M Çevrimdışı

mhmynrllhbyr

Yasaklı Üye
7 Kas 2021
36
32
Merhaba televizyon tamircisiyim bu regal televizyon regal logosunda sabit kalıyor full yazılım gönderebilirmisiniz.kolay gelsin.

cb0853c8-a7a4-4d62-93ce-0ce9aa2c7d39.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba televizyon tamircisiyim bu regal televizyon regal logosunda sabit kalıyor full yazılım gönderebilirmisiniz.kolay gelsin.

cb0853c8-a7a4-4d62-93ce-0ce9aa2c7d39.jpg
Kurtarma yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

Önemli not: Nickinizi en kısa zamanda değiştirme talebinde bulunup anlamlı bir nick edinin. Aksi taktirde yardımcı olunamayacaktır.
Mesajı okudunuz mu? Gerekli aksiyonu hemen almazsanız uzaklaştırılacaksınız.

Ayrıca yazılım istediğiniz cihazda daha önce farklı yazılım denediniz mi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,447
E Çevrimdışı

emtasservis

Yeni Üye
28 Mar 2020
24
43
merhaba , resmini paylaştığım modele uygun full yazılım olan varmı elinde , paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

WhatsApp-Image-2024-03-11-at-22.39.22.jpg
WhatsApp-Image-2024-03-11-at-22.39.25.jpg

M Çevrimdışı

merthanvr

Yeni Üye
5 Mar 2024
6
24
Merhabalar, SEG 32226b 32" model televizyona sahibim. Sorunum şu; standby (sol alttaki kırmızı ışık) sabit duruyor, kumandadan güç tuşuna bastığım zaman bir süre yanıp sönüyor sonra ise tamamen kayboluyor yani ne sabit duruyor ne yanıp sönüyor. SEG yazısı ise milisaniyelik ekrana gelip gidiyor.
Bazen zorladığımda defalarca kez denediğimde vs. geliyor, ama sonraki gün nafile, aynı problem. Yazılım konusunda pek bilgiye sahip değilim, tam yazılım, kurtarma yazılımı vb. şeyler var sanırsam. Hangisini yapmam gerektiğini dosyalar ile iletirseniz çok müteşekkir olurum. İstenilen görseller ekte bulunmakta, teşekkür ederim.

NOT: Daha önce yazılım denemedim, panel değişikliği yapılmadı ve farklı bir anakart takılmadı.
NOT 2: Arada bi' zorlayınca düzelip, ekran gelebiliyor. Buna rağmen yazılım yapmam iyi mi olur, kötü mü? Cevaplarsanız sevinirim.
IMG_759307389a98dd3daf5a.jpg
IMG_7615.jpg
IMG_76143b29426ff221d8e4.jpg

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhabalar, SEG 32226b 32" model televizyona sahibim. Sorunum şu; standby (sol alttaki kırmızı ışık) sabit duruyor, kumandadan güç tuşuna bastığım zaman bir süre yanıp sönüyor sonra ise tamamen kayboluyor yani ne sabit duruyor ne yanıp sönüyor. SEG yazısı ise milisaniyelik ekrana gelip gidiyor.
Bazen zorladığımda defalarca kez denediğimde vs. geliyor, ama sonraki gün nafile, aynı problem. Yazılım konusunda pek bilgiye sahip değilim, tam yazılım, kurtarma yazılımı vb. şeyler var sanırsam. Hangisini yapmam gerektiğini dosyalar ile iletirseniz çok müteşekkir olurum. İstenilen görseller ekte bulunmakta, teşekkür ederim.

NOT: Daha önce yazılım denemedim, panel değişikliği yapılmadı ve farklı bir anakart takılmadı.
NOT 2: Arada bi' zorlayınca düzelip, ekran gelebiliyor. Buna rağmen yazılım yapmam iyi mi olur, kötü mü? Cevaplarsanız sevinirim.
IMG_759307389a98dd3daf5a.jpg
IMG_7615.jpg
IMG_76143b29426ff221d8e4.jpg
Standby ışığı tamamen kaybolduğunda (Bilgisayara bağlı iken) net görebileceğiniz bir görüntüyü açın ve ekrana telefon flaş ışığı ile bakın. Ben arızayı netleştirdim ancak sizin de kontrol etmenizi istiyorum. Eğer ekranda belli belirsiz bir görüntü alıyorsanız (Hatta mouse imlecini ekranda gezdirmeye çalışın.) Led Bar arızanız var demektir. Sonucu bildirin.

A Çevrimdışı

accemi

Yeni Üye
12 Mar 2024
1
100
Merhaba,
Elimde 2 tane 40" nexon tv var. Biri sağlam biri bozuk. Bozuk olan tv'nin ışığı yanıp yanıp sönüyor açılacakmış gibi oluyor, açılmıyor. Sağlamla deneyip anakartının arızalı olduğunu tespit ettim. 17MB82S Anakartın üzerinde her hangi bir ısınma, yanmış eleman göremedim. Niyetim anakartı değiştirmekti, bu işlerin acemisiyim, sanırım sıfırı yok, hep ikinci ellere denk geldim. Ararken bu işlerin yazılımla halledilebilir meselesi dikkatimi çekti. Bir yerden kurtarma yazılımı buldum, fakat olmadı, tamamen benim hatam, kartta küçük bir yanık oluştu.
Bu kartı değiştirmeyi göze aldım, o yüzden bilip bilmeden bu yazılım yükleme kurtarmayı deneyip kartı rahatça yaktım, belki kurtulabilirdi, belki hâlâ daha kurtulabilir. Benim merak ettiğim illa ki aynı kart mı olmak zorunda? Televizyon uydu alıcısız, eski ucuz bir hd uydu alıcım var, onunla hdmi'den bağlanıp sadece güncel tv kanallarını seyrediyoruz. Bana sadece görüntü vermesi yeterli. Forumda farklı anakart modellerinin denenmesi gibi bir bölümde Adem üstadımız gereken koşulları yazmış 5 sene önce.
Ustalarımdan ricam,
1-) Bu kartı kurtarmayı denemeli miyim?
Hem bu arada bu yazılım yükleme işini öğrenirim belki.
2-) 17MB82S anakartın aynısını mı almam
gerekiyor? Hangi anakartlardan alsam
işimi görür? Eski olduğu için bulabilir
miyim? Bulabildiğimi alayım.
Yardımlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.

IMG_20240224_144644.jpg

IMG_20240225_153231.jpg

Q7a6Y-37.jpg

Q7a6Y-33.jpg

Geri
Üst Alt