Çok baş ağrıttım, hakkınızı helal edin lütfen. :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

kurtkaya' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İlginiz ve uğraşınız için çok teşekkür ederim. Evet, Regal olan sadece kendi sitesinde var ve fiyat 3500. 
Toshiba benim de dikkatimi çekmişti, yine inceleyeceğim. Bir de unuttuğum şu konu var ki; alacağım tv de BISS key özelliğinin olmasını istiyorum. 
Çok baş ağrıttım, hakkınızı helal edin lütfen. :)

Benden yana helali hoş olsun azizim siz de helal ediniz. 
BİSS girişleri aktif zaten ürünlerde, hatta operatör enüsünden erişimi mevcuttur :ok:

kurtkaya Çevrimdışı

kurtkaya

Aktif Üye
3 Şub 2018
73

Ado' Alıntı:
BİSS girişleri aktif zaten ürünlerde, hatta operatör enüsünden erişimi mevcuttur :ok:

Bizim sizde hakkımız yok ki helal edelim hocam. 
İnce eleyip sık dokuyup; inceleyip okuyup sonucu buradan paylaşırım. Tekrar teşekkürler. :ok:

kurtkaya Çevrimdışı

kurtkaya

Aktif Üye
3 Şub 2018
73

Ado' Alıntı:

Adem hocam, önerdiğiniz Toshiba için de geçerli mi bu durum? Zira kullanım kılavuzunda(Vestellerin aksine) göremedim 
Saygılar.

kurtkaya Çevrimdışı

kurtkaya

Aktif Üye
3 Şub 2018
73

Ado' Alıntı:

Adem Hocam, verdiğiniz tüm bilgi/tavsiyeler ve dahi GittiGidiyor’un 200 ₺ indirimine ek 100 ₺ puan sonucu 55UD9650 sipariş ettim. İnşallah doğru bir karar olmuştur. Tv geldiğinde anlayabildiğim kadarıyla görüşlerimi paylaşırım. Saygılar.

Geri
Üst Alt