yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
S.a Üstadım 50ud8400 tv aldım tv panel bilgisi ve full yazilim isteyecektim sizden

SN: 7869603 700527

20180114_17112646a0095428bd7828.jpg
20180114_172307bdf4a252e5d9473d.jpg

S Çevrimdışı

sakaraslan

Yeni Üye
15 Ocak 2018
9
Selam Ado üstadım  49UB9300 (MB120) model vestel tv sahibiyim. tv nin versiyonu v.2.36.3.0  2.43.2.0 filbox yazılımına yükseltmek istedim . fakat menü 1505 güncelleme uyarısı gelmiyor. bir yerde hatamı yapıyorum. yada tv min garantisi biti diye yazılım menüm mü kapatılmıştır. selamlar. SN:7694632600347

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,847
sakaraslan' Alıntı:
Selam Ado üstadım  49UB9300 (MB120) model vestel tv sahibiyim. tv nin versiyonu v.2.36.3.0  2.43.2.0 filbox yazılımına yükseltmek istedim . fakat menü 1505 güncelleme uyarısı gelmiyor. bir yerde hatamı yapıyorum. yada tv min garantisi biti diye yazılım menüm mü kapatılmıştır. selamlar. SN:7694632600347

USB belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin ve sadece güncelleme dosyaları olsun içinde. 

Elinizdeki full install yazılım ise onu tv yi açarken yüklemeniz lazım. 

Menu + 1505 kombinasyonu sadece güncelleme için. 

Full yazılım kurmak için TV'nin fişini çekin. Sonra USB'yi takın. Sonra kumandadan OK tuşuna basılı tutun ve fişi takın.

Işık sürekli yanıp sönmeye başlayınca yazılım yükleme başlayacaktır.

Ama bu metodu sadece full install yazılımsa yapın. 

Update dosyasıyla o şekilde yaparsanız TV sonsuz döngüye girer.

B Çevrimdışı

bospy20

Yeni Üye
22 Ocak 2018
6
Ado kardeşim ya da problemime çözüm olabilecek başka birileri,

Vestel Smart 49FA7000 Led Tv sahibiyim. Televizyonumun yazılımını güncellemenin çok basit olacağını düşünerek vesteldriver sitesinden indirdiğim bir yazılımla yükleme yapmaya çalıştım ama sonuç benim açımdan kötü oldu. Televizyon kapandı ve yeniden açılmak yerine ekranda VESTEL yazısıyla kaldı ve kırmızı led sürekli yanıp sönüyor. Bilip bilmeden iş yapmanın kurbanı oldum. Ne yapmam gerekiyor? Şu anda televizyon hiçbir şekilde açılmıyor. Fişi çekip taktım, değişiklik yok.

Servisi aradım ancak ücretli servise yönlendirdiler doğal olarak senin hatan diyerek. Yapabilecek bir şeyim var mı? Yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. Seri numarasının bilgisi ekte resim olarak mevcut. Tv'yi açamadığım için menüden ulaşılan diğer bilgilere şu anda erişemiyorum ama bozmadan önce MB95 ve V3.6.2h bilgilerini not almışım.

601e7ee2_0a68_4462_b592_f46a4b5a3d80.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bospy20' Alıntı:
Ado kardeşim ya da problemime çözüm olabilecek başka birileri,

Vestel Smart 49FA7000 Led Tv sahibiyim. Televizyonumun yazılımını güncellemenin çok basit olacağını düşünerek vesteldriver sitesinden indirdiğim bir yazılımla yükleme yapmaya çalıştım ama sonuç benim açımdan kötü oldu. Televizyon kapandı ve yeniden açılmak yerine ekranda VESTEL yazısıyla kaldı ve kırmızı led sürekli yanıp sönüyor. Bilip bilmeden iş yapmanın kurbanı oldum. Ne yapmam gerekiyor? Şu anda televizyon hiçbir şekilde açılmıyor. Fişi çekip taktım, değişiklik yok.

Servisi aradım ancak ücretli servise yönlendirdiler doğal olarak senin hatan diyerek. Yapabilecek bir şeyim var mı? Yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. Seri numarasının bilgisi ekte resim olarak mevcut. Tv'yi açamadığım için menüden ulaşılan diğer bilgilere şu anda erişemiyorum ama bozmadan önce MB95 ve V3.6.2h bilgilerini not almışım.

Günaydın;

Ürününüze ait orijinal yazlım ektedir.

Lütfen özellikle faz2 ve MB9XX ürünlerle yazılım uygulaması yaparken çok dikkatli olunuz  :ok:

B Çevrimdışı

bospy20

Yeni Üye
22 Ocak 2018
6
Çok teşekkür ederim kardeşim :) Vakit ayırdığın için çok minnettarım :)

Ekleme: Yükleme yöntemini teyit etmek istiyorum. Tüm dosyaları fat32 flasha at. Tv fişi çekikken flashı yerleştir. Ok tuşuna basılı tutarken fişi tak ve bekle. Doğru mudur hocam? Yine yanlış yapmayalım da :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bospy20' Alıntı:
Çok teşekkür ederim kardeşim :) Vakit ayırdığın için çok minnettarım :)

Okunuyor, yolladım yazılımınızı. Yükeme sonrası bilgi vermenizi rica ederim. 

Bu arada aklıma gelmişken, DH bu konuda kimsenin derdine derman olamaz, Bu tarz sorun yaşayan arkadaşlarınıza iletin lütfen boşuna DH den cevap beklemesinler ve cevap alamadıkları için boşuna servis ücreti ödemesinler, Çözüm bizde. :ok:

B Çevrimdışı

bospy20

Yeni Üye
22 Ocak 2018
6
Orada bu soruna sahip birilerini görürsem buraya yönlendiririm hocam. Zaten oradaki son mesajınızdaki "Başka yollardan ulaşırsanız yardımcı olurum" yazınıza istinaden aradıaradım buldum sizi :)

B Çevrimdışı

bospy20

Yeni Üye
22 Ocak 2018
6
Yüklemeyi gerçekleştirdim. Hiçbir sorun yok. Bundan sonra güncelleme falan derdine de düşmem bilip bilmeden :)  :yourock:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bospy20' Alıntı:
Yüklemeyi gerçekleştirdim. Hiçbir sorun yok. Bundan sonra güncelleme falan derdine de düşmem bilip bilmeden :)  :yourock:

Geçmiş olsun. Bir kardeşimizin daha sorununu çözmüş olduk. :ok:

A Çevrimdışı

aözkaya

Yeni Üye
28 Kas 2017
62
aözkaya' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Azizim 2 gün boyunca size cevap yazmadıysam biliniz ki atlamışımdır lütfen hatırlatınız bana.

aşağıya paylaştım yazılımınızı  :ok:

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Ado hocam slm yazılım yükledikten sonra tv izlerken bi anda sinyal yok uyarısı çıkıyor aç kapa yapınca tekrar düzeliyor bunun bi çaresi varmıdır

Üstat slm

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Ado' Alıntı:
bospy20' Alıntı:
Yüklemeyi gerçekleştirdim. Hiçbir sorun yok. Bundan sonra güncelleme falan derdine de düşmem bilip bilmeden :) :yourock:

Hocam bende full yazilim istiyorum tv de bikaç sey deneyecem full yazilim bulabilirsem

SN: 7869603700527

20180114_171126.jpg

20180114_172307.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mrian_sma' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hello sir...there is a chance of finding the software for my tv?

Hello; I can not reach full software of this production because I can not access the products within the scope of export, I can only provide core software support and it does not work for you because the system is brick .. I am very sorry. But I still give you an e-mail address to help you. If you send us an e-mail about the problem you are experiencing, you will definitely get full software support. I ask you to let us know about the developments. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx is

Geri
Üst Alt