TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
CİHAZ
20210612_152048.jpg
Güncel yazılım var mı
cihazdaki sorun nedir? mb96 anakartlı smart için yazılım istiyorsanız düşük donanıma sahip . android box yada mi-stick tavsiye ederim

R Çevrimdışı

ryx061

Yeni Üye
5 Haz 2021
3
26
Ana kart arızalıdır.
anakartı değiştirdim yeni aldım fakat takmış olduğum ana kartta bile aynı sorun var yada display kartında panelde de olabilir. tv izlerken 2-3 dkka sonra ekranda renkler kayboluyo karışıyo kumandadan kapatıp açtığım zaman düzeliyor ne yapmam gerek kafam allak bullak oldu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
anakartı değiştirdim yeni aldım fakat takmış olduğum ana kartta bile aynı sorun var yada display kartında panelde de olabilir. tv izlerken 2-3 dkka sonra ekranda renkler kayboluyo karışıyo kumandadan kapatıp açtığım zaman düzeliyor ne yapmam gerek kafam allak bullak oldu
Siz '' hocam sorun halen aynı yazılımı yükleyemiyorum standby ışığı dahil yanmıyor. Ne yapmam gerek sorun anakartta olabilir mi '' Yazdığınız için ana kart arızalıdır diye yazdım reklerden yeni bahsettiniz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
E Çevrimdışı

eregun

Yeni Üye
24 May 2021
11
36
WhatsApp-Image-2021-06-13-at-02.048.55.jpg

merhaba anakart mb82-2 sürekli vestel yazısı gelip standby a geçiyordu flachları sökerek bu versiyona geçtim. şimdi 5dk sinyal yoksa sinyal girişi olmadığı için standby a geçtiğinde fişi söküp takana kadar kitleniyor. Update dosyalarını yükleyince yine standby da kitleniyor.

yardımcı olursanız sevinirim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
WhatsApp-Image-2021-06-13-at-02.048.55.jpg

merhaba anakart mb82-2 sürekli vestel yazısı gelip standby a geçiyordu flachları sökerek bu versiyona geçtim. şimdi 5dk sinyal yoksa sinyal girişi olmadığı için standby a geçtiğinde fişi söküp takana kadar kitleniyor. Update dosyalarını yükleyince yine standby da kitleniyor.

yardımcı olursanız sevinirim.
Dahili uydu alıcılı anakart ise uydu alıcı entegre arızalıdır. Yazılım ile çözümlenmez.

E Çevrimdışı

eneselektronik

Yeni Üye
25 Haz 2020
42
25
Panel yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Bigisayarda bir klasör oluşturun.
Adını da pq yapın.
Linkteki yazılımı zipten çıkarttıktan sonra pq isimli klasöre kopyalayın.
Pq isimli klasörü fat32 ile biçimlendirilmiş boş bir flash belleğe kopyalayın.
Flas belleği tv nin usb giriş portuna takın
Tv yi çalıştırın.
Görüntü geldikten sonra kumanda üzerinden MENÜ 4725 Tuşlayın gelen menüde Usb operations satırına inip kumanda üzerinden OK Tuşlayın yazılım yüklenecektir.
Tv yi kumanda ile kapatıp 10-15 Saniye sonra tekrar çalıştırın tv yeni yazılım ile çalışacaktır.
Bu yazılımı yükleme prosedürü budur.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Teşekkür ederim oldu sağolun

Geri
Üst Alt