R Çevrimdışı

ramuz

Yeni Üye
2 Ocak 2019
15
47
CİHAZ RESETLİYOR
Sa Benim 40fa8100 model bir tv'im var. Profil güncelleme üzerinde bir kaç programla değişikliklik yaptım. Cihaz sorunsuz çalıştı. fakat düzelmesini beklediğim sorunlar düzelmeyince menu+4725 den reset attım. Resetten sonra cihaz çalıştı kurulum yaptım fakat bundan sonra menü ve smart uygulamalara girmiyor. Girmek istediğimde tv resetliyor kendisini. Menüye de giremediğimden yedekte bulunan orjinal profilide yükleyemiyorum. Bir kısır döngüye girdi. Menüye girmenin veya bu problemi çözmenin bir yolu varmıdır. Şimdiden teşekkürler...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
R ramuz ,
Büyük ihtimal fikoloji veya teknovest yazılım vereceklerdir sana ama ;
tv kanalda duruyormu acaba,yani açık ve kanal çalııyormu,yoksa habire reset mi atıyor?

:)
EK:
Bu soruyu sordum,nasılsa yazılım atacaksın,orjinal profilleri tvye gönderme şansın vardır belki diye düşündüm,
1-orjinal profilleri klasörsüz usb kopyala ve tv tak
2-toolbox ile aynı ağda olmak şartıyla tvde telnet aktif et
3-komut satırından " telnet tv.ip.no.su" yazarak tvye bağlan
Kod:
telnet 10.0.0.1       <----- örnektir
4-bağlandıktan sonra "ls" komutunu ver,orada "conf " görmelisin,
5- cd conf yazıp conf içine girip bak bakalım profiller oradamı duruyor,duruyorsa eğer ,önce
5a- rm mbxxx_swprofile.bin
5b- rm mbxxx_hwprofile.bin
komutunu verip tvden profilleri sil,sonra ;
cd yazıp entere bas,kök dizine geçeceksin
6-cd mnt/hd0a yazıp usbye gir, kopyaladığın profilleri göreceksin usb içinde
7-cp mbxxx_swprofile.bin /conf yazıp entre bas,aynı şekilde hw yi de kopyala,tv yeniden başlat

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

ramuz

Yeni Üye
2 Ocak 2019
15
47
R ramuz ,
Büyük ihtimal fikoloji veya teknovest yazılım vereceklerdir sana ama ;
tv kanalda duruyormu acaba,yani açık ve kanal çalııyormu,yoksa habire reset mi atıyor?

Cihaz açıldığında çanak olmadığından henüz kanal yüklü değil yüklemek için menye girin diye uyarı veriyor. Tüm tuşları kontrol ettim. Cihaz medya oynatıcıya kumanda üzerinden giriyor ve menü ve diğer tuşlarda bir müddet bekliyor ve sonrasında resetliyor...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
Menüye girin deyip bekliyorsa kapanmıyor veya resetlemiyorsa yukarıda yazdığımı yapabilirsin,tabii kabloyla tvyi modeme bağlamalısın önce
Sendeki kart neydi?

R Çevrimdışı

ramuz

Yeni Üye
2 Ocak 2019
15
47
Menüye girin deyip bekliyorsa kapanmıyor veya resetlemiyorsa yukarıda yazdığımı yapabilirsin,tabii kabloyla tvyi modeme bağlamalısın önce
Sendeki kart neydi?
Kart derken 17mb95 olmalı cihazın mennüde mb96 yazıyordu. Yyazılım da en son v3.7.6f yüklü idi

R Çevrimdışı

ramuz

Yeni Üye
2 Ocak 2019
15
47
tv ağda olmasına karşın tel net bağlantısını kabul etmiyor.
Orjinal firmware yazılımını bulup Cihaz kapıyken usb üzerinden ok tuşuna basarak açıp yazılım yüklesem olur mu acaba.
Gerçi vesteldriver sitesinde seri no ile çıkan yazılım linki ölü. ama mantık doğrumu...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
Cihaz kapıyken usb üzerinden ok tuşuna basarak açıp yazılım yüklesem olur mu acaba.
Evet olur,mantık doğrudur,telnetle bağlanmak için tvnin ipsini bilmen lazım zaten,bunu da modemden alırsın ama sen yazılım bekle,(en iyisi bunula ilgilide film yapayım bari)
Ben kaçtım artık,uyku geldi,iyi geceler.

R Çevrimdışı

ramuz

Yeni Üye
2 Ocak 2019
15
47
Evet olur,mantık doğrudur,telnetle bağlanmak için tvnin ipsini bilmen lazım zaten,bunu da modemden alırsın ama sen yazılım bekle,(en iyisi bunula ilgilide film yapayım bari)
Ben kaçtım artık,uyku geldi,iyi geceler.
son 2 soru
1 Telnet 23. portu kullanıyor başka port olma olasılığı varmı yani tv başka port kullanırmı tel net için
2 ilgili arkadaşlara benim birşey iletmem gerekli mi yoksa benim çaresizliğimi durumdan anlayıp yardımcı olurlar mı :)

Seninde ilgine teşekkür ederim...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Y yuk1907, core linki
Merhaba .
Benim yazılım problemimle alakalı teraspy teraspy isimli üye ile biraz konuştuk ve bana yardımcı olmaya çalıştı.
Kanaatimiz yazılım yüklemeyle problem çözülür. Eğer haklıysak cihazımın seri numarası 7322040 500181 Ürün KoduSipariş 1009573 NumarasıYazılım727322040 VersiyonuYazılım V376f bunlar...
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hazar49 

Aktif Üye
22 Ara 2018
53
47
Sayın Adem Helvacı Ado üstadım benim vestel smart tvme burdan aldığım yeni yazılımı yükledim.Faket eksik olan netflix uygulamasını göremedim.Tvmin işlemcisi mb211 bununla igili yani Netfilx uygulamasını nasıl yükleriz yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sayın Ado üstadım benim vestel smart tvme burdan aldığım yeni yazılımı yükledim.Faket eksik olan netflix uygulamasını göremedim.Tvmin işlemcisi mb211 bununla igili yani Netfilx uygulamasını nasıl yükleriz yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler..
SELAM,
ne yazıkki mb211 de netflix yok, modlama yapan arkadaşlardan destek alın.
ayrıca şu mesaj dikkatimi çekmişti TIKLAYINIZ
modlama ana başlık için TIKLAYINIZ

M Çevrimdışı

muratout

Yeni Üye
2 Ocak 2019
1
40
Merhaba Seg 39"
17MB81-2 V2 Anakart 221012 v2
23105629
Yanlış yazılım attım. Şimdi Tv açıldığında Led sabit yanıyor başka bir tepki vermiyor. Yazılım atılarak düzeltilinebilir mi? Uygun yazılımı paylaşabilir misiniz ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba Seg 39"
17MB81-2 V2 Anakart 221012 v2
23105629
Yanlış yazılım attım. Şimdi Tv açıldığında Led sabit yanıyor başka bir tepki vermiyor. Yazılım atılarak düzeltilinebilir mi? Uygun yazılımı paylaşabilir misiniz ?
Seri Numarası 7029854 300279

Geri
Üst Alt