M Çevrimdışı

merthanvr

Yeni Üye
5 Mar 2024
6
24
Standby ışığı tamamen kaybolduğunda (Bilgisayara bağlı iken) net görebileceğiniz bir görüntüyü açın ve ekrana telefon flaş ışığı ile bakın. Ben arızayı netleştirdim ancak sizin de kontrol etmenizi istiyorum. Eğer ekranda belli belirsiz bir görüntü alıyorsanız (Hatta mouse imlecini ekranda gezdirmeye çalışın.) Led Bar arızanız var demektir. Sonucu bildirin.
Şu anda ekran geldi, bir problem yok, ama her gün tekrarını yaşıyorum. Tekrar olması durumunda deneyip bilgi vereceğim; ancak, ekranda bir dikey siyah çizgi var, bazen video izlerken sürekli gidip geliyor, bazen gidiyor saniyeler sonra vs. geri geliyor. Bu da, sorunuma kaynak sebep olabilir mi?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şu anda ekran geldi, bir problem yok, ama her gün tekrarını yaşıyorum. Tekrar olması durumunda deneyip bilgi vereceğim; ancak, ekranda bir dikey siyah çizgi var, bazen video izlerken sürekli gidip geliyor, bazen gidiyor saniyeler sonra vs. geri geliyor. Bu da, sorunuma kaynak sebep olabilir mi?
Led barlar ömrünü tamamladığı için zaman zaman feedback voltajı dediğimiz değeri tamamlayabiliyor ve görüntü geliyor. Ya da ayarlardan arka ışığı kıstığınızda bir süre daha çalışıyor. Ancak probleminiz led bar arızası ve led barlar takım halinde değişecek.

Tabii ki şöyle bir handikap var. Lütfen arıza belirtilerini görsel olarak paylaşın. Eğer bahsettiğiniz çizgi panel arızasına işaretse led barları değiştirmenin bir anlamı olmaz çünkü panel maliyeti TV total maliyetinin neredeyse %80' i. O yüzden paylaşın.

Not: İki arıza normalde birbirinden bağımsızdır.

M Çevrimdışı

merthanvr

Yeni Üye
5 Mar 2024
6
24
Led barlar ömrünü tamamladığı için zaman zaman feedback voltajı dediğimiz değeri tamamlayabiliyor ve görüntü geliyor. Ya da ayarlardan arka ışığı kıstığınızda bir süre daha çalışıyor. Ancak probleminiz led bar arızası ve led barlar takım halinde değişecek.

Tabii ki şöyle bir handikap var. Lütfen arıza belirtilerini görsel olarak paylaşın. Eğer bahsettiğiniz çizgi panel arızasına işaretse led barları değiştirmenin bir anlamı olmaz çünkü panel maliyeti TV total maliyetinin neredeyse %80' i. O yüzden paylaşın.

Not: İki arıza normalde birbirinden bağımsızdır.
Led bar değişimi benim tarafımdan yapılabilecek bir şey mi? Maliyeti ortalama ne olur ve nereden temin edebilirim? Bilgi alma şansım var mı? Teşekkür ediyorum.

NOT: Dediğim gibi sorunu bir daha yaşamamda video ve görseller alıp tarafınıza ileteceğim, ilginize teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Led bar değişimi benim tarafımdan yapılabilecek bir şey mi? Maliyeti ortalama ne olur ve nereden temin edebilirim? Bilgi alma şansım var mı? Teşekkür ediyorum.

NOT: Dediğim gibi sorunu bir daha yaşamamda video ve görseller alıp tarafınıza ileteceğim, ilginize teşekkürler.
Forumu gezin. Herhangi bir ücret almıyoruz ve araştıran üyelerimize gerçekten hayran kalıyoruz. ;) :cak :ok

Ö Çevrimdışı

ÖMER1

Yeni Üye
2 Mar 2019
12
58
Herkese iyi akşamlar. Vestel 24 inç 5500 seri no: 7862865 700145 nolu televizyon için kurtarma yazılımı var mı acaba? Bir çok yazılımı denedik ama sonuç alamadık. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
Herkese iyi akşamlar. Vestel 24 inç 5500 seri no: 7862865 700145 nolu televizyon için kurtarma yazılımı var mı acaba? Bir çok yazılımı denedik ama sonuç alamadık. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Yazılıma bildirim çanından ulaşabilirsiniz.
Yükledikten sonra sonucu yazınız.

nesa2586 Çevrimdışı

nesa2586

Yeni Üye
22 Haz 2022
3
38
Hello, need full software for tv panasonic mb 17mb230.Tv is starting show logo and nothing else.Help please.Thank you.model tv tx-65hxw604

IMG_20240311_185058.jpg
IMG_20240311_185130.jpg
IMG_20240311_185038.jpg

S Çevrimdışı

serkan koc

Yeni Üye
20 Ağu 2019
26
43
Selamlar.. 17mb130p stanby sürekli yanıp sönüyor full yazılımı varmıdır.. elimde çalışan aynı anakart var lakin paneli tutmadı panel yazılımlarında da bulamadım.. panel yazılımı veya full yazılımı varsa çok makbule geçer. Hayırlı iftarlar.

IMG_20240313_183959.jpg

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Salomon

Yeni Üye
13 Mar 2024
3
35
Selamlar, televizyonumda bugün itibari ile Vestel Logosu açılırken görünüp herhangi bir ekran gelmeden 2. Kez logo görünüp kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdeden teşekkür ediyorum
WhatsApp-Image-2024-03-13-at-19.22.39.jpg

Y Çevrimdışı

yunus0748

Yeni Üye
10 Mar 2024
1
32
IMG_757344a4613ebe64c1cc.jpg

Tv açılırken seg logosunda kalıyor. Standy ışığı yanıp sönüyor. Logo görünüyor tekrar kapanıp açılıyor fişi çekene kadar böyle bir döngü var. Herhangi bir parçası değişmedi.

Geri
Üst Alt