S Çevrimdışı

schneizell

Yeni Üye
29 Kas 2022
8
19
Yazılım
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Kumanda üzerinden OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
Yazılım 1-2 Dakika içerisinde yüklenecektir.
9X Anakartlarda ledin hızlı hızlı yanmaya başlaması 30 Saniye sürebilir yanıp sönme başlamadan OK tuşunu bırakmayın.
Sizin tv MB9X Anakartlıdır.
merhaba tv zaten direkt acılıyor ok a basınca bir şey olmuyor acaba menüden mi bir şey yapmam gerek

A Çevrimdışı

akdogan50

Yeni Üye
30 Kas 2022
14
31
İnternete bağlı ise otadan kendisi çeksin hatırladığım kadarıyla ota da V1 62 Vardı belkide yazılımı çekmiş yarım kalmıştır kapanma o nedenledir.
Ota üzerinden bir kaç defa denedim ama yazılım bulamıyor. Kapanma sorunu da wifi ile bağlantılı sanırım, wifi kapatınca saatlerce kapanmadı. Wifi açıp youtubeda 2k video açınca 30 sn civarında bekleyip kapanıyor. 720p açınca sıkıntı yok. Çok garip kurtarma yazılımı atmak çözüm olabilir mi ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
merhaba tv zaten direkt acılıyor ok a basınca bir şey olmuyor acaba menüden mi bir şey yapmam gerek
Orijinal fabrika yazılımı verildi üç adet dosyayı zipten çıkartıp flash bellek içerisine kopyalayıp yükleme yapın tv orijinal haline dönecek yazılım yüklenmiyorsa farklı bir bellek ile deneyin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Ota üzerinden bir kaç defa denedim ama yazılım bulamıyor. Kapanma sorunu da wifi ile bağlantılı sanırım, wifi kapatınca saatlerce kapanmadı. Wifi açıp youtubeda 2k video açınca 30 sn civarında bekleyip kapanıyor. 720p açınca sıkıntı yok. Çok garip kurtarma yazılımı atmak çözüm olabilir mi ?
Tv yeni kurulum yapıldı yazmıştınız bence servisten destek alın baksınlar değişim hakkınız bile varken hakkınızı yitirmeyin.

A Çevrimdışı

akdogan50

Yeni Üye
30 Kas 2022
14
31
Tv yeni kurulum yapıldı yazmıştınız bence servisten destek alın baksınlar değişim hakkınız bile varken hakkınızı yitirmeyin.
Mobil bölgedeyim, buraya haftada 1 geliyor servis. Şimdi kayıt oluştursam da haftaya gelip tvyi götürecekler. Geri getirmeleri de en az 1 hafta sürse değişim hakkımı büyük ihtimalle kullanamayacağım. Sorun yazılımsal ise servisle muhattab olmadan şansımı denemek istemiştim. Yapılacak bir şey yok ise servis halledecek artık. Teşekkür ederim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Mobil bölgedeyim, buraya haftada 1 geliyor servis. Şimdi kayıt oluştursam da haftaya gelip tvyi götürecekler. Geri getirmeleri de en az 1 hafta sürse değişim hakkımı büyük ihtimalle kullanamayacağım. Sorun yazılımsal ise servisle muhattab olmadan şansımı denemek istemiştim. Yapılacak bir şey yok ise servis halledecek artık. Teşekkür ederim.
İlk kuruluma dönderip denediniz mi?

H Çevrimdışı

Handaciss2

Yeni Üye
26 Kas 2022
4
43
Merhabalar full yazılımı için yardımcı olurmusunuz resimde televizyonumun bilgileri var. Yazılım yüklemek istedim ve şu anda standby ışığı yanıyor ama açılmıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz ???
IMG_20221130_151014.jpg
Lütfen yardımınızı bekliyorum
By_Trol By_Trol

A Çevrimdışı

akdogan50

Yeni Üye
30 Kas 2022
14
31
İlk kuruluma dönderip denediniz mi?
Evet tekrar kurdum ama sonuç değişmedi. 4k video açınca kısa sürede resetliyor. Daha düşük çözünürlükle denediğimde uzun süre resetlemiyor. Wifi kapattığımda da uzun süre resetlememişti. Fakat 4k açıyorum belki 1 dk bile sürmeden donup resetliyor.

Y Çevrimdışı

yavuzkaya

Yeni Üye
4 Kas 2022
13
39
Beyler selam, tv'nin kendi anakart konusuna da yazdim ama yogunluktan dikkat cekmedi sanirim.

Bende Vestel 50u9510 var, cihazda ci+ modül girişi var.

3 gün sonra Digiturkten 4k modül getirip kuracaklar ama Menü 4725 yaptigimda Options 3 kisminda Digiturk devre disi yaziyor (dsmart etkin mesela) , muhtemelen bunu etkin sekline cevirmem lazim modülün saglikli calismasi icin anladigim kadariyla.

Bunu nasil yapacagim? Allah rizasi icin bi yardim edin :)

edit : mb180miş anakart zaten modlama da olmuyormuş, nasıl aktif edeceğiz bunu servis de profile çekip editleyemez sanırım?

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Beyler selam, tv'nin kendi anakart konusuna da yazdim ama yogunluktan dikkat cekmedi sanirim.

Bende Vestel 50u9510 var, cihazda ci+ modül girişi var.

3 gün sonra Digiturkten 4k modül getirip kuracaklar ama Menü 4725 yaptigimda Options 3 kisminda Digiturk devre disi yaziyor (dsmart etkin mesela) , muhtemelen bunu etkin sekline cevirmem lazim modülün saglikli calismasi icin anladigim kadariyla.

Bunu nasil yapacagim? Allah rizasi icin bi yardim edin :)

edit : mb180miş anakart zaten modlama da olmuyormuş, nasıl aktif edeceğiz bunu servis de profile çekip editleyemez sanırım?
Servis ile görüşüp durumu anlatın servis yazışma yapıp özel bir yazılımı varsa talep eder. Bu arada digiturk modüllü üyelik vermiyordu box getirecektir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Evet tekrar kurdum ama sonuç değişmedi. 4k video açınca kısa sürede resetliyor. Daha düşük çözünürlükle denediğimde uzun süre resetlemiyor. Wifi kapattığımda da uzun süre resetlememişti. Fakat 4k açıyorum belki 1 dk bile sürmeden donup resetliyor.
Siz yine de servisten destek alın bu arıza hakkında yazdıklarınızı da detaylı bir şekilde bildirin önceki resimde eklediğiniz görselde de yazılım güncel görünüyor.

Geri
Üst Alt