F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçen hafta aynı sorunu yaşadım. Teknowest ustam sağolsun panel dosyası gönderdi. 2 dakikaya halloldu. Sizin de panel dosyasına ihtiyacınız var.

panel dosya yükleme anlatım :
PCF Yükleme
1. pcf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
2. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
3. Service menüden "USB operations" yapılır
4. Power on/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.

PTF Yükleme
1. ptf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır

efeborankeser Çevrimdışı

efeborankeser

Yeni Üye
28 Nis 2020
5
25

panel dosya yükleme anlatım :
PCF Yükleme
1. pcf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır

PTF Yükleme
1. ptf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Alet elektrik almıyor USB bellekteki ışık ta yanmıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Maalesef elektrikler kesildi ve öndeki led yanmıyor ok kabul etmiyor.
İşte yazılım atarken en çok korktuğum olay : Elektriklerin kesilmesi. Dışarıdan müdahale ile yapılır büyük ihtimalle ,flash sökülüp dışarıda programlanacak ,elinden geliyorsa kendin ,gelmiyorsa servis veya iyi bir elektronikçi ile çözülebilir ,"ben yaparım" diyorsan elinde öncelikle sıcak hava tabancası ve bir programlayıcı olmalı.

N Çevrimdışı

nursatbulbul

Yeni Üye
26 Nis 2020
4
24
Hocam dosyayi otg flash bellekten atmıştım galiba ondan dolayi full yazilim modunda flashi bulamiyor. Çünkü ok tuşuna bastığımda 2-3 sn hızlı hızlı yaniyor ardından yavaslayip standby ışığı sönüp yanıyor herzamanki gibi. Bilgisayar geldiğinde bu işlemi bilgisayardan yapip deneyeceğim.
F fikoloji ustam sorunu çözdüm. Verdiğiniz rarda mb100_en.bin dosyasi .gz türünün içindeymiş. Onu cikarttiktan sonra sorunsuz bir sekilde yükledim. 6 aydan sonra ilk kez televizyon açılıyor. Çok teşekkür ederim.

R Çevrimdışı

RapTorTurk 

Yeni Üye
28 Nis 2020
19
45
yazılım yüklerken hatalı yazılım yuzunden tv şimdi hic acılmıyor ışık bile yanmıyor bana gercek saglam yazılım lazım yardımcı olursanız sevinirim
bendeki mevcut yazılımla denedim ok tuşuna basılı tutarak fişi taktım tepki vermiyor tv
WhatsApp-Image-2020-04-28-at-16.38.574bedfcc2ae81b7da.jpg

Adsiz4e1c4ec6b4d23b9a.jpg

WhatsApp-Image-2020-04-29-at-17.52.13.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
yazılım yüklerken hatalı yazılım yuzunden tv şimdi hic acılmıyor ışık bile yanmıyor bana gercek saglam yazılım lazım yardımcı olursanız sevinirim
bendeki mevcut yazılımla denedim ok tuşuna basılı tutarak fişi taktım tepki vermiyor tv
WhatsApp-Image-2020-04-28-at-16.38.574bedfcc2ae81b7da.jpg

Adsiz4e1c4ec6b4d23b9a.jpg

WhatsApp-Image-2020-04-29-at-17.52.13.jpg
Hatalı yazılımı nereden indirmiştin acaba ,bu forumdan mı yoksa başka yerden mi ,birde link verirsen bakayım hangi yazılımı indirip kurmuşsun ,merak ettim doğrusu.Senin kart mb90 görünüyor servis menüden ,bu fotoğraf tv normal çalışırken mi çekildi acaba :alala

R Çevrimdışı

RapTorTurk 

Yeni Üye
28 Nis 2020
19
45
evet normal calışırken cektim sonra yazılım yeni yazılım yükleyeyim dedim birdaha acılmadı ışık dahi yanmıyor yuklemeye calışdıgım dosyaların resimlerini cektim

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

serkan koc

Yeni Üye
20 Ağu 2019
23
42
Selamlar kurtarma yazılımı denedim lakin restart devam ediyor kurtarma yazılımını bir defa aldı bir daha kabul etmiyor full yazılım varmıdır. Yazılım ile olmazsa mecbur anakart değişimine gideceğim.. hayırlı işleriniz olsun ustalarım kolay gelsin.

IMG_20200429_1514156fb3a8e7776fadbd.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
evet normal calışırken cektim sonra yazılım yeni yazılım yükleyeyim dedim birdaha acılmadı ışık dahi yanmıyor yuklemeye calışdıgım dosyaların resimlerini cektim
Dosyaların fotosundan anlamıyorum neyi indirdiğini maalesef ,normal 3 dosya görünüyor ,ama hangi 3 dosya bunlar :) ,yani mb90 karta hangi yazılım yüklendi onu merak ettim ,yoksa normalde yazılımın yüklenmesi lazımdı ,sorma nedenim de bunu öğrenmekti ,gerçi dostlarım kesin bir şeyler yazar :ok

R Çevrimdışı

RapTorTurk 

Yeni Üye
28 Nis 2020
19
45
Hatalı yazılımı nereden indirmiştin acaba ,bu forumdan mı yoksa başka yerden mi ,birde link verirsen bakayım hangi yazılımı indirip kurmuşsun ,merak ettim doğrusu.Senin kart mb90 görünüyor servis menüden ,bu fotoğraf tv normal çalışırken mi çekildi acaba :alala
mb90 en son surum yazılım temin edersem sorun çözülür diye umuyorum amabilmedigin yerden dosya indirmemme gerekiyormuş artık burda bir çözüme kavuşturacagıma inanıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
İşte şimdi oldu ,indirip yüklediğin yazılım mboot dosyası 1 mblık dosya,kendi mboot dosyası ise 2mblık dosya ,en azından bendeki mb90 dosyasında mboot 2mb ,kısaca 2mblik flasha 1mblik mboot atılmış görünüyor,sanırım bu tvyi geri getirmek için flashını dışarıdan programlamak gerekecek, bunun içinde flashı sökmen lazım ,ama yine de sevgili dostlarım en iyi cevabı verirler ,ben etiketliyeyim ,geri dönüş yaparlar mutlaka.
F fikoloji , By_Trol By_Trol , TEKNOwest TEKNOWEST ne dersiniz ?

R Çevrimdışı

RapTorTurk 

Yeni Üye
28 Nis 2020
19
45
İşte şimdi oldu ,indirip yüklediğin yazılım mboot dosyası 1 mblık dosya,kendi mboot dosyası ise 2mblık dosya ,en azından bendeki mb90 dosyasında mboot 2mb ,kısaca 2mblik flasha 1mblik mboot atılmış görünüyor,sanırım bu tvyi geri getirmek için flashını dışarıdan programlamak gerekecek, bunun içinde flashı sökmen lazım ,ama yine de sevgili dostlarım en iyi cevabı verirler ,ben etiketliyeyim ,geri dönüş yaparlar mutlaka.
F fikoloji , By_Trol By_Trol , TEKNOwest TEKNOWEST ne dersiniz ?
dogru dosyayı flaş bellege yüklersek yüklenmezmi usb den

Geri
Üst Alt