VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado' Alıntı:
Abi öncelikle merhaba rahatsız ettiğim için kusura bakma. Ama tv alma fikrim var vestel 55fb7300 ve 55ff7300 arasında kaldım. Farklarını da baya araştırmama rağmen bulamadım. Srnin önerin var mı? Ya da arasındaki farkları öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

Selamlar Kardeşim;

Modelleri bir kere daha teyit etmeni rica ederim FB ve FD olabilir mi acaba?  :ok:

Evet FD ve FB serilerini merak ediyorum. Açıkcası genellikle flash bellekten film izleyeceğim. 30 dakika sonra indirimler bitiyor. Çok özür dileyerek benim sorumu öncelikli cevaplamanızı rica edebilit miyim?

Selamlar, Sizin ürünler ile ilgili
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

M Çevrimdışı

metalsimya

Yeni Üye
25 Kas 2017
22

Ado' Alıntı:
Selam hocam hayırlı akşamlar dilerim, nasılsınız?

Hocam malum bu hafta sonu indirim var bende evime tv almak istiyorum.
Bütçem max 2500-2600 tl. Bu fiyat aralığında vestelin birkaç ürününü gördüm, yerli sermaye ve servis hizmetlerinden dolayı vesteli düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Sizin gibi bir üstadın görüşlerini almak isterim.
-49 inç UD8800
-49 inç UB9100 birde UB9100S var aradaki farkı anlayamadım.
-49 inç UD9300 
-49 inç UD9400 
Değerli yorumlarınızı merakla beklemekteyim hocam.
Saygılar..
İyi akşamlar.

Ömer Kardeşim Merhabalar;

49UD8800   LG IPS MB130

49UB9100S LG IPS MB120
49UB9100   LG IPS MB120

(9100 ile 9100S Aralarında DARK TITANIUM SILVER ve SMOOTH BLACK  Ayak yapıları dışında fark yok.)

49UD9300 SAMSUNG VA MB130

49UD9400 SAMSUNG VA MB120

Genel anlamda ürün yapılarında WİDİ CEC_ARC DLNA DAHİLİ WİFİ vs özellikleri mevcut olan ürünler.

Zaten VESTEL deki yapılandırma gereği sistemin sonundaki rakamların büyüklüğü, donanım ve özelliğin yüksekliğine işaret eder, bu anlamda 8000 ve 9000 kasalar yüksek özellikli ürünlerdir.

Şahsi kanaatim 49UB lerden yanadır yine de nihai karar sizindir.  :ok:
Çok sağolun hocam.  
Seçeneklerim 2 ye indi ne düşünüyorsunuz? Fiyat performans olarak ve kronik bir sıkıntısı olabilir olmayabilir bilemediğim için size danışıyorum. Ayrıca sayın hocam sizin UB serisinden yana olmanızın sebebini öğrenebilirmiyim:)

https://www.teknosa.com/urunler/110016200/vestel-43ub9100-4k-ultra-hd-smart-dvb-t2cs2-led-tv

https://www.teknosa.com/urunler/110012924/vestel-49ud9300-4k-ultra-hd-smart-dvb-t2cs2-led-tv

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

metalsimya' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selam hocam hayırlı akşamlar dilerim, nasılsınız?

Hocam malum bu hafta sonu indirim var bende evime tv almak istiyorum.
Bütçem max 2500-2600 tl. Bu fiyat aralığında vestelin birkaç ürününü gördüm, yerli sermaye ve servis hizmetlerinden dolayı vesteli düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Sizin gibi bir üstadın görüşlerini almak isterim.
-49 inç UD8800
-49 inç UB9100 birde UB9100S var aradaki farkı anlayamadım.
-49 inç UD9300 
-49 inç UD9400 
Değerli yorumlarınızı merakla beklemekteyim hocam.
Saygılar..
İyi akşamlar.

Ömer Kardeşim Merhabalar;

49UD8800   LG IPS MB130

49UB9100S LG IPS MB120
49UB9100   LG IPS MB120

(9100 ile 9100S Aralarında DARK TITANIUM SILVER ve SMOOTH BLACK  Ayak yapıları dışında fark yok.)

49UD9300 SAMSUNG VA MB130

49UD9400 SAMSUNG VA MB120

Genel anlamda ürün yapılarında WİDİ CEC_ARC DLNA DAHİLİ WİFİ vs özellikleri mevcut olan ürünler.

Zaten VESTEL deki yapılandırma gereği sistemin sonundaki rakamların büyüklüğü, donanım ve özelliğin yüksekliğine işaret eder, bu anlamda 8000 ve 9000 kasalar yüksek özellikli ürünlerdir.

Şahsi kanaatim 49UB lerden yanadır yine de nihai karar sizindir.  :ok:
Çok sağolun hocam.  
Seçeneklerim 2 ye indi ne düşünüyorsunuz? Fiyat performans olarak ve kronik bir sıkıntısı olabilir olmayabilir bilemediğim için size danışıyorum. Ayrıca sayın hocam sizin UB serisinden yana olmanızın sebebini öğrenebilirmiyim:)

https://www.teknosa.com/urunler/110016200/vestel-43ub9100-4k-ultra-hd-smart-dvb-t2cs2-led-tv

https://www.teknosa.com/urunler/110012924/vestel-49ud9300-4k-ultra-hd-smart-dvb-t2cs2-led-tv

43UB9100 :)

UB leri tercih etme nedenim ise MB120 anakartlı olmalarıdır  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam merhabalar umarım rahatsızlık vermiyorumdur,

1500-2000 tl bandında, 38-48 inç arası kanal geçişleri çok sıkıntılı olmayan, dahili uydu alıcısı olmasa daha iyi bile olur bir televizyon önerebilir misiniz?

Düzgün bir şey olsun istiyoruz öyle aşırı büyük olmasa da olur. 
Yardımınız için teşekkürler şimdiden

Selamlar Azizim. Hiç bir rahatsızlık yok merak etmeyiniz :)

49UB8300 ile 43UB9100 ürünleri incelemenizi tavsiye ederim.  :ok:

Siz önce inceleyin, detayları sizin merak ettiğiniz konulara göre şekillendiririz.  :ok:

M Çevrimdışı

metalsimya

Yeni Üye
25 Kas 2017
22

Ado' Alıntı:
metalsimya' Alıntı:
Çok sağolun hocam.  

Eyvallah hocam, tekrardan sağolun, bir forumda 49ub9100 serisinde ses ile ilgili sıkıntı yaşandığını okudum, kullanıcı özellikle kısık sesteki performansının çok kötü olduğunu söylüyordu, 43 inçlik seride buna benzer bir şikayet göremedim, umarım yokturda:) bu seride subwoofer yok değil mi hocam? ​
Birde SMR 1000-1800 film izlerken bir fark yaratır mı yenileme hızı olarak tanımlanmış ama pek fazla bilgim yok.​
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim saygıdeğer üstadım. Nasipse indirim bitmeden Vestel 43UB9100 almak istiyorum.​

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

metalsimya' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Eyvallah hocam, tekrardan sağolun, bir forumda 49ub9100 serisinde ses ile ilgili sıkıntı yaşandığını okudum, kullanıcı özellikle kısık sesteki performansının çok kötü olduğunu söylüyordu, 43 inçlik seride buna benzer bir şikayet göremedim, umarım yokturda:) bu seride subwoofer yok değil mi hocam? ​
Birde SMR 1000-1800 film izlerken bir fark yaratır mı yenileme hızı olarak tanımlanmış ama pek fazla bilgim yok.​
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim saygıdeğer üstadım. Nasipse indirim bitmeden Vestel 43UB9100 almak istiyorum.​

Azizim ben 1-2 kişinin yorumuyla hareket etmeyi doğru bulmam açıkçası, ben sisteme ve genele bakarım ki gördüğüm veriler ülke geneline hitap eden veriler bu nedenle münferit 1-2 serzenişi modelin geneline yaftalamayı uygun görmem.

Ses konusunda zaten GENEL olarak bi rbeğenmeme durumu vardır bende, bunun sebebini ise ESTETİKLEŞTİRME çabalarının yan etkisi olarak açıklamıştım daha önce.

HİDDEN denilen gizli sistem hoparlör yapıları nedeniyle sesler zaten boğuk, aynı zamanda ürünler haddinden fazla inceldiği için KABİN görevi yapacak hiç bir şey yok.

Eskiden bir SONY TV nin sadece ses kartı ebatına biz artık koca tv nin besleme ve anakartını sığdırır boyuttayız.

Eskiden VESTEL ahşap kasalı FERGUSON TV de sadece hoparlör(ler) için ayırılmış 22cm kabin alanı vardı, her şeyden öde kasa ahşaptı, ses gümbür gümbür gelirdi. Günümüz tv leri asla böyle değil bunu biliriz, Lakin 49XX de güzel olmayan sesin 43XX de güzel olması akla mantığa yatkın değil yanlış anlamayınız. Bu anlamda LED TV sınıfında alacağınz bir üründe subwoofer olsa ne olur olmasa ne olur durumlarına da gelebiliyoruz.

Belki de yazar arkadaşımızın kulağı bozuktu ne bilelim :kıskıs:

SMR değerleri tartışmasız aksiyon sahnelerinde büyük etkendir.

M Çevrimdışı

metalsimya

Yeni Üye
25 Kas 2017
22

Haklısınız hocam, sağolun. arkadan bir soru daha geliyor, umarım sıkmamışımdır:)
49ub8300 fiyatı 1900-2000 civarı, 43ub9100 fiyatı 2100-2200 aralığında.
ikisinde de anakart olarak LG IPS MB120 mi kullanılmış? 
49 inçlik TV burada daha cazip gibi durmaktadır. Buradaki tek soru işareti ub8300 2016 model, ub9100 2017, ne düşünüyorsunuz?
Saygılar..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

metalsimya' Alıntı:
Haklısınız hocam, sağolun. arkadan bir soru daha geliyor, umarım sıkmamışımdır:)
49ub8300 fiyatı 1900-2000 civarı, 43ub9100 fiyatı 2100-2200 aralığında.
ikisinde de anakart olarak LG IPS MB120 mi kullanılmış? 
49 inçlik TV burada daha cazip gibi durmaktadır. Buradaki tek soru işareti ub8300 2016 model, ub9100 2017, ne düşünüyorsunuz?
Saygılar..

V10111320 kodlu en son üretim harici 49UB8300 lerin hepsi MB120
49UB9100 ise tamamı MB120 anakartlı üretim.

Paneller her zaman değişkendir bu konuya bir garanti vermek doğru olmaz.
Ben size ''Evet Hespi LG IPS'' derim, ertesi gün üretim/yönetim departmanı bir karar alır VA CHİMEİ panelli üretim yaparlar size de bu denk gelir olmaz, Bu nedenle ben model bazında panel bilgislerini hiç bir zaman KESİN adı altında vermiyorum.

şu 2016 2017 konuları aslında TV dünyasında bana göre çok çok çok geçerliliği ve önemli olan konular değil aslında, veya salt olarak bir kriter gibi nitelendirmek doğru olmaz kanaatindeyim diye de cümlemi değiştirebilirim.

2016 nın ilk 6 ayını MB120 ile ürettikleri bir ürünü sonraki 6 ay MB130 ile de üretebilirler o zaman bu tv nin 2016 olmasının da 2017 olmasının da bir anlamı kalmamış oluyor  :ok:

İstediğinizi sorabilirsiniz sıkılmam ben  :ok:

M Çevrimdışı

metalsimya

Yeni Üye
25 Kas 2017
22
Hocam mağaza gelip bakayım dedim, 43ub9300 gözüme takıldı. Fiyat olarak 1800tl artı 3D özelliği var. 3D olduğu halde bu fiyat biraz şüpheli geldi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
metalsimya' Alıntı:
Hocam mağaza gelip bakayım dedim, 43ub9300 gözüme takıldı. Fiyat olarak 1800tl artı 3D özelliği var. 3D olduğu halde bu fiyat biraz şüpheli geldi

3D üretim yok artık, son ürünlerdir muhtemelen, depo boşaltıyorlardır  :ok:

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34
Adem abi Vestel USB Wireless Dongle fiyatı çok pahalı bunun alternatifi yokmu..bilen arkadaşlarda yazabilir

A Çevrimdışı

atilgan1

Yeni Üye
23 Kas 2017
13

Ado' Alıntı:
Ado hocam merhabalar. 

Dh forumda araştırma yaparken bir arkadaş sizin bilgili olduğunuzu söylediler ve o sebepten bir konuda bilginize başvurmak istiyorum müsaadenizle. 

40UB8900

bu tv nasıldır genel anlamda kanal geçişi görüntü kalitesi ve de 40 " için 4k küçük mü kalır. 
Şimdiden çok teşekkür ederim

Selamlar Değerli Kardeşim;

Ürünü incelediğimizde DOLU DOLU bir ürün olduğunu görüyoruz.
Beni tanıyan üyeler bilirler ki MB120 anakart benim favorimdir. Üründe MB120 anakart ve SAMSUNG panel kullanılmış üretimde.

DLNA - HBBTV - WIRELESS_DISPLAY - POWER SAVE MODE - ERP - CONNECTIVIT - NETFLİX - BLUETOOTH - DAHİLİ Wİ Fİ  - PİXELLENCE - HD DVB-T2/C/S2(HEVC) - DTS TruSurround+DTS HD - 1 SCART - 4 HDMI 3 USB 

Gibi özellikleri de göz önünde bulundurursak ürüne ''dolu dolu'' demekle haksızlık etmiş olmayız.

Gönül isterdi ki bu üründe AUO panel olsun lakin üretim maliyetlerine bakınca tabi bir şey diyemiyoruz. 

Üründe panel yapısının VA olması nedeniyle açı duyarlı olduğunu ve renk algoritmasının LG paneller kadar zengin olmadığını hatırlatmakta fayda var.  :ok:

Ado hocam tv yi aldım. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Çokta bilgim yok ama gayet güzel görünüyor tüplü tvden 4K ya geçince  :sırıtma:
Yazılım güncelleme nasıl yapılıyor ya da hangi sürümde olduğumu nasıl öğrenebilirim bu tvde. Ayarlardan girdim ama tam anlamadımm. Kanal taşıma tek tek yapmak uğraştırıyor bunun kolay bir  yolu yok mu.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

atilgan1' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Ado hocam merhabalar. 

Dh forumda araştırma yaparken bir arkadaş sizin bilgili olduğunuzu söylediler ve o sebepten bir konuda bilginize başvurmak istiyorum müsaadenizle. 

40UB8900

bu tv nasıldır genel anlamda kanal geçişi görüntü kalitesi ve de 40 " için 4k küçük mü kalır. 
Şimdiden çok teşekkür ederim

Selamlar Değerli Kardeşim;

Ürünü incelediğimizde DOLU DOLU bir ürün olduğunu görüyoruz.
Beni tanıyan üyeler bilirler ki MB120 anakart benim favorimdir. Üründe MB120 anakart ve SAMSUNG panel kullanılmış üretimde.

DLNA - HBBTV - WIRELESS_DISPLAY - POWER SAVE MODE - ERP - CONNECTIVIT - NETFLİX - BLUETOOTH - DAHİLİ Wİ Fİ  - PİXELLENCE - HD DVB-T2/C/S2(HEVC) - DTS TruSurround+DTS HD - 1 SCART - 4 HDMI 3 USB 

Gibi özellikleri de göz önünde bulundurursak ürüne ''dolu dolu'' demekle haksızlık etmiş olmayız.

Gönül isterdi ki bu üründe AUO panel olsun lakin üretim maliyetlerine bakınca tabi bir şey diyemiyoruz. 

Üründe panel yapısının VA olması nedeniyle açı duyarlı olduğunu ve renk algoritmasının LG paneller kadar zengin olmadığını hatırlatmakta fayda var.  :ok:

Ado hocam tv yi aldım. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Çokta bilgim yok ama gayet güzel görünüyor tüplü tvden 4K ya geçince  :sırıtma:
Yazılım güncelleme nasıl yapılıyor ya da hangi sürümde olduğumu nasıl öğrenebilirim bu tvde. Ayarlardan girdim ama tam anlamadımm. Kanal taşıma tek tek yapmak uğraştırıyor bunun kolay bir  yolu yok mu.

Hayırlısı olsun azizim çok sevindim sizin adınıza.

Kanal taşıma aslında editör programları ile de yapılsa da, bana göre o daha meşakkatli bir yöntem,.
İzleyici tercihleri farklı olması nedeniyle bu konu 1 kereliğine her tüketicinin canını sıkmakta maalesef.

Hazır kanal listelerini usb den yüklemeniz 10 saniye sürsde de, hazır kanal listesi demek yine sizin istediğiniz sıralama olmayacağı anlamı taşıdığından bunun da bir çekiciliği kalmamakta maalesef.

MENU4725 yaparak servis menü ekranına giriş yapabilirsiniz, orada en üstte yazan büyük rakamlar sizin yazılım versiyonunuzdur.

paylaşırsanız bizimle, güncellemeye gerek olup olmadığını da yazarız.  :ok:

Geri
Üst Alt