S Çevrimdışı

samettaslica

Yeni Üye
25 Nis 2024
2
31
Üstatlar selamlar saygılar.
Vestel 49UD8400 smart tvm var.Gun ıcınde kendı kendıne kapandı bır daha acamadım kırmızı ısık yanıp sonuyor bazen vestel yazısı gorunuyor bazen kanal gorunuyor 1 sn ıcınde kapanıyor.Full yazılım atmayı dusunuyorum tavsıye edersenız.Elinizde yazılım varsa ulastırmanızı canı gonulden beklıyorum.

SN:8082342 800265

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Üstatlar selamlar saygılar.
Vestel 49UD8400 smart tvm var.Gun ıcınde kendı kendıne kapandı bır daha acamadım kırmızı ısık yanıp sonuyor bazen vestel yazısı gorunuyor bazen kanal gorunuyor 1 sn ıcınde kapanıyor.Full yazılım atmayı dusunuyorum tavsıye edersenız.Elinizde yazılım varsa ulastırmanızı canı gonulden beklıyorum.

SN:8082342 800265
sana zahmet tv etiketini yuklermisin.

S Çevrimdışı

samettaslica

Yeni Üye
25 Nis 2024
2
31
sana zahmet tv etiketini yuklermisin.

WhatsApp-Gorsel-2024-04-26-saat-16.30.12_6d8b9688.jpg

C Çevrimdışı

cenkguldogan

Yeni Üye
19 May 2023
23
27
Sen en iyisi arka kapağı açıp panel üzerindeki etiketi buraya yükle.

Sen en iyisi arka kapağı açıp panel üzerindeki etiketi buraya yükle.

bunu-yukle.jpg
Yükledim dönüşünüzü bekliyorum

bunu-yukle.jpg
Yükledim dönüşünüzü bekliyorum
Hatırlatma amacıyla yazıyorum ters ekranı düzeltmiştik ancak kırık ve bozuk görüntü oluşmuştu geçmiş mesajlardan bakabilirsiniz.

A Çevrimdışı

atkancak

Yeni Üye
18 May 2021
4
43
58u9500_etiket.jpg
58u9500_servis_menusu.jpg

Merhabalar. Ilk defa 1 hafta once televizyon acikken bir anda ekran bir kosesinden diger kosesine dogru karardi. TVyi acip kapttigimde sorun cozuldu. 2-3 gun boyunca sorun tekrar olusmadi. Sonrasindaki gunlerde olusma sıklıgı artarak sorun gun icinde birkac kez olusmaya basladi. Her seferinde ya kumandanin tusuna basip cekip acip kapama yaptigimda ya da bu sekilde cozulmediginde kumandanin acip kapama tusuna uzun sure basip acip kapattigimda sorun cozuluyordu. Fakat dun sorun son kez olustugunda artik onceki cozum yontemleri ise yaramadi. Fisten cekip tekrar denedigimde de sorun cozulmedi. TVyi acmak icin kumandanın power tusuna bastigimda tvnin standby isigi 5-10sn kadar yanip sonuyor. Panele goruntu gelmiyor fakat sanırım ledlerin calismasindan ekranın rengi acik siyah hale geliyor. TV ye bagli android kutusunda bir video baslattigimda tvden ses geliyor fakat goruntu cikmiyor.

TVye daha once hicbir mudahale yapılmadı. Anakart ve panel orjinal...

TVde sorun olusmaya basladigi zamanlarda servis menusunun ekran goruntusunu kaydetmistim. TVnin arka etiketini ve servis menusu ekranını ekte paylasiyorum.
Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yazılımsal bir sorun ise su anda calisan yazılım yerine bir onceki yazılımı yuklemek mantikli olabilir mi? Ne onerirsiniz? Yazilimla ilgili bir sorun olabilirse kurmami onerdiginiz yazılımı paylasabilir misiniz? Simdiden tesekkur ederim....

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

atkancak

Yeni Üye
18 May 2021
4
43
Fener yardımıyla ekranda görüntü var mı kontrol edermisin.
feneri karanlik odada ekrana tutup kontrol ettigimde panelde goruntu goremiyorum.

ayrıca sunu da belirteyim. Normalde tv de sorun yokken TVyi actigimda HDMI-CEC otomatik olarak aktive oluyor ve android kutusunu tv kumandasi ile kontrol edebiliyorum.
fakat sorunun oldugu zaman bu gerceklesmiyor. TV acildiginda, TV kumandasinin OK tusuna bastigimda android kutusundaki videonun oynatilmaya baslaması gerekirken sorun varken videoyu baslatma isini android kutusunun kendi kumandasindan OK tusuna basarak yapabiliyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
feneri karanlik odada ekrana tutup kontrol ettigimde panelde goruntu goremiyorum.

ayrıca sunu da belirteyim. Normalde tv de sorun yokken TVyi actigimda HDMI-CEC otomatik olarak aktive oluyor ve android kutusunu tv kumandasi ile kontrol edebiliyorum.
fakat sorunun oldugu zaman bu gerceklesmiyor. TV acildiginda, TV kumandasinin OK tusuna bastigimda android kutusundaki videonun oynatilmaya baslaması gerekirken sorun varken videoyu baslatma isini android kutusunun kendi kumandasindan OK tusuna basarak yapabiliyorum.
Full yazılım veriyorum umarım işinizi görür. Sonucu mutlaka yazın.

A Çevrimdışı

atkancak

Yeni Üye
18 May 2021
4
43
Full yazılım veriyorum umarım işinizi görür. Sonucu mutlaka yazın.
Tabii ki. Sorunu bildirirken detaylıca anlatmaya calistim. Yazılımı kurduktan sonra olusacak sonucu da aynı sekilde de detaylıca anlatirim.

Tabii ki. Sorunu bildirirken detaylıca anlatmaya calistim. Yazılımı kurduktan sonra olusacak sonucu da aynı sekilde de detaylıca anlatirim.

58u9500_after_sw_update.jpg

Yazılımı soylediginiz sekilde kurdum. OK tusuna basili tutarken tvnin fisini taktım. standby isigi yanıp sonmeye basladi ve islem yaklasik 20-30sn icinde tamamlandi ve ekran acildi.

Tv acildiktan sonra servis menusune girdim. Servis menusunu ekte gonderiyorum. Servis menusunde onceki ile herhangi bir degisiklik farkedemedim. Dosyayı indirdigim sayfada version olarak V.0.00.0.0 olarak gozuktugunden yazılım versiyonunun degisecegini sanmıstım fakat servis menusunde onceki gibi V.0.51.51.0 olarak gozukuyor.

Su anda TV calismakta. Gelismeleri buradan tekrar bildiririm.

Yardımınız icin cok tesekkur ederim. İcini acip devreleri kontrol etmekten simdilik kurtuldum :)

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720

58u9500_after_sw_update.jpg

Yazılımı soylediginiz sekilde kurdum. OK tusuna basili tutarken tvnin fisini taktım. standby isigi yanıp sonmeye basladi ve islem yaklasik 20-30sn icinde tamamlandi ve ekran acildi.

Tv acildiktan sonra servis menusune girdim. Servis menusunu ekte gonderiyorum. Servis menusunde onceki ile herhangi bir degisiklik farkedemedim. Dosyayı indirdigim sayfada version olarak V.0.00.0.0 olarak gozuktugunden yazılım versiyonunun degisecegini sanmıstım fakat servis menusunde onceki gibi V.0.51.51.0 olarak gozukuyor.

Su anda TV calismakta. Gelismeleri buradan tekrar bildiririm.

Yardımınız icin cok tesekkur ederim. İcini acip devreleri kontrol etmekten simdilik kurtuldum :)
Versiyon numarasını tespit edemediğim yazılımlara v0 yazıyorum senden geri bildirim geldiği için hemen versiyonu duzenledim.

Cihazin açılmasına sevindim güle gule kullan.

Geri
Üst Alt